Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hétköznap/hétvégén milyen...

Hétköznap/hétvégén milyen házimunkát végeztek? Elég hétvégén nagytakarítást csinálni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 24. 08:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mit értünk nagytakarítás alatt? Amikor elhúzod a bútorokat, lemosod az összes ablakot és minden amúgy nehezen hozzáférhető részt a lakásban?


Mert azt fél évente szoktuk.

2014. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nagyban függ amúgy az ingatlan elhelyezkedésétől (mennyire porosodik - Bp belvárosában gyorsabban nő a por, mint egy növényzetben gazdag környzetű falusi házban), burkolatok milyenségétől (fényes fehér kövön gyorsabban látszik a kosz, mint egy hússzínű, mattított mediterrán járólapon).

Attól is, hogy van-e állat a lakásban, esetleg gyerek, mindkettő gyakoribb takarítást igényel.

2014. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
1-es, Hogy bírjátok ki, hogy fél évente van normális élet?
2014. aug. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Miért, te minden hétvégén elhúzod a kanapét, hűtőt, mosógépet és átmosod az ablakkereteket, redőnyöket is?


Amúgy köszönöm,nyugodt, derűs.

2014. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4 minimum havonta, amit irtál.Minimum.
2014. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mi pénteken csinálunk nagytakarítást, hétfőn vagy kedden "kicsit" - ilyenkor csak gyorsan végigporszívózzuk a lakást.


Nagytakarításkor alaposabban proszívózunk, felmosunk, mosdókagyló, kád, wc takarítás is van. A konyha az mindig tiszta, mosogatógép van, így a mosogató nincs használva, a pultot meg főzés után automatikusan letöröljük. Hétvégén megy a mosó-és mosogatógép.


Amit minden nap csinálunk, az bepakolás a mosogatógépbe, és kézi porszívóval a macskák által kihordott alom gyors felporszívózása a macskaec körül, ez kb. napi 1 perc.


Alapvetően ügyelünk a tisztaságra, tehát pl. használat után mindig leöblítjük a kádat, letöröljük gyorsan a mosdókagylót és így tovább, így szinte sosincs kosz vagy rendetlenség.

2014. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Havonta teljesen felesleges nagytakarítást csinálni.

Ha a lakást rendben és tisztán tartjuk, akkor nem lesz olyan koszos, hogy havonta vagy hetente kelljen nagytakarítani.

Bőven elég a bútorelhúzós takarítást félévente csinálni. Nem véletlenül szoktak őszi és tavaszi nagytakarítást csinálni, nincs nyári meg téli.

Csak persze ehhez az kell, hogy rendszeresen kell takarítani, port törölni, porszívózni, és vigyázni a tisztaságra, rendre.

2014. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5%
7 Már megbocsáss, de engedtessék már meg nekem, hogy úgy csináljam ahogy nekem igényem van rá:DD Nekem havonta van igényem rá, és ki sem bírnám, hogy fél évig a koszos ablakot lessem, meg a koszos függönyöket, amin megáll a por. Meg még sorolhatnám. Fél év...vah...
2014. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én is havonta-másfél havonta szoktam olyan nagytakarítást csinálni, hogy bútorelhúzás, szőnyegporolás, stb.


Szerintem fél évente, 4-5 havonta már egészségtelen mennyiségű por megül ott.


HIába takarítok hetente kétszer, ezeken a helyeken hétvégente NEM takarítok (és a másik válaszadó sem), ezért ott igenis felgyülemlik a por, kosz. Főleg az az egészségtelen belégzés szempontjából, ami a szőnyegben megül, és a lábunkkal felverjük.


Havi nagytakarítás ilyen szempontból teljesen reális.

2014. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
8, nálunk gyakran van portörlés és porszívózás, továbbá vigyázunk a tisztaságra, ezért nincs szükségünk havonta nagytakarítani. Persze ha nálatok el van hanyagolva a tisztaság, akkor érthető, hogy havonta kell nagytakarítani. De akkor érdemes átgondolni a napi takarítást, mert valamit nem csináltok jól, hogy egy hónap alatt ennyire elmocskolódik a lakás.
2014. aug. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!