Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem veszem észre, hogy kioktat...

Nem veszem észre, hogy kioktatóan beszélek? Mit kerüljek?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem veszem észre.

Ha utólag kiderül, hogy megint kioktatóan beszéltem, megpróbálok visszaemlékezni rá, de egyszerűen nekem nem tűnik fel, és nem is tudom, hogy az emberek miért érzik ezt.


Tudnátok segíteni?


2017. aug. 6. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Ebben az tudna segíteni, aki így vélekedik. Meg kell kérdezni, mit érzett kioktatónak.
2017. aug. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj tanácsot kérdés nélkül és ne akard tűzön-vízen keresztül megértetni valakivel a véleményedet, vagy a sima magyarázatot.
2017. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapok:

Meghallgatom a másik ember álláspontját, - persze elvárom cserébe, hogy ez visszafelé is így legyen!

A hanglejtés is mutathat abba az irányba, hogy nem kezelsz valakit magaddal egyenlő értékű partnerként.

Kéretlenül mások dolgába nyúlni neveletlenség, - ha tanácstalannak érzed magad, nem fizetős rákérdezni, hogy fogad-e el tanácsot, ötletet a kommunikációs partnered.

Nem mindig neked van igazad, - próbáld meg megemészteni, hogy vannak olyan praktikák, amelyek kipróbált, jobban működő, más emberek számára agyilag jobban befogadható dolgok, mint amit Te próbálsz elfogadtatni!

Ne erőltesd a saját szemléletedet, - a nem észérvekre épülő, vég nélküli, értetlenkedő érvelés nem vezet sehová!

Próbáld meg azt a szemléletet elhagyni - amennyiben él ilyen benned, - hogy mindenhez jobban értesz, mint bárki más! - Lehet, hogy van mindenről véleményed, de ez nem jelenti azt, hogy jobban is értesz adott dologhoz, mint a beszélgető partnered.


Ezek javaslatszintű észrevételek, - a világért sem akarom egyiket sem elfogadtatni veled, - annyi időt viszont megér foglalkozni velük, hogy megfontold az igazságtartalmukat, értelmüket és a hasznosnak vélt dolgokat megpróbáld adott esetben alkalmazni.

2017. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!