Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan ered az emberi felsőbbr...

Honnan ered az emberi felsőbbrendűség érzet más fajokkal szemben?

Figyelt kérdés

Számtalanszor hallani, hogy "az csak egy állat, nem hasonlítható emberhez", ebbe születünk bele, ez a "normális"

Valahogy az nekünk az alap, hogy mi mindent megtehetünk, mi vagyunk a teremtés koronája, minden értünk van,létezik.

Sokat filozofálok ezen a kérdésen.

Ti hogy látjátok?

Engem zavar az ember rombolása, hogy felsőbbrendűségből és megalomániából eredően mindent pusztítunk, mert nekünk lehet alapon


2017. aug. 29. 18:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy látom, hogy az ember magasabb szintű, mint bármelyik állat, azért mert az emberben ott van a tudás vágy a kreativitás és az alkotó készség, DE már rég nem élünk harmoniában a természettel, ami végzetes hiba mert elfelejtjük honnan jöttünk. Úgy működne, hogy valamit adunk és valamit elveszünk, ha nem csak kizsákmányolnánk mindent sáska módjára, hanem egyben táplálnánk is a Földet és nem csak szennyeznénk. Én személyszerint nem gondolom azt, hogy mindent lehet de városban élek és nem tudom visszaadni amit kaptam a természettől, remélem lesznek efféle változások a jövőben.
2017. aug. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%

Például azért, mert összehasonlíthatatlanul értelmesebbek vagyunk az állatoknál. Még a legértelmesebb állatok sem haladják meg egy kisgyerek értelmi szintjét összességében.


De ha például vallásos szempontból közelítjük meg a kérdést, a Bibliában is az áll rögtön a Teremtés könyvének az elején, hogy Isten azért teremtette a többi állatot, hogy az ember az uralma alá hajtsa őket, és ők szolgálják. Ami persze nem jelenti, hogy rosszul kell bánnunk velük, de a hierarchikus viszony az egyértelmű.

2017. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

A felsőbb rendűséget én se értem, bár minden népnek megvannak a sajátosságai, többségében, az egyik harcosabb, az másik inkább intellektuell és érzelmi alapon működik stb.


A leginkább azt nem értem, amikor egyes népekből a többség

nem akar ember módjára élni, közben felsőbbrendűnek hiszik magukat (magyartalanul szólva: evvel "nyugattatják" önmagukat, ha érted...).


Számomra nem az a lényeg, hogy felsőbbrendű-e egy nép, hanem hogy egyes népek képviselőinket zöme miért akar állatias maradni...? Ez meg"nyugattatja" a lelküket...?


Szerintem a (tudati, belső) fejlődés a döntő (a gondolkodásmódot is beleértve, meg az érzelmi intelligencia fejlődését is).


De aki nem akar.... az ő baja...

Ráerőltetni nem lehet semmit senkire (bár biztos akad kivétel).

2017. aug. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. Arra viszont gondoltam már, és érdekes lenne nagyon, ha nem mi maradtunk volna egyedül a Homo nemzetségből. Például ha a közeli rokonaink közül nem halt volna ki a neandervölgyi ember néhány tízezer évvel ezelőtt. Ők mások voltak tőlünk, szemmel láthatóan is, a fizikai felépítésük terén, és az értelmi képességeik is elvileg szerényebbek voltak, de azért jóval meghaladták az állatokét. Szóval ha élne még egy faj, amelyik valahol az állatok és köztünk helyezkedik el, akkor talán az állatokra, az evolúcióra meg úgy általában mindenre máshogy tekintenénk.
2017. aug. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az embernek van öntudata, képes saját magát elhelyezni a világban,ami az állatokban nincs meg.Egy réti sas azért nem helyezi magát feljebb mondjuk a galambnál,mert azt se tudja,hogy ő egy réti sas,az a másik meg egy galamb,ha érted. A fajtársakat felismerik és előnyben részesítik,aki meg nem az, az vagy ellenség, préda vagy közömbös élőlény.


A felsőbbrendűségérzet pedig,amit értesz ez alatt rendkívül összetett jelenség szerintem. Alapesetben az állatok is előnybe helyezik saját fajukat nem tudatosan,hanem ösztönösen,így aztán az ember sem kivétel ez alól. Ez az ösztönös előnyben részesítés elnyomhatja a tanult viselkedési mintákat,az etikát,amit az emberi kultúrák fogalmaznak meg. Lehet éppen az lenne a furcsa,ha az ember pont fordítva működne és minden élőlényt "egyenlőnek" tekintene,mert a természet nem így működik. Ettől függetlenül pl a környezetvédelem és az állatvilág megóvása egy hasznos és értékes cél,de ezeket a célokat is csak az ember technikai fejlettségéből adódó bolygópusztítás hívta életre. Röviden tömören:ösztönösen vagyunk ilyenek,de eljutottunk egy olyan szintre már (pl a technika segítségével),hogy felismertük miért nem lett volna szabad átlépni a határokat és most igyekszünk visszacsinálni mindent.

2017. aug. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Közel az összes állat ilyen (lenne), nem csak az ember. :)
2017. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de valamit többen picit félreértettetek.

Az tény, hogy nekünk van a legmagasabb intelligenciánk (már akinek), nem az intellektusokról vlt szó.

Hanem hogy pont nekünk, akik ennyi ésszel és empátiával rendelkezünk, csak az emberi életet becsüljük.

Itt nem arra utaltam, hogy pl egy csirke, kutya, ló, orángután intellektusa megközelítheti az emberét, hanem arra, hogy az ő létformájukat kevesebbre értékeljük

2017. aug. 29. 21:45
 8/20 anonim ***** válasza:

Valaki véletlen félreírta, mivel pár perc különbséggel post-oltuk hozzászólásunkat:


"Előző válaszoló vagyok. Arra viszont gondoltam már, és érdekes lenne"


NEM az előző voltál, csak véletlen írtad így, semmi gond. ;) Kb veled egyszerre írtam ki válaszom.

2017. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, tehát a más faj-t nem a rasszokra érteted, hanem az állatokra, növényekre? Amúgy egyetértek veled ebben, alapvetően.


Sőt, én a növényeket teszem első helyre. Letisztultabb tudatúak, mint az ember. És még áldozatokat is hoznak értünk, többségében (ha viszont az emberi szervezetre mérgező növényt megeszi valaki, az nem a növény hibája).

2017. aug. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Mert ez így van. Gondolom az intellektuális felsőbbrendűséget nem kérdőjelezed meg (ugye?) De minden tekintetben felettük állunk, szerinted pl. hány állat aggódik az emberekért? És tesz aktívan az emberekért?

És fordítva? Hány állat aggódik az emberekét? Hány állat tesz, tudatosan, aktívan az emberekért?

Nalátod.

A csirke meg egyébb állatok, amiket szerinted nem becsülünk, de, becsüljük, védjük őket és még jogokat is kaptak (ami vicc egyébként, de pl nem lehet őket kínozni meg akármilyen körülmények között tartani) persze megesszük őket, mert ez a természet rendje, enni kell. Szar ügy, ha megnyugtat az állatok is csinálják

2017. szept. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!