Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok erről a...

Ti mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, aki az anyjával él és annak élettársával. Hatalmas zivatar van a környéken, nagyon villámlik, és épp kocsival jöttünk. Én már a kocsiban elkezdtem sírni, hogy hogyan fogok kiszálni. Ugyanis pánikszerű rohamaim vannak a villámlástól, sajnos nem tehetek róla, már pszichológushoz is járok. Már ki kellett szállni, és bemenni a házba. Nem tudtam, leblokkoltam, elkezdtem sírni, féltem, hogy belénk csap. Anyám elkezdett ordítozni, hogy azonnal szálljak ki a kocsiból, de én szorongtam, az élettársa nagyon felidegeskedett (használnám a pejoratív jelzőt, de itt gyakorin nem lehet), és a bejárattól direkt átparkolt máshová, hogy többet kelljen menni, ezt még hangoztatta is, hogy csapjon belém, ordibált, nagyon ordibált, és anyám szintén, hogy hogyan lehetek ilyen hülye pánikos debil, mindketten leordították a fejemet. Majd végre kiszaladtam, az egyik autó riasztózott, pár méterre csapott a villám, és elment az áram, a stressztől, amikor a nevemet sem tudtam már, a kulcsom az autóban maradt, és kint álltunk a viharban, én már könyörögve ordítoztam, sírtam hogy menjen vissza a kulcsért az autóba. Nagyon durván dörgött, és ez csak fokozta a pánikomat, anyám felpofozott, és az élettársa pedig nem akart a kulcsért menni, ordított, hogy csapjon belém a villám, és még nem tudom, miket beszélt, mert már nem is emlékszem. Még most is dobog a szívem, és nagyon félek, és muszáj volt kiírni magamból, hogy ti mit gondoltok, mert szerintem egyáltalán nem volt jó hozzáállás ez részükről.
2017. aug. 12. 22:52
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Apám nem törődik velem úgy ahogyan kellene, nagyszüleim pedig már nincsenek... Már kicsit sikerült megnyugodnom, viszont ezt lelkileg fel kell dolgoznom. Köszi a válaszokat, így visszaolvasva is nagyon durva.
2017. aug. 12. 23:50
 12/17 anonim ***** válasza:
Lenyugodtál már? :/ 3-as vagyok.
2017. aug. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, már kicsit jobb, bár félek kimenni a konyhába. Aludni szeretnék, de annyira képtelen vagyok megmozdulni, nagyon nem érzem magam biztonságban.
2017. aug. 12. 23:58
 14/17 anonim ***** válasza:
59%

Szomorú, hogy így állnak ehhez a dologhoz. Sajnos nem minden ember tudja/akarja kezelni a mentális betegségeket vagy a fogyatékosságot. Sokszor az ember saját szülei sem.

Gondolom ez már a sokadik ilyen alkalom volt, és elegük lett... ami persze nem kifogás.

Sokkal egyszerűbb lett volna nekik is, ha megnyugtatnak, gyorsan bevisznek a házba és próbálnak segíteni. Nem lett volna kiabálás meg balhé belőle.

Sajnálom, hogy ilyenek. Viszont az a SAJÁT érdeked, hogy megtanuld ezeket a durva pánikrohamokat kezelni. Ha mindig nekiállsz az utcán vagy a suliban/munkahelyeden hisztérikusan sírni és kiabálni, mert vihar van, akkor előbb-utóbb elvitetnek...

Anyádéktól pedig mihamarabb dobbants, az ilyen viselkedésnél az is jobb, ha egyedül vagy és magadat nyugtatod le. Nem hiszem, hogy változna a hozzáállásuk, ha eddig így reagáltak.

A pánikrohamaid pedig csak súlyosabbak lesznek, ha folyton üvöltöznek veled. Úgyhogy hajrá, keress melót, aztán albérletet. Megoldható, hidd el. A pánikrohamokat pedig meg lehet tanulni kezelni.

2017. aug. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz, pont azért, hogy tudjam az ilyen helyzeteket kezelni, és később ne legyen problémám belőle. Csak egy kis megnyugtatásra vágytam. Egyszer már történt ilyen helyzet, épp a teraszon ragadtam heves vihar közben, felhívtam az egyik ismerőst, aki tudta, hogy nagyon félek a vihartól, felszaladt értem, és kezemet fogva szaladt be velem a házba, utána megölelt, és megnyugtatott. Körülbelül erre lett volna szükségem, és akkor tudom is valamilyen szinten kezelni. Szerintem tudat alatt volt bennem késztetés a sírásra, mert előre láttam a helyzetet, hogy ők engem bántani fognak, és valóban. :(
2017. aug. 13. 00:14
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha szeretnéd, beszélgetek Veled, amíg el nem alszol, hátha le tudlak nyugtatni. :)

De ha nem, akkor javaslatként mondom, hogy nézz meg egy Cosmos részt, és a felénél elalszol :D

Megint 3-as.

2017. aug. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tudom, milyen lehet, én a (kóbor) kutyáktól félek, szabályosan lefagyok, ha séta közben találkozok eggyel, legyen az bármilyen békés is. Az én családom se érti, mit kell úgy rettegni, sokszor inkább kerülök, de nem megyek el olyan ház előtt, ahol egyszer is tapasztaltam, hogy kiszökött a kutyájuk, ilyenkor kicsit idegesíti őket, hogy én húzom az időt a kerülővel és hajthatatlan vagyok. De így soha egyikük sem viselkedett még veled.

Nagyon sajnállak a szüleid miatt, borzasztó buta, érzéketlen ember benyomását keltik.

2017. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!