Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képes egy ember ilyen hamar,...

Képes egy ember ilyen hamar, ilyen gyökeresen megváltozni?

Figyelt kérdés

Világ életemben vallottam, hogy az emberek nem változnak. A volt barátommal mikor együtt voltunk, a legnagyobb konfliktus forrása az volt, hogy mennyire passzív. A munkája volt neki az első, szórakozni egy évben néhányszor voltunk, az is kimerült egy mozi-vacsiban. Hallgattam, hogy neki tömegiszonya van, ő pánikbeteg, ő nem szeret koncertekre járni, vagy tömegrendezvényekre. Ő nem szeret sokat vezetni, ezert max. wellness hétvége jöhet szóba, az is közeli városban. Legnagyobb eredményem az volt, hogy elvittem az állatkertbe, de azt is végigszenvedte, nem is tudtam élvezni. Mindig csak otthon akart lenni.

Miután szakítottunk, szinte rögtön lett egy barátnője. És most amit latok, alig tudom elhinni. Folyamatosan csinálnak valamit. Koncert, adventi vásárok, külföldiek is, folyton mozi, olyan dolgok, amikért én hiába könyörögtem. Persze folyamatosan dokumentálják mindezt a közösségi oldalon, amitől szintén teljesen elzárkózott, mikor velem volt. Most meg ő osztogatja meg a szelfiket.

Szerintetek képes ilyen gyökeresen, ilyen hirtelen valakinek megváltozni a személyisége? Vagy az az oka, hogy belém egyszerűen csak nem volt szerelmes? Harom évig voltunk együtt, es ezen kívül nem is nagyon volt köztünk probléma. Nem értem. Nem értem...



2016. dec. 11. 07:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah, a kor fontos. Egy 34 éves felnőtt férfiről van szó.
2016. dec. 11. 07:49
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nem akar valamit csinálni, akkor nem kell erőltetni. Ebbe az is beletartozik, hogy nem akarja elmondani, hogy miért nem akarja csinálni (vagy leszerel a pánikbeteges, tömegiszonyos dumával), de az is beletartozik, hogy a másik fél ettől még csinálni fogja előbb-utóbb - egyedül, vagy másvalakivel.

Szerintem amúgy nem változott meg, csak ebbe az új kapcsolatba ez valami pótcselekvés nála. De az is lehet, hogy nagyon a kapcsolat elején járnak, és ezzel imponálni akar a csajnak.

2016. dec. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy felnőtt képes megváltozni, amennyiben AKAR. HA nem akar senki sem tudja megváltoztatni.

*

Ne kövesed őt, szabadulj meg tőle. Legyen a lelked tiszta egy új kapcsolat kialakításához. Most pihenj, építkezz, tanulj, alkoss valamit, hogy gyógyulj.

2016. dec. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az új barátnője mellett több az önbizalma, illetve megszűnt a skatulyaelv. Melletted nehezebb lett volna változnia, pontosan azért, amiért ezt a kérdést is kiírtad, mert a "régi" énjét tekintettétek természetesnek, bebetonozottnak.
2016. dec. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Igen, friss kapcsolat, de velem az elején sem igyekezett egy társasági valaki arcát mutatni. Kifejezetten "figyelmeztetett" arra, hogy o ilyen, és vagy megszokom, vagy megszököm. Tehat a skatulya effektus is megállja a helyet, de ő saját magat zárta be ebbe a dobozba. En próbáltam kibontani, nekem ez nem sikerült. Most meg azt latom, hogy en ezt az embert nem is ismerem. Mintha egy idegen lenne, ámulok-bámulok. És persze magamban keresem az okokat. Ezert is tettem fel a kérdést. Mert nyilván mindenki mas minden kapcsolatban, hisz két ember formálja egymást jo esetben. De hogy ennyire az ellenkezője legyen, az nekem felfoghatatlan.

Nem gondolom, hogy harom éven keresztül megvezetett, mégis ilyen érzés ez most nekem. Hogy nem jelentettem neki annyit, hogy ertem kilépjen a komfortzonajabol. Es tény, hogy nem kene követnem az életét, mert csak kinzom magam vele, dolgozom az ügyön. :) Én még nem léptem túl ezen.

2016. dec. 11. 09:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne nézegesd az exed facebookját...


Amúgy simán lehet hogy olyan párt talált, akivel ez természetesen jött és szereti csinálni, felesleges ezen agyalni.

2016. dec. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!