Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti milyen gyakran végeztek...

Ti milyen gyakran végeztek házimunkát?

Figyelt kérdés
Mosás, főzés, takarítás, teregetés, rendrakás, felmosás, stb.
2017. aug. 29. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mosás-teregetés: heti 2x, rendrakás: amikor rendetlenség van, porszívozás-felmosás-takarítás: heti 1-2x, ablakpucolás: amikor rámjön az ablakpucolhatnék :D
2017. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyám egyedül nevel minket szóval mindig el kell mosnom magam után, főzni is szoktam néha (netről nézem a receptet), porszívózni hetente kell, nagyjából meg van mindig a rend, nem szoktam felmosni szőnyegek vannak itthon. Súrolni szoktam dolgokat pl.: kád, csap, meg ami itthoni férfimunka azt megcsinálom. 19/F
2017. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 piriiiii ***** válasza:
67%

Naponta szinte. Egyrészt, mert pár hete diákmunkán ezt csinálom (többek között), de itthon is.

A minimum napi házimunka, hogy felseprek, felmosok, elmosom a mosatlant.

2017. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

- mosás, teregetés: heti 1 (máskor nem is moshatunk)

- főzés: hobbi :), így ha csak minden másnap főzhetek, már ezer bajom van

- takarítás: heti 2x portörlés, utána gyors porszívózás (10 perc kb)

- felmosás: konyha-wc heti 3x legalább (föleg a konyhát)

- rendrakás: mindennek megvan a helye, 99%-ban azonnal oda tesszük, csak a ruhát szórjuk a komód tetejére :D

2017. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Porszívózni hetente 2x, mert sötétebb színű padlószőnyegünk van, amin gyorsan meglátszódik minden. Mosni is 2x szoktam, hét közepe körül és szombaton. Főzni ha nem is mindennap, de minden másnap tuti, mert nem szeretek nagy adagokban főzni, hogy még 3 nap múlva is ugyanazt egyem. Felmosni hetente-kéthetente egyszer, de ha saras idő van, akkor az előszobát sűrűbben.

Rendet rakni akkor, ha úgy látom már káosz van. Engem egy kis rendetlenség nem zavar. Mivel használjuk a házat nap mint nap, így azért a mindennap használatos dolgok nem mindig kerülnek rögtön a helyükre. Azért egy alapvető rendet tartok persze, hogyha valaki jönne hozzánk, be merjem engedni. :D De ha az asztalon van 2 pohár vagy éppen nincsen ebéd után elmosogatva, az nem egy nagy probléma.

Ablakot pucolni nem szoktam sűrűn. Mivel ilyenkor le van húzva nappalra a redőny így nem nagyon koszolódik. Nem tudom, 2 havonta megpucolom, de ennél sűrűbben nem.

Fürdőszobát szoktam még sűrűbben takarítani, hetente, két hetente átfertőtlenítem a kádat, és azért havonta csinálok egy teljes takarítást ott is, amikor a csempéket is megtakarítom.

És ez nem is tart sokáig. Egy nap megcsinálom ezt, a másik nap azt. Kb 1 óra alatt meg lehet csinálni őket. Sokkal több baj lenne vele, ha nem lenne csinálva és el lenne hanyagolva.

Nálunk még van kert, lesöpröm a járdát fűnyírás után, faágakat kell néha metszeni, hogy ne karistolja össze az autót, virágot locsolni. De ezeket is elég hetente. Metszeni meg tavasz vége felé szoktam, meg ősz végén még a fagyok előtt.

2017. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szülőknél sűrűn, magamnál már ritkábban.
2017. aug. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!