Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valamit nagyon rosszul csinálok?

Valamit nagyon rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Gyerekként, tiniként nagyon szegények voltunk, eldöntöttem, ha felnőtt leszek, igyekezni fogok megteremteni egy átlagos életszínvonalat.

Gazdag soha nem akartam lenni, nem érdekel a luxus, a márkák, egyedül az utazás és a könyvek az, amire lelkesen áldozok.

Dolgozom, mellette tanulok (nyelvvizsgát tettem le nemrég, egyetemet kezdek októberben, ha semmi nem jön közbe), tehát nem abból van pénzem, hogy eltartanak, vagy másoknak ártok...

Viszont sokszor van lelkifurdalásom azért, mert jobban élek, mint korábban. És aggódom, hogy emiatt vagyok balszerencsés, mert szembementem a sorsommal. (Egészsségemmel van néha gond, illetve ha plussz összeghez jutok, pl fizuemelés, akkor még biztos, hogy azon a héten elromlik valami, és a kapott pénz kétszeresét fizetem ki mondjuk egy nélkülözhetetlen háztartási gépre).

Néha úgy érzem, ez amiatt van, mert nem érdemlem meg, hogy jó anyagi helyzetben éljek. Hiszen akkor eleve beleszülettem volna, mint sokan mások.

Vannak pl gazdag ismerőseim, akik kemény munkával teremtették elő, amijük van, és szívesen költenek magukra. Pl az egyikük mesélte, hogy nyaraltak, egy hétre 10 000€ volt a hotelszoba, de ez jó, mert ez már a 80%-os engedményes ár. Nem irigylem tőlük, nem is szeretnék így élni.

De ha magamnak veszek valami apróságot, ami nem volt feltétlenül szükséges (mondjuk egy harmadik pulcsit a kettő meglévő mellé), akkor sokáig lelkifurdalásom van, hogy bezzeg mennyien vannak a világon, akiknek rosszabb, mint nekem.

A kéregetőknek szoktam adni, de ha mindnek adnék, akkor a végére én is beállhatnék közéjük.


Röviden: úgy érzem, nem érdemlek meg egy normális életet, mivel gyerekként máról holnapra éltünk, és félek, valami nagyon rossz vár rám, ha nem teszek többet másokért, de nem tudom, mit kéne tennem pontosan


2017. aug. 28. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ilyen szempontból nem hiszek abban, hogy valaki szegénynek születik, ezért annak is kell maradnia, viszont ha túlságosan félsz attól, hogy valami tönkre megy, ahogy mondani szokták - az tönkre is fog!


Nyugodj meg, nagyszerű dolog tőled, hogy fiatalon felmérted, hogy szeretnél saját lábra állni, és dolgozni. De a kemény munkával is vigyázni kell! Dolgozol, tanulsz, nem lehet, hogy ez túl sok kicsit? Az egészségeddel emiatt lehet néha gond! Furcsa dolog ez az egészség, ha teljesen kimerülünk, azt jelzi a testünk; illetve, ha túlságosan aggódsz a fenti dolgok miatt, azok lelki problémákhoz vezethetnek, amelyek segíthetik a testi betegségek kialakulását is (fejfájás, nyakfájás stb.).


Úgyhogy gondold át, mennyire éri meg mindez, néha pihenj is, és ne aggódj amiatt, hogy Te megteheted, hogy vegyél egy 3. pulcsit is. A Te fizetésed, a te döntésed! Hidd el, rengetegen vannak, akik még a kéregetőktől is sajnálják a pénzt, Te nem vagy rossz ember, de sajnos szuperhős sem, a világot nem tudod megmenteni. Ezt el kell fogadni!


Úgyhogy egy kicsit több nyugalmat és elfogadást javaslok magaddal szemben. :)

2017. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Minden tiszteletem a tiéd, már az elhatározásért is, azért pedig végképp, hogy sikerült is megvalósítanod. Légy büszke magadra, ha önerőből sikerült ezt elérned, kevés ember képes arra, hogy tényeg megvalósítsa azt, amit elhatározott. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod emiatt, persze ha vagy olyan helyzetben, segíts, akinek tudsz, jót tenni másokkal mindig jó pont, de ne ostorozd magad amiatt, hogy ne tudnál másokon eleget segíteni.
2017. aug. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!