Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utazó generáció?

Utazó generáció?

Figyelt kérdés
Húszas éveim végén járok. Azt látom, hogy ez a generáció rengeteget szórakozik és utazik a világban. Ez nyilván komoly pénzösszeget emészt fel. Én pedig ehelyett teszem félre a pénzt, hogy saját lakást tudjak venni és majd családot alapíthassak. Ez nyilván komoly anyagi megterhelés és mindenképpen kezdőtőkét igényel. A kérdésem az, hogy az utazgató fiatalok hogyan képzelik el a jövőjüket? Ha a megtakarított pénzüket utazásra költik, miből tudnak majd otthont és anyagi biztonságot teremteni a leendő családjuk számára?

2017. aug. 22. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy szamodra ez meglepo, de nem kotelezo csaladot alapitani. Mindenki jobban jar, ha ezt szem elott tartjuk.
2017. aug. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Keresünk annyit, hogy teljen mellette utazásra IS.


10200 frank/hó bőven elég, hogy tudjunk mászkálni meg félretenni belőle.

Nyáron több megy el, de novembertől április elejéig kb. sehová nem járunk, mert síszezon van, így akkor minimális a kiadás.

2017. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

29 éves vagyok, az utazás a legnagyobb hobbim és szerintem az egyik nem feltétlenül zárja ki a másikat. Ami a komoly pénzösszeget illeti, az az egyéni igényszinttől függ, rutinos utazó elég olcsón ki tud hozni egy-egy utat - akkor is sikerült utaznom (fapadossal, stoppal, couchsurfinggel), amikor még rosszul kerestem és alig futotta másra (ami mára a karrieremnek köszönhetően már nincs így). Személy szerint nekem mindennél többet ér élményeket gyűjteni, világot látni, új helyeket, kultúrákat megismerni. Ettől függetlenül nem szórom el rá az összes létező megtakarításom, egyszerűen más dolgokon spórolok, nekem például semmit nem számítanak a tárgyak/kötyük (pl. van két bőrödnyi ruhám összesen, ill. van egy olcsó okostelefonom és egy középkategóriás 5 éves laptopom, nincs is másra szükségem).


A saját lakás sosem volt prioritás számomra, tökéletesen jól érzem magam albérletben, legalább biztosítja a kellő mobilitást. Van egy külön számlánk a férjemmel, ahová a lakásra valót gyűjtjük (külföldön élünk és itt veszünk majd házat), de nem sietünk vele sehová, 2-3 éven belül meglesz az összeg úgy is, hogy nem kell különösebben meghúznunk a nadrágszíjat. Családalapítás pedig pláne nem szempont, nem akarunk gyereket.

2017. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát lássuk csak te azért gürcölsz hogy aztán egy szép napon, magadat 30 évig adósságba verve, vehess valami viskót, meg összehozol néhány purdét és azért gürcölsz életed végéig hogy a hitel ki legyen fizetve meg a gyereknek legyen ájfon. Ez nagyon szép de én inkább utazok bulizok meg csajozok.
2017. aug. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A lényeg pont az lenne, hogy ne legyen szükség banki kölcsönre. Egyszerűen előteremtem a teljes összeget a lakás vásárlásához.
2017. aug. 22. 12:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha te összekuporgatsz szűk tíz év alatt 25-30 milliót amibe egy lakás ma kerül akkor nem értem a hisztit néha utazásra is futotta volna.
2017. aug. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem arra az esetre gondoltam, amikor valaki egy évben egyszer elutazik valahova.
2017. aug. 22. 12:39
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Akkor írd már körül hogy neked kik az utazgató fiatalok? Akik minden megtakarított fillért utazásra költenek? Olyat itthon nem találsz? És aki évente kétszer nyaral meg egyszer síel? Az melyik kategória? Én idén pl csak egyszer utaztam el de az 3 hónapig tartott akkor az melyik kategória?

2017. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Magamra vettem a kérdésedet. :)

27 éves vagyok és IMÁDUNK utazni a párommal!

Ezt az évet eddig kimaxoltuk azt gondolom, szinte minden hónapban voltunk vagy külföldön, vagy wellness hétvégézni.

A titka roppant egyszerű. Sosem tervezzük, csak úgy jön, így lehet a legolcsóbban kijönni. Akkor megyünk, amikor hiper akciós a repülőjegy. A szállás többnyire olcsó airbnb. Ha wellness hétvégézni megyünk, akkor mindig kupont keresünk.

Így van az, hogy 4-5 nap külföldön 30-40 ezerből kijön, de Berlinben 5 napot voltunk 18 ezerből. A kuponos itthoni hétvégék is kijönnek fejenként 10-15 ezerből.

Én amondó vagyok fiatalok vagyunk, mikor utazzunk, ha nem most? Most még bárhogy elmegyünk, bárhol elalszunk. Gyerekkel ez már nem így lesz.


Nem titkolt, hogy hitelre vettük meg a lakásunkat. Sosem számoltam össze, hogy mennyivel lett volna több pénzünk, ha sosem mentünk volna sehova és nem is fogom, mert attól, hogy az ember gyűjt valamire és van egy célja, még élni igen is kell.

Ehetnék kék csíkos, kilós felvágottat is a minőségi sonka helyett, napi 1-200 forinttal több maradna a zsebembe, de megéri az egészségem?

Ülhetek itthon 10 évig, de megéri elmennem a fiatalságom mellett minden élmény nélkül? Mit fogok mesélni a gyerekeimnek, unokáimnak?


És nem utolsó sorban... Lakhatok Budapesten albérletben 10 évig 120 ezerért havonta, mire lesz egy lakásnyi pénzem (talán). És vehetek 20-30% önerővel hitelre egy lakást, aminek 80 ezer a törlesztője és némi megtakarítással 10 év múlva már jó eséllyel az enyém lesz! Valamiért nem gondolkoztunk ennél többet a hitelre történő lakásvásárláson és igen... hitel mellett is élni fogunk, utazgatni fogunk, mert ugyan elsődleges cél lesz a visszatörlesztés, ettől függetlenül, még élni KELL!

Amikor a legmegfelelőbb hitel konstrukciót kerestük, akkor egy ügyintéző hölgy elmesélte, hogy nagyon sokan arra terveznek, hogy 10 év alatt kipréselik, inkább nem mennek sehova, nem csinálnak semmit. Nem javasolja! Főleg nem a fiatal pároknak!

Azt gondolom, hogy mindenkinek kell egy hobbi, vagy bármi, ami ellazítja. Minket ez tesz boldoggá, mellette tudunk spórolni. Mellesleg éppen azt gondolom, hogy attól (is) fogunk tudni kiegyensúlyozott, boldog érzelmi hátteret biztosítani a családunknak, hogy tágabb a látókörünk, többet láttunk, többet éltünk. Nem kell velünk egyetérteni, de lenézni sem az életvitelünkért. :)

2017. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es: Ilyen választ vártam: valaki aki sokat utazik, de saját lakást és családot is szeretne. Nem állt szándékomban senkit lenézni, csak kíváncsi voltam, hogyan működik ez. Köszönöm a kimerítő válaszodat!
2017. aug. 22. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!