Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem bírom elviselni...

Miért nem bírom elviselni magam körül a nők 90%-át? (25/L)

Figyelt kérdés
Ha új lány tűnik fel a színen, legyen szó baráti körről, munkahelyről, stb. egyszerűen nem bírom elviselni őket. Kevés kivétellel. Egy árva szót nem beszélgettem még velük, de máris unszimpatikusnak tartom őket, csak arra tudok gondolni, hogy megjátszák magukat, gyakorlatilag esélyt sem adok nekik. Ha úgy érzem, hogy egy kicsit is szebbek, okosabbak, viccesebbek, szerethetőbbek mint én, máris előtör belőlem a kisebbségi érzet, amit gyűlölködéssel próbálok meg palástolni. Úgy érzem, hogy folyamatosan versenyeznem kell velük, leakarom őket győzni. Miért? És mit tehetek ez ellen? Érdekes, hogy azokat a nőket tudom elviselni egyedül, akiket a szöges ellentetteimnek vélek, legyen szó öltözködési stílusról, viselkedésről, stb.

2017. aug. 9. 00:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A kerdesre te magad adtad meg a välaszt. Feltekenyseg.

Nem bizol magadban. Hogy te is vagy olyan jo..vagy jobb.

2017. aug. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés első részét meg is válaszoltad magadnak.

- Miért nem bírom elviselni magam körül a nők 90%-át?

- ,, Ha úgy érzem, hogy egy kicsit is szebbek, okosabbak, viccesebbek, szerethetőbbek mint én, máris előtör belőlem a kisebbségi érzet, amit gyűlölködéssel próbálok meg palástolni. Úgy érzem, hogy folyamatosan versenyeznem kell velük, leakarom őket győzni. "


Ezek szerint rivalizálni kezdesz velük, vetélytársat látsz bennük. Valószínűleg összetett okai lehetnek, biztos van a háttérben egy-két feldolgozatlan konfliktus, valahol a tudattalanod mélyén.

2017. aug. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Második! A tökéletes szavakkal fogalmaztad meg: "rivalizáció" és "vetélytárs". Pontosan így érzem én is. Szerintetek egy pszichológus tudna nekem ebben segíteni?
2017. aug. 9. 00:23
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem jártam még pszichológusnál, holott lassan már nekem is elég szép ok gyűlt fel, amiért meg kéne próbálnom. Ezért csak azt írhatom, amit hallottam/olvastam róla. Gyakorlatilag sok kókler van köztük, de vannak értékes, jó szakemberek is nyilván, olyat kell próbálni "szerezni". De még a jó szakember se fog tudni segíteni, ha a páciens nem fektet bele energiát. A pszichológus lényegében csak feltárja előttünk és konkretizálja a problémákat, esetleg adhat megoldási javaslatokat, módszereket, de a gyógyulás rajtunk múlik, nekünk kell akarni, és küzdeni érte. Tehát a pszichológus csodát nem tesz, de ha te is szorgalmasan beleteszed a saját részed a dologba, akkor szerintem simán lehet értelme
2017. aug. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert így szocializáltak.

Érdekes módon barátnőmből hiányzik a vetélkedés, az irigykedés, az anyjával igen jó kapcsolata van és elvan a saját világában. Pl. az egyik legjobb barátnője egy tipikus plázás csaj, aki értelmes a maga módján. De soha nem vetélkednek.

Viszont exem folyamatosan azt hallgatta az anyjától, hogy ne bízzon a másik nőben, minden nő irigykedik rá, stb. Na ő viselkedett így, mint te.

Viszont az nagy előrelépés, hogy látod a hibáid és zavar is! Az emberek nagy része szarik erre...

2017. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért nem voltak soha barátnőim, mert ha hiszed ha nem, nagyon sok ilyen nő van.

Attól nem leszel sem jobb, sem szebb ha mindenáron le akarod nyomni a másikat mindenben.

2017. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos sok ilyen nő van, csak veled ellentétben nem veszik észre magukon.Nő vagyok, eddigi munkahelyeimen sosem szerettem nőkkel együtt dolgozni,mert folyton rivalizálnak mindenben, még a munkában is, piszkálódnak, fecsegnek mindenről, pletykálnak, áskálódnak, stb. Tisztelet a kivételnek, mert vannak kivételek!

De mindig jobban szerettem férfiakkal együtt dolgozni, sokkal jobban ki lehet velük jönni.

Folyamatos önneveléssel szerintem ha már észreveszed magadon, ki tudod belőle magadat hozni.Erősítsd az önbizalmadat, fogadd el és szeresd magadat, és akkor nem bánt ha valaki jobb, szebb nálad.Sőt lehet nem is tartod annak.

2017. aug. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Tényleg szeretnék változtatni ezen, mert úgy érzem, hogy megkeseríti az életemet, és a párkapcsolatomat is megmérgezi az effajta viselkedésem. Egyszerűen csak a saját életemre szeretnék koncentrálni, nem foglalkozni másokkal, hanem csak boldognak lenni. De ez annyira nehéz. :( Óriási önnevelésre volna szükségem, de nem tudom, hogy induljak el az úton...
2017. aug. 10. 10:06
 9/19 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog ez.

Benned kicsit megerősödött ez az érzés.

Én nem ezt érzem,csak hasonlót,idegesítőnek tartom a fecsegésüket, pletykálkodásaikat,rosszindulatú kavarásaikat.

Sajnos,kénytelen vagyok elviselni, tűrni,mivel a munkahelyemen szinte mindenki nő.

Amúgy te is zárkózott vagy?Milyen jegyben születtél?Én Rák vagyok.

2017. aug. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én bizony skorpió vagyok, a jegy minden előnyével és hátrányával együtt... tudom, sokan butaságnak tartják a csillagjegyeket, de én hiszek benne egy bizonyos szintig (abban, hogy meghatározza az alapvető jellemvonásainkat), és bizony én is gondoltam már rá, hogy a skorpió jegyemre vezethető vissza a viselkedésem. Azt, hogy introvertált vagy extrovertált vagyok-e, nehéz megmondani. Kettősség jellemez ebben is. Egyáltalán nem élek nagy társasági életet, nem is igénylem, szeretek egyedül lenni, illetve azzal a pár emberrel időt tölteni akik közel állnak hozzám. Ettől függetlenül könnyen teremtek kapcsolatot idegenekkel, nem esik nehezemre új embereket megismerni. Az viszont biztos, hogy nem szeretem kitárni a lapjaimat, a skorpióra jellemzően "csendes gyilkos" típus vagyok, igazi megfigyelő, aki másoknak nem szívesen beszél magáról vagy az érzelmeiről.
2017. aug. 10. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!