Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz-e az, hogy akik csúnyán...

Igaz-e az, hogy akik csúnyán írnak, azoknak nagyobb az inteligencia-szintjük (okosabbak)?

Figyelt kérdés
Ez fordita is/sem igaz? (Vagyis ha valaki szépen ír, azt jelenti, hogy alacsony az IQ-ja?)

2017. júl. 22. 16:19
1 2
 11/12 Metionin ***** válasza:

4. válaszoló véleményét osztom, én már nem írom le ugyanazt.

A saját környezetemben mindenféle írást tapasztalok, nagyon szeretem nézni mások kézírását. Teljesen random aránylik az IQ és a kézírás milyensége, van bizonyítottan magas intelligenciájú ember köztük, aki úgy ír hogy a macskám különbül kapar, van mondhatni csekély képességű akinek mindenki ámul a gyönyörű kézírásán és van nagyon különleges ember, akinek tök átlagos kézírása van. Ja meg életkor függvénye is, apám pl. nem egy IQ betyár de gyönyörűen ír, mert akkoriban a cirkalmas, dőlt betűs írást tanították, lásd régi levelek, kéziratok. Régen nem is kellett annyit írni, ráértek szép kalligráfiát csinálni de ma már a legtöbb diák írása legkésőbb középsulira "felgyorsul", ezáltal egyszerűbbé és sokszor csúnyábbá is válok mint az először megtanult szép egyenbetűk.

A másik meg hogy az írás szépsége egyenlő-e az olvashatósággal? Mert itt vagyok pl. én, magas IQ-val és kvajól kinéző de mások számára olvashatatlan kézírással. Gyakran a saját írásomat is úgy olvasom ki, hogy az egész szót ismerem fel, nem a betűket külön. Ha új a szó, először inkább nyomtatottan írom :D

2017. júl. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az max. olyan téren igaz, hogy aki 30 éves korában is az elsőben tanított "gyöngy"betűkkel ír, pontosan úgy, az valószínűleg nem túl magas intelligenciájú, vagy legalábbis személyisége nincs... mert akinek van, annak úgyis változik. De azt nem jelenteném így ki, hogy mindenki, aki olvashatatlanul csúnyán ír, okos, mert hülyeség. Láttam már szépen író okos embert és macskakaparással is olyat, akin csodálkoztam, hogy a saját seggét segítség nélkül képes kitörölni...
2017. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!