Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Zsidók! Milyen érzés visszatér...

Zsidók! Milyen érzés visszatérni Izraelbe?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy tudjátok ott van az őshazátok, ott éltek az őseitek, mit éreztetek, amikor elutaztatok Izraelbe?

Csalódtatok vagy épp ellenkezőleg jó volt?

Minden vélemény érdekel. Amúgy nem vagyok zsidó.



2017. aug. 28. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Izrael nem az őshazájuk libsike!
2017. aug. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
Izrael nem az őshaza, olvasgasd a Bibliát, ráadásul most háborús terület, szóval nem túl biztonságos oda menni.
2017. aug. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyesnek:Anyád a libsike. Mivel nem a kérdésre válaszoltál nem is vagyok kíváncsi a véleményedre.

Kettesnek:Nem akarok Izraelbe utazni csak szimplán érdekel.

2017. aug. 28. 20:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mostanában azok sem akarnak oda utazni, akiknek az ősei onnan származnak. Évekkel ezelőtt énekeltem egy kórusban, részt vettünk nemzetközi zenei versenyen, mi kórusként, de voltak kisebb csoportok. Én egy ilyen alkalommal összebarátkoztam egy izraeli kis csapat egyik tagjával, 5-en voltak, megnyerték a kategóriájukat. Később akivel összehaverkodtam, facebookon is megtaláltuk egymást és beszélgettünk. Mesélte, mennyire nehezen jutottak ki, kb. össze kellett kalapozni az útiköltséget és a nevezési költségeket, állami szinten mindent a politikára és háborúra költenek, a kultúrában tehetségeseket pedig nem támogatják. Mesélte, hogy ha tehetné, elköltözne onnan.
2017. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En sokat jarok Izraelbe a munkam miatt. Nagyon szeretek ott lenni, az emberek nagyon elfogadoak.

Egy ismerosom evekig dolgozott kint. Egyszer valamire ezt mindta nekem: "Tudod, azok nem olyan utalkozosak."

2017. aug. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
2000 Év után újra saját országunk van, Le írathatatlan! Elsősorban biztonságot érzek, hiába a háború még mindig az a legbiztonságosabb hely egy zsidó számára. Amint be töltöttem a 18-at megyek ki katonának ugyanis Izrael a megoldás a "soha többet holokausztra" és "Hitler zsidó kérdésére" is. Minden áron meg kell védenünk! 15/F
2017. szept. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 te te te ***** válasza:
40%
amikor sok ido utan oda utazom, egyszeruen elfog a mamor, iszonyat jo erzes. sokaig szorongva erzem magam hogy nincs olyan hely ahol jol erzem magam, de mikor izraelben vagyok, ott mindig egy kellemes otthono erzes fog el. szamomra leirhatatlan, mert mindig almodozok rola hogy kimegyek, es mikor vegre ott vagyok, ahh...kicsit izrael vanatikus vagyok, de nem tehetek rola, imadok ott lenni. az emberek nem nezrek rad csunyan mikor szembe mesz veluk az utcan, nincs egybol itelkezes, es atobbseg alapbol halal kedves.peldaul multkor bementunk egy nagy elelmiszer aruhazba, es mielott fizettunk volna a kosarert ilyen 1 sekelessel, odajott egy idegen ember es ingyen kinyitotta nekunk hogy ne kelljen fizetni :).
2017. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!