Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek melyik a fontosabb...

Szerintetek melyik a fontosabb a boldogság vagy a kényelem?

Figyelt kérdés

Egy filmben hallottam ezt

"Én nem boldog akarok lenni,hanem kényelmes életet akarok élni".


Elgondolkodtatott,hogy vajon mitől lesz boldog az ember.

Attól,hogy hajszolja az anyagi javakat,a trófeákat,megszerzi a társadalom által nagy becsre tartott dolgokat,mint család,jó munkahely,lakás,autó,stb.


De közben folyton gürcölnek,állandó mókuskerékben élnek,sokan nem is bírnak megfelelni ennek a sok kihívásnak,mentálisan és testileg is megbetegednek.


Nem jobb ennél a szerényebb,de kényelmesebb élet?

Kötetlen munkahely,nincsenek függőség viszonyok,család.

Nem villogsz,de nem is élsz egy mókuskerékben,arra jut időd,amire szeretnéd.


2017. júl. 22. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
???
2017. júl. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól leszel boldog, ha ki tudod mondani, hogy "elég", és aszerint is élni. Tehát a hajszolás ellentétét csinálni. Elérni mindenből a számodra optimális szintet és mennyiséget, és megelégedni vele. Ha már hajszolnod kell dolgokat, akkor lehetetlen lesz a boldogság. Aki maximalista, az nem fog rátalálni soha a lelki békéjére, hiszen mindig többet és többet akar kihozni magából, egyre több és több dolgot akar birtokolni, megszerezni. Ebben maximum a pörgést és az adrenalint élvezhetik, de elégedettek, boldogok nem lesznek.
2017. júl. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem tök baromság ennyire az anyagi javakat hajszolni,ugyanis az élet nem erről szól,mivel a sírba nem viszünk magunkkal semmit.


A kényelem,az,hogy amíg élünk,addig jól érezzük magunkat a fizikai testünkben,élményeket szerezzünk,azt csináljuk,amit akarunk,ne mások ugráltassanak minket,ne mások elvárásai szerint éljünk,sokkal fontosabbak.


Ehhez képest a legtöbben attól boldogok,az teszi őket boldoggá,ha nagy értékű dolgokat birtokolhatnak és ezzel felvághatnak.

És,mit értek el vele?Gürcöltek,és elfelejtettek élni.

2017. júl. 22. 00:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem csak a PC Master Race éltet. 😎
2017. júl. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Együtt a kettő, mindkettő.


Én pl. nem vagyok boldog, de kényelmesen elvoltam eddig, viszont kezdem magamat egyre kényelmetlenebbül érezni.

2017. júl. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a sírba nem viszünk magunkkal semmit, így én sem értem azokat, akiknek mindenük megvan, mégis állandóan elégedetlenkednek és panaszkodnak. Ugyanakkor viszont, éppen az esetleges megbetegedés, munkára alkalmatlanná válás miatt, nagy előny lehet, ha az ember komoly tartalékokkal rendelkezik.
2017. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!