Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az agy ismerte...

Szerintetek az agy ismerte fel magát, hogy létezik (szellemileg), vagy van egy lélek, ami vagy gondolkozik, vagy nem, de befolyással van az agyunkra, és emiatt gondoljuk azt, hogy vagyunk?

Figyelt kérdés

2017. aug. 27. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ezt így meg nem mondom de nekem jobban tetszene a lélek dolog mert akkor legalább nem vesztek el mindent a halálomkor, hanem folytatódik a buli.
2017. aug. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy az első mondja. A középkori misztikusok is a gondolkodást még testi dolognak tartották, a lélek ennél több.
2017. aug. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Reeszméltek arra hogy "magunkban beszélünk"- ez tulajdonképp a gondolkodás, amit akkor szerintem nem is tudtak megnevezni. Szerintem boncolások hosszú sora vezett odáig hogy arra is rájöjjenek -a fejünkkel tesszük"- (persze, előbb fej volt utánna konkrétan "agy"). Én ennek tudom be azt a rengeteg szólás mondást ami arra utal mintha szívünkel gondolkoznánk pl. szívtelen, szép szava de ördög szíve, ami a szívén az a száján, akinek a szíve telve megnyílik annak a nyelve... stb.
2017. aug. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
a test a szellem és a lélek nem elválasztható egymástól. A halál megszünteti mindhármat. Ennyit a vallásoknak. Az meg hogy az ember le tudja magát választani a környezetéről az egy szép tulajdonsága az agynak.
2017. aug. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lÉLEK. (lelek,lel), azaz, aki keres az költ.
2017. aug. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudatkutatók szerint a lékek alkot magának testet. Konkrétan Nem a testben van a lélek, hanem a lélekben a test. Nem az agyban van a tudat, hanem a tudatban a test(ed), és nem a testedben a tudat.

Így nem te vagy a világban, hanem a világ van benned.

2017. szept. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kérdések érdekelnek kezd el nézni a Westworld című sorozatot, igazán minőségi darab, és nagyon érdekes dolgokról van benne szó
2017. okt. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 3. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!