Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nekem egy rossz (szerintem,...

Nekem egy rossz (szerintem, de mások szerint jó) tulajdonságom a bűntudat érzet. Ezt le lehet valahogy küzdeni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy minden és tényleg minden apróságért bűntudtaom van nagyon hosszú ideig. Néha nem is tudok miatta aludni😕 (pl. ha valakinek olyat mondok ami igaz rola de aztán meg megbánom. Vagy valamit veletlenűl mondok a másik iránt, ami nem nagy dolog, lehet az a személy nem is sértődőtt meg, de nekem ez akkor is rossz. Vagy ha a jó érdrkében hazudnom kelett. Ennél nagyobb dolgot nem igazán tettem, de még ezekért is nagyon nagy bűntudatom van.) Most egy nagyobb dolgot mondtam, (nem nagyon szeretnék erről beszélni) vagyis az igazat de akkor is, már napok óta küzdök a bűntudat ellen😕
2017. júl. 21. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyasmi lehetsz mint én. Erősen empatikus, emocionális beállítottságú. De hidd el, az őszinteség még mindig a legtisztább, a hazugság meg még mindig bűn. Egy igazi ember az őszintékre néz fel, azokat becsüli meg, és nem a megnyugtató hazugságokba kapaszkodik. (26/F)
2017. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem szükséges önostoroznod magad más érzéseiért. Próbáld meg egyszerűen úgy felfogni, hogy nekik szükségük van arra a megtapasztalásra, amit te (is) nyújtasz nekik, de nélküled, illetve más által, vagy az élettől amúgy is megkapnák.

Tekintsd magad a "jó cél" eszközének, amit az élet használ. Soha nem tudhatod, hogy egy pillanatnyi, látszólag rossz dolog, később milyen jó célt szolgál az ember életében (akinek okoztad).

2017. júl. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat és tanácsokat. Megpróbálom úgy felfogni a dolgokat ahogy mondtad. De ez nehéz lesz...

Kiskorom óta olyan vagyok hogy soha senkinek nem mondok nemet, és ha az igazat megmondom akkor meg én érzem rosszúl magam. Sokszor próbáltam nemet mondani de valahogy sohasem sikerült. Ugy mint az sem hogy ne érezzek ekkor bűntudatot minden apróságért. Ilyen vagyok én...

2017. júl. 21. 16:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak fő kérdésed olvastam.


Persze. Megjavítani kell. Ez egy mentális negatívum, ahogy említetted. Ezt kell pozitívvá alakítani, akármilyen mellékes változtatásokat is von maga után.


100%osan megrendíthetetlen tényeket kell találj és egybemixeléssel saját megértési szinted, ezzel hozzáállásod, ezzel érzelmeid megváltoztatnod.


Ha segítség kell, írj s megoldjuk.

2017. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!