Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy hisztis, kibírhatatlan...

Egy hisztis, kibírhatatlan ember hogyan indulhat el a változás útján?

Figyelt kérdés

2017. júl. 21. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy golyóval.
2017. júl. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Önkontrollal, fegyelemmel, és önismereti könyvek tanulmányozásával. Sokat segít, ha a saját nyűgjei helyett mások segítésébe fekteti a fölös energiáit. Akár itt a gyiken.
2017. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kicsit konkrétabb tanácsok esetleg?
2017. júl. 21. 20:11
 4/11 anonim ***** válasza:

Konkrétabban?


1. impulzuskontroll: megtanulja befogni a száját akkor is, amikor nagyon kikívánkozik belőle

2. asszertív kommunikáció: utánaolvas, mi az

3. önkontroll: a szó után tettben is, h ne keveredjen veszekedésgyanús helyzetbe

4. empátia kifejlesztése: nem elég, h nem ordítja le más ember fejét, megtanul belehelyezkedni a másik helyzetébe, megpróbálja beleélni magát a másik érzelmeibe. Mit miért gondol úgy a másik? Megpróbálja modellálni mások gondolkodását

5. átáll pozitív gondolkodásra. Felismeri, h nem azért van a világ, h őt bántsa.


Remélem, elég konkrét voltam.

2017. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem igazán ilyesmivel vannak gondok.
2017. júl. 21. 21:25
 6/11 anonim ***** válasza:

négyes vagyok


Hanem?

2017. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Gyakran túlreagálok dolgokat, semmiségeken is kiborulok,nem tudom elviselni ha valami-a legkissebb dologban is- nem úgy van ahogy elképzeltem, a kritikákat nem tűröm,a képtelen vagyok egyedül megoldani a problémákat, inkább addig nyaggatok másokat míg ők nem csinálnak valamit, ha nem tudok mit kezdeni egy helyzetben otthagyok csapot-papot, megsertődve elvonulok, egészen addig míg mások nem jönnek vígasztalni.Gyenge jellem vagyok, most megismertem valakit,aki pont az ellentétem, egy hangos szava nincs mégis mindig kézben tartja a dolgokat, sokkal erősebb,magabiztosabb ,stabilabb személyiség nálam, rájöttem, hogy hozzá képest szánalmas vagyok:-( Nemrég le is járattam magam előtte és most úgy érzem lenéz.:-( Egyre inkább úgy érzem mások is lenéznek.
2017. júl. 21. 21:37
 8/11 anonim ***** válasza:

négyes és hatos vagyok


Kérdezd meg ezt az általad nagyra tartott embert, ő hogy érte el, h ilyenné váljon. Aztán sajátítsd át az általa elmondottakat.


Meg tudod csinálni önfegyelemmel, kitartással és türelemmel.

2017. júl. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még nem sokat beszéltem vele, de szerintem ő ilyen személyiség, mindig csendes, nyugodt. És nem szégyellnék is most beszélni vele, pláne ilyen ügyben. Amúgy sem sokat tudna segítene, nekem kellene változnom.
2017. júl. 21. 21:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Ki ez, és hogy járattad le magad előtte? Nemed,korod? És tényleg meg akarsz javulni, vagy csak hozzá akarsz hasonlítani, neki megfelelni? Mert nem mindegy. Magadért sem ártana változtatni, megemberelni magad, a leírásod alapján valóban nem lehetsz egy kedvelhető ember, de jó, hogy magadtól felismerted és tenni akarsz, ezzel már elindultál az úton. Amúgy csak annyit kellen tenned, hogy azokat amiket leírtál nem úgy csinálod, ahogy leírtad...Tehát bármilyen késztetést is érzel rá, visszatartod, hogy kiborulj, hiába nehéz szembenézni velük meghallgatod, megköszönöd és hasznosítod a kritikákat, amiket kapsz, mert bizony azokból tanulhatsz a legtöbbet, mások sokszor észreveszik azt amire neked nincs rálátásod. Felnőtt módjára megoldod a dolgaidat egyedül, ha nem is megy elsőre próbálkozol, és bármilyen csábítónak és ellenállhatatlannak tűnjék is SOHA, DE SOHA ne vonulj félre hisztizni,ami igazából csak arra megy ki, hogy mindenki rádfigyeljen és mindenki téged abajgasson!Az nagyon utálatos dolog, ki nem állhatom az ilyeneket.
2017. júl. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!