Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen irigyek az emberek...

Miért ilyen irigyek az emberek (tisztelet a kivételnek9?

Figyelt kérdés

Kisváros,női munkahely.Soknak a férje külföldön dolgozik,sok ,kb 6-7százezres fizetésért.Mégis,szinte sehova se mennek, strand, színház, koncert,semmi,elvannak otthon.De aki sokkal kevesebb jövedelemből gazdálkodik, mint pl. mi a férjemmel, szinte mindig megyünk valahova.Ezért irigyek ránk, pedig ők is megtehetnék...sőt...Mikor mondják, de jó nektek, eljártok ide oda, mondom, hogy ti miért nem mentek,Akkor jönnek a kifogások..

Én pl. nem irigylem aki eljut külföldre, a tengerhez nyaralni, mert mi inkább MO.on belül utazunk...amúgy se vagyok irigy,inkább kevesebb pénzből élünk, de együtt a család..

Ők miért irigyek,mikor megtehetnék?


2017. aug. 18. 10:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes kultúrember a saját(és családja) életével foglalkozik,és építi a jövőjét,sőt próbál segíteni ismerőseinek,kollégáinak.

Viszont a nyomorult primitív proli ennek az ellenkezője.Lusta,irigy,gonosz,és mindig a másikat lesi,mert unatkozik.

Ez jellemző sok helyen még mindig a magyar társadalomra.

2017. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem kötözködésből, tényként írom, te sem vagy különb.

Valós nevemmel facebook oldalt pont az ilyen hülye kollégák miatt nem csinálok. Már az irigykedést jelent, ha valakinek nem lájkolom szét a feltöltött képeit? Van, aki csak kapcsolattartásra használja a facebookot, nem ott tölti a fél életét.

Mint írtam, beillesz a kollektívába, mások életében turkálsz, leszólsz másokat. Megértenélek, ha azt írtad volna, hogy leszólnak, mert te "csak' belföldre mész, vagy, hogy a te férjed miért itthon dolgozik kevés pénzért, stb. De itt nem erről van szó.

Azt írod, nektek elég, amit kerestek. Ez tök jó. De van olyan háztartás, ahol pedig nem elég ugyanaz a pénz. Van akit segítenek, még ha kicsivel is a rokonok, van, akit nem. Nem kell nagy dologra gondolni, ismerős megszerel valamit egy doboz sörért, másoknak ugyanez sokkal többe kerül, ha nincs ismije, és fizetni kell érte.

A rezsi nem egyforma, házfelújítás, idős szülőket segíteni, van, ahol több gyerek van, stb, nem sorolom tovább. Ugyanaz a fizu valahol elég, van, ahol nem, és még az igényeket nem is említettük. De ha nem így van: neked az a fontos, hogy együtt legyen a család, és gondolom, a férjednek is, nekik meg más. Az is lehet, hogy kolléganő szeretné, ha otthon lenne a férje, de a férj kinn akar dolgozni. Nem olyan egyszerű, fekete-fehér a képlet, ahogyan látod.

2017. aug. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy többet keres, nem feltétlenül jelenti azt hogy "van pénze".


Van ismerősöm aki feleannyit keres mint én. Mégis előrébb van, mert kapott saját lakást, saját autót, van albérlője aki állja a rezsit. Nekem se lakásom, se autóm, fizethetem az albérletet is.

2017. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!