Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan lenéznek mert nem...

Sokan lenéznek mert nem tudnak rólam semmit. A családom szerint jobban ki kéne mutatnom mit értem el az életben, nem kéne ennyire szerénynek lennem. Igazuk lehet?

Figyelt kérdés

Úgy neveltek hogy nem szabad dicsekedni, olyan közegben ahol szegényebbek, nehéz helyzetben lévők vannak, jobb titkolni az ember eredményeit. Meg amúgy is az a tisztességes ha az ember nem reklámozza magát.

Így éltem mindig is. Soha nem mondtam, dicsekedtem, dörgöltem mások orra alá hogy 2 diplomám van, 2 idegen nyelven beszélek folyékonyan, milyen eredményeim vannak a munkámban, milyen autóm-lakásom van.

Általában lenéznek az emberek mert valami csóró senkinek néznek mert nem dicsekszem. Mások állandóan mondogatják vagy céloznak rá mit értek el. Még a kevéssel is felvágnak! Elég hülyén jönnek ki nekem amiatt a dolgok. Legutóbb egy srác mesélte nekem hogy micsoda 15 éves BMW-t vett, úgy mesélte hogy irigykedjek, talán egyszer nekem is lehet ilyenem. Aztán én nem reklámoztam az autóm és még engem mondott nagyképűnek amikor meglátta hogy nekem új BMW-m van és ezt nem mondtam. Úgy jön le neki mintha nagyarcú lennék.

Kérdezik hogy hol dolgozok, erre se mondom hogy xy az én cégem és sokan kioktatnak a szakmámban. Nem vagyok egy menő pasi, régen lúzer voltam, tipikus tanulós gyerek.

Volt hogy áthívtam valakit magamhoz és csak nézett .... azt hitte a szüleimmel élek még mindig és valami béna vagyok vagy egyetemista. Nagyképpel mesélte nekem előtte hogy ő milyen 30 m2 lakást vett.

A családom is mondta már hogy nem kéne szégyellnem szinte a sikereimet. Kicsit reklámozni kéne magamat hogy nem vagyok már egy lúzer-senki. Azt mondják öltözzek márkás ruhákba is, de nem szeretem a márkajelzéseket (drágább ruhákat hordok de csak olyat amin sehol nincsen logó vagy felirat). Valahogy nem megy ez nekem, nagyképűnek érezném magam ha arról kéne beszélnem hogy milyen autót vettem, hova megyek nyaralni, milyen munkákat kaptam meg. Úgy érzem ez ellenszenvet váltana ki. Így inkább érzem jól magam hogy egy csóró, szüleivel élő fiatal srácnak néznek.


Amúgy a munkám is tipikus háttérmunka, nem egy menő-divatos dolog, de jól keresek vele a kezdetektől.


Mi lenne a kompromisszum a kettő között? Lehet hogy orvoshoz is kéne már mennem ezzel .......


2017. júl. 27. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól van ez így.

Nem kéne kicsit sem reklámozni magadat. Semmi jót nem hozna az életedbe. Jó bornak nem kell cégér - idézem a modern marketing/fogyasztói társadalomban feledésbe ment bölcs közmondást.

A szavaiddal, a tetteiddel, a munkáiddal érzékeltesd, mit tudsz, ki vagy Te. Aki akar megismeri igazi mivoltodat, aki nem, az felszínes/ irigykedő/ rivalizáló magatartásba lesz veled, ezekre legyints, ne menj bele.

Egy kedves történettel támasztanám alá a fentieket, hogy jó ez így. Georg Wilhelm Friedrich Hegel zárkózott, csendes, mai szóval "lúzer", örök vesztes diák volt, az egyetemen is úgy vették a társai, mint aki kettőig sem tud számolni.

Egyszer kicsit kapatosan ment vissza az egyetemi kollégiumba, zárás után. Az éjszaki portás dörmögve, álmából felriasztva nyitott kaput és megjegyezte: "Hegel fiam, ha így folytatod, azt a kevés eszedet is el fogod inni."

2017. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Most azért le döbbentem, én büszke vagyok rád, ritka az ilyen ember.

Szerintem maradj ilyen amilyen vagy, max egy nagyon picit változtass az öltözékeden, hogy ne tűnj lúzernek, és ha találkozol ismerőssel aki nagyképű annak te is nyugodtan mondd el mit értél el, mid van neked is. De aki nem nagyképű azzal te sem legyél az!


Erre van egy sztorim ami tegnap történt:

Barátom apukája akit utálok, vállalkozó, nagyképű, pedig a nyakamat rá hogy valami pénzmosó, sikkasztó fajta.

Eljött velünk tegnap a szerelőhöz mert meg csinálták a barátom autóját, és ő fizette ki...mindegy.

Azt hozzá teszem a szerelő akinél voltunk ezerszer gazdagabb(tudom mer a volt osztálytársam apja) 2 vállalkozása van mindegyik jól megy neki.

A lényeg az hogy elővette az "apósom" a köteg sikkasztott pénzét holott tudta előre hogy 40ezer lesz összesen.Persze én mivel nem bírok magammal cuppogtam egyet amit remelem meghallott.

Direkt felvág mindenhol. Annyira utálom mint a sz@rt de ez mégjobban rá tett tegnap, kiráz a hideg az ilyen nagyképű emberektől és NEM irigykedek a sikkasztott pénzére, én az olyanokra vagyok büszke mint pl a szüleim akik lehúzták x évet GYÁRBA, felneveltek minket, nagyszülők segítsége nélkül,mer 5ftot nem adtak soha, nem vigyáztak ránk és igaz hitellel amit már le törlesztettek de van házuk, kocsijuk, illetve az olyanokra vagyok büszke mint TE kérdező, akik rengeteget tanultak az életbe és ezáltal elérik amit akarnak.

Maradj ilyen amilyen vagy, csak vigyázz nehogy kihasználjanak!

2017. júl. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Picit olyan érzésem lenne, mint ha beképzelnéd hogy lenéznek.

Ha kiírtad a kérdést, biztos zavar a dolog. Ha zavar akkor általában a fő gond az, hogy nincs barátnőd?

Az meg megint egy egész mizéria, hogy miért nem tudsz szerezni akkor...

2017. júl. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"miért nem tudsz szerezni akkor"

Elképzelhető, hogy nem "szerezi" akar, hanem szeretni??

2017. júl. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kösz! Jók a kommentek, segít!


Nem a barátnőkről szól a kérdés, mert van. Amúgyse vágynék rá hogy egy pénzre, pozicióra hajtó csajt kiszolgáljak, más tipusú nőkkel ismerkedek. Az összes eddigi barátnőm szintén egy csóró, kicsit lúzer de kedves srácot látott bennem, aztán meglepődtek. A baráti, ismerősi kapcsolatokkal van probléma és azoknak a kialakításával. Sajnos rosszul viselem amikor elmennek mellettem, lenéznek, kibeszélnek amiért csórónak hisznek. Nem beképzelem. Sokszor fordult már elő hogy azután kezdett valaki köszönni, barátkozni hogy észrevette-megtudta mim van. Addig elment mellettem, meg ki is nevetett. Szüleim szerint ezért kéne bemutatkoznom hogy mindenki megtudja ki is vagyok, hogy elhelyezzem magam a társadalmi ranglétrán.

2017. júl. 27. 12:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet igazuk. Nem emiatt fognak nézni. Normális embereknek csak személyiség számít, hisz az maga másik ember, nem amiket elért. Normális emberek társaságárt keresd.
2017. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó srác vagy, ne foglalkozz az ilyen emberekkel. Sokkal több ilyen ember kellene :) Azt pedig mindenki megtanulja, hogy azok az emberek hangoztatják, hogy mennyi pénzük van, akik valójában egy forintot nem érnek. Tényleg csak gratulálni tudok neked, ne változz meg és nagyon szuper családod lesz. :)
2017. júl. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hallod én is kb. ilyen vagyok. Régen mindig mondogatták nekem, hogy szerény vagyok, egyébként most sem vagyok egy felvágós típus. Sajnos a szerényebb típusú embereket hülyének nézik ez az igazság. Lehet vitatkozni, de nem érdemes, mert ez így van! Egyébként, ha sikerül valamit elérned, és az kiderül rólad, akkor jön a szöveg, na hát én ki se néztem volna belőled, stb. szövegek. Nekem annyi szerencsém adódott, hogy nagyon jó orrom van ahhoz, hogy megérezzem én vagyok a móka témája, vagy az unszimpatikus, és ha adódik alkalom, hogy lebuknak, vagy megpróbálnak lejjebb nyomni, akkor lépek! Kiskorom óta idegbeteg vagyok. Aztán, amikor belenyomok vagy kettőt a falba tiszta erőmből ököllel, a szemem vérbe van, az erek lüktetnek a karomban, meg a fejemben és utána meg ráordítok valakikre, hogy még egy ilyen és széttörgelem, akkor általában bekussol, ha nem tenné valszínűleg nagyon megverném. Aztán félni kezdenek tőlem, később már mindjárt egy kicsit máshogy beszélnek velem, eltelik egy kis idő, és nem érzem azt, hogy én most alárendelt értéket képviselnék másokhoz képest. Igazából utána már be tudok illeszkdni a körökbe, sok helyen volt ilyen, hülyének nézett az eladó, leoltottam a francba, azóta előre köszön, munkahelyeken, és még sorolhatnám, ezek az élet apró kis harcai, amiket meg kell vívni, különben beborítékolnak, hogy te ilyen kis szerény kis nyomi vagy. Nekem még ezen kívül az edzés segített. A jó külső, határozott megjelenést kölcsönöz, és senki nem fog lenézni, valamint meg kell prbálni hangosabban beszélni, nekem így ezek segítettek. Persze alapjáraton most is csendes kis szerény gyereknek néznek, de azok az emberek nem ismernek, így nem zavar. Viszont, egy munkahelyen, közösségben, már nagyon oda tudom magam tenni, ha kell, sőt ha kell és elkattan az agyam agyon is verek valakit, ha megérzem rólam szól a pletyka, vagy hülyének néznek, kinevetnek, megpróbálnak felém kerekedni.
2017. aug. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat csak azért írok ide,mert nagyon tetszik az utolsó válasz és ha később is el szeretném olvasni,könnyebben ide találjak.😊


Egyébként azért hogy a kérdésre és erre a válaszra is reagáljak, szerintem is sokszor a képzeletetek szüleménye,illetve egy valamiért valószínűleg kiskorban kialakult kisebbségi komplexus következménye ez az érzés ami ezt a frusztrációt okozza.


Én egy hasonló típusú férfibe vagyok szerelmes már 11 éve és innen a tapasztalat. Többször volt már félreértés ebből az évek alatt,mikor tudom,hogy eszem ágában nem volt olyan gondolat,amit hitt avagy beképzelt.


Tanácsként annyit hogy érdemes adni a párotok véleményére. Normál esetben Ő szeret Titeket a legjobban (+még családtagok - ha jelen vannak adott szituációban). Tudom hogy nem fogtok,ha van egy meggyőződésetek,de hátha.😊

2018. aug. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!