Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az, ha valaki vallásos?

Miért baj az, ha valaki vallásos?

Figyelt kérdés

A mai világban egyből hülyének nézik azt az embert, aki vallásos, főleg akkor, ha keresztényről van szó. Lenézik, mert vasárnaponként templomba jár, imádkozik mielőtt enne vagy este lefekvés előtt is imádkozik és gyakran olvassa a Bibliát, stb.

Sőt az emberek ironikusan ócsárolják a vallást. Az emberi hülyeségért pedig a vallást hibáztatják. De kérem, egy prűd ember nem feltétlenül vallásos. Ráadásul Jahve nem a túlzásba vitt szemérmesség istene, hanem a szereteté. Mellesleg Jézus se ítélte el a házasságtörő asszonyt, inkább megmentette a megkövezéstől. Az való igaz, hogy számos ember félreértelmezi a vallást és emiatt az egész egy kicsit torznak tűnik, de nem az.

Arról pedig még nem is beszéltem, hogy olyanok ócsárolják a keresztény vallást, akik sose olvastak bele a Bibliába és meg se próbálták megérteni maga a vallás lényegét. Szerintük az egész egy irracionális baromság, de valójában ez transzracionális és közel sem baromság.

Én nem vagyok úgymond vallásos, viszont panteista és valamennyire deista is vagyok. Szerintem az ember hittel született és a hitet szimbolikus értelemben a vallásban ábrázolja. Egyszerűen ez embernek olyanok, hogy valamiben hinniük kell. Valaki Istenben, valaki a tudományban és valaki magában hisz. Én mind a háromba hiszek.

Minden egyes ember arra hivatkozik, hogyha Isten létezne, nem lenne nyomor a világon és akkor minden ember imáját meghallgatná. Azaz Isten nem tesz mindent a seggünk alá, ergo nem létezik. De könyörgöm, Isten nem csicska. A vallás nem a vágyaink beteljesedésére való, hanem arra, hogy erőt és reményt adjon, hogy el tudjuk érni céljainkat. A vallás nem csak arra ösztönöz, hogy higgy Istenben vagy az istenekben, hanem arra is, hogy higgy magadban és abban is amit csinálsz, azaz az önbizalom növelésre is ösztönöz. Hogy akarunk bármit is elérni az életben, ha nem hiszünk magunkban?

A másik egy hittan óra felér egy etika órával. A Biblia, görög eredetű szó (büblosz), ami azt jelenti, hogy "könyvecskék". Tulajdonképpen nagyon régi erkölcsi célzatú történetek alkotják az Ószövetséget. De nem kell ilyen messzire menni, miközben ott van a Görög mitológia. A görög mítoszok szintén erkölcsi célzatú történetek. Elég csak elolvasni Psyché történetét, vagy ott van Orfeusz és Euridiké története. Mindegyik nevelő célzatú csak ki kell nyitnia az embernek a szemét, hogy megértse, nem pedig vakon fikázni a vallást.

Gondolom mindenki látta a Pi élete című filmet. Na az valójában egy könyv, aminek a története tényleg igaz. Yann Martel egy lúzer író volt, egy kiadott könyvéve se tudta learatni a babérokat, ezért kiment Indiába, hogy ihletet merítsen. Na akkor találkozott egy vénemberrel, aki mesélte, hogy ismer egy Pi nevű fickót, akinek elég érdekes története van. Ha az ember meghallgatja, akkor rájön, hogy mégis van Isten. Végül ez a Yann Martel fölkereste Pi-t/Mr. Pattle-t, aki pedig szívesen elmesélte a történetét. Valójában tényleg egy tigrissel volt összezárva egy mentőcsónakban a Csendes-óceán közepén. Én amúgy olvastam a könyvet és arra jöttem rá, hogy Pi-t nem csak a kiemelkedően jó esze tartotta életben, hanem Richard Parker, a tigris és a hite. Ebben az a fura, hogy a vallást fikázzák, de a Pi élete című könyv filmesített változatát istenítik. Erről ennyit.



2017. júl. 21. 11:43
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Maradjunk annyiban, hogy semmit se tettél az ügy érdekében, hanem csak kötözködtél és mások szavát PRÓBÁLTAD kiforgatni. Drága, nagyon bénán csinálod és ugyanúgy semleges tagja maradtál az emberiségnek, ahogyan én is. Szóval a napi feszkódat kérlek ne azzal vezesd le, hogy másokkal kötözködsz.
2017. júl. 26. 23:13
 32/37 anonim ***** válasza:

31-re


Kedves Kérdező!


Nem, ne maradjunk annyiban!

Én az alábbiakat írtam:


22-eredetileg

27 (23-ra és 24-re válaszként)

30 (29-re válaszként)


...de biztos vagyok tisztában vagy ezzel. Egyáltalán nem értem a reakciódat. Annak fényében különösen, hogy indító kérdésed elég értelmes.

Félre ne értsd, nem várom, hogy elmagyarázd. Nekem ennyi elég a stílusodból.

2017. júl. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim válasza:

A kérdezőnek !!!

A " HIT " egy szó !!! De mikor bizonyságod van abban amit teszel " vallásos vagy " ezt kétszer is zárójelbe tenném , akkor , hogy ki mit mond rád , hogyan néz rád !!! Ezek a dolgok lesznek a legutolsók amit észreveszel sok évvel később , és majd legyintessz rájuk !!! A hit az egy bensôséges dolog !!! TE csupa külső ráhatásról beszélsz !!!

2017. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
"A hit az egy bensôséges dolog !!! TE csupa külső ráhatásról beszélsz !!!" - Ezt kifejtenéd bővebben?
2017. júl. 27. 23:56
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Isten elvileg akárkinél jobban szeret minden embert. Ha azonban ez így van, akkor miért hagyja, hogy (elvileg) "a szabad akarat szentsége" címszó alatt tönkretegyék az emberek a saját életüket és/vagy egymás életét? Nem tudom, én ha szeretek valakit, próbálom lebeszélni arról, hogy hülyeséget csináljon.
2017. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Egyébként a vikinges példádból kiindulva: szóval szerinted azért jó a vallás, mert arra motiválja az embert, hogy hogyan érheti el a saját céljait, még akkor is, hogyha erkölcstelen módszerekkel éri el?
2017. aug. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
A vallásos emberekkel nincs bajom, csak ne erőltesse rám a nézeteit. A "vallásos" magyarul képmutató, templomnyaló emberekkel már nagy gondjaim vannak. Mindig ezutóbbi emberekről derül ki, hogy emberileg és erkölcsileg mekkora szemétládák.
2018. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!