Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csinálhatnék már végre?...

Mit csinálhatnék már végre? Hogyan értessem meg vele a dolgokat?

Figyelt kérdés
Apám állandóan a pénzével akar boldoggá tenni, de engem ez rohadtul nem érdekel. Nem érdekel a pénze, elegem van abból is, hogy csak azért írat be egyik-másik hotelbe, hogy (főképp nyáron) kimozduljak itthonról, amúgy is mindig magam megyek, még társaságom sincs, mert úgy neveltek, hogy az egyszerű utcagyerekhez közel sem engedtek, ezáltal itt, ahol lakom, egyáltalán nincsenek barátaim. Ezeket már többször is mondtam neki, de mégsem érti meg. Állandóan azzal jön, hogy más összetenné a két kezét, ha olyan életet élhetne, mint én. Ezt a véleményt egyáltalán nem osztom. A felszín alatt én egy boldogtalan ember vagyok egészségügyi gondokkal. Senki nem tenné össze a két kezét egy ilyen életért.

2017. aug. 8. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem túl jó helyzet, a szülők legtöbb esetben magukból indulnak ki. Azt akarják megadni neked, amit ők nem kaphattak meg. Nem tudom milyen egészségügyi problémáid vannak, de ha ez nem akadályoz meg az önállósodásban, akkor nincs probléma. És anyukád mit szól ehhez?
2017. aug. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És mi akadályoz meg abban, hogy ott, ahol a hotel van, összeismerkedj valakivel? Apuci a szádat is bevarrta?
2017. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mert nem szeretném azt, hogy csak az anyagi helyzet miatt szeressenek, illetve inkább a szüleim anyagi helyzete miatt. Megtehetném, hogy vetetek olyan autót apámmal, amit mindenki megbámulna, én lennék a menő fickó, csak ez annyira távol áll tőlem, hogy el sem hiszed. Az egészségügyi gondjaim pedig mentális eredetűek.
2017. aug. 8. 17:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, ha retardált vagy, akkor nyilván azért nincsenek haverjaid. Azon kívül, hogy kezelteted magad, sokat nem tehetsz.
2017. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem tudok csajozni, ez is gond. Tudod, akit kiskorában elszigetelnek, az később ilyenné válhat, mint én is. Nem társalogtam, mindenhová vittek, hoztak. Boltba nem kellett mennem, mert apámék bevásároltak/bevásárolnak, a házkörül sincs tennivalóm, mert azokra megvannak a külön emberek. Érted már? Nem alakult ki bennem az a fajta lazaság, az a fajta dolog, ami másokban megvan.
2017. aug. 8. 17:23
 6/12 A kérdező kommentje:
Éppen az van, hogy arra vágyom, elkezdjem a saját életemet. Viszont ez azért nehéz, mert nem alakult ki bennem az a fajta életösztön, ami másokban megtalálható. De eközben már arra sem vágyom, hogy a seggem alá toljanak mindent.
2017. aug. 8. 17:29
 7/12 A kérdező kommentje:
Senkinek sincs jó tanácsa, ötlete?
2017. aug. 8. 18:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Ülj le a szüleiddel és beszélj velük nyíltan, normálisan, mint egy felnőtt emberrel lehet. Ha elég érettek, akkor megértenek téged és tiszteletben tartják, hogy mit szeretnél.


Kár amúgy, hogy mindenki azt akarja, ami nincs, és nem becsüli meg azt, amije van. A szegény emberek, akik nélkülöznek, azért szomorúak, mert nem tudnak megvenni alapvető dolgokat a családjuknak. A gazdagabbak pedig unják a jómódot és szeretetre vágynak. De lehetne még sorolni. Egyébként egy gazdag embernek még mindig könnyebb változtatni, de egy szegényebbnek keményen kell küzdenie, ha jobb körülményeket akar teremteni a szeretteinek.


Szerintem beszélgess és járj el korodbeli fiatalokkal, akik nem gazdagok, hanem mondjuk átlagos anyagi helyzetűek, így megismerheted az életet az ő szemszögükből is.


Tudom, hogy a pénz nem minden, önmagában nem tesz boldoggá, így teljesen meg tudlak érteni.

Igaz én messze nem vagyok olyan jó anyagi helyzetben, de amit tudok, megteszek, hogy normális körülményeket tudjak teremteni magamnak és másoknak egyaránt.


Az önzetlen segítség is jó ötlet, ha a szüleid megengedik, adományozhatsz is, például állatmenhelyen. Ott még ismerkedni is tudsz jó emberekkel, hiszen aki az állatokat szereti, rossz ember nem lehet. :)

2017. aug. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na, pont az ilyen építő jellegű, hozzászólásra, tanácsra vártam. Nagyon köszönöm! Bár igaz, párszor már leültem beszélni velük, de ideje, hogy határozottabb legyek. Sokszor elég pár sor, és az embernek felnyílik a szeme. Az állatmenhelyes ötleted is igen jó, viszont jobban kapcsolatot tudok teremteni az állatokkal, mint akár az ott dolgozó emberekkel. Egy próbát megér. Mindenképpen ki szeretnék törni a helyzetemből, már csak ezért is. Hajléktalanokat is szoktam segíteni, zsebpénzem egy részét nekik adom. Gondolkodtam már azon is, hogy beállok segíteni az önkéntesekhez. Hátha oldódnék abban a környezetben. Szerinted ez jó ötlet?
2017. aug. 8. 20:19
 10/12 A kérdező kommentje:
És még valami. Én sem vagyok gazdag. Az, hogy hol nevelkedek, csak egy dolog, de nem az én pénzem. Már csak ezért sem hiszem, hogy különb, felsőbbrendű lennék bárkitől is.
2017. aug. 8. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!