Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire csúnya dolog nem...

Mennyire csúnya dolog nem elmenni egy számunkra nagyon kedves ember temetésére?

Figyelt kérdés
Nem bírnám ki, itthon is csak sírok és sírok. Gyertyát gyújtok, emlékezek. A közvetlen családja nem érdekel, egész életében szidták, bántották szegényt. Én szerettem. Nemrég voltunk nála,beszélgettünk, volt búcsúzás. Itt van a szemem előtt minden. De nem érzem, hogy el tudok menni a temetésre.
2017. szept. 4. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Akármennyire is fáj, szerintem bánnád, ha nem mennél. Az ad egyfajta lezárást, végül is búcsút veszel tőle.
2017. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Csak formaitás az egész.
2017. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Formalitás, de azt mondják ott tudod véglegesen feldolgozni. Bár személyes tapasztalatom nincs.
2017. szept. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megértelek. Én sem tudtam elmenni a napokban bizonyos okokból, én úgy döntöttem, nem leszek ott. Pedig nagyon szerettem, akit temettek. De tudd, hogy ha otthon maradsz, akkor sem lesz könnyebb a lelkednek,hiába gyászolod magadban.
2017. szept. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem akarsz, mert nem esik jól, nem mész. Kivel szemben lenne csúnya dolog? Egy szempont van, és az te vagy!
2017. szept. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Hadd temessék a halotak a halottaikat, így szólt Jézus, te pedig hírdesd Isten országát.
2017. szept. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
A temetés, mint ceremónia gyakorlatilag nem a halottnak van, hiszen neki már úgyis mindegy; azt sem bánná, ha szertartás és tömeg nélkül helyeznék a sírba, hanem a hozzátartozóknak nyújt vigaszt. Az emberek összegyűlnek, osztoznak egymás fájdalmán, végső búcsút vesznek a halottól, hogy aztán könnyebben tovább tudjanak lépni. Nem vagy tiszteletlen az ismerősöddel, ha nem mész el, hiszen neki csak az számít, hogy milyen voltál vele, amíg élt, hanem magadtól tagadod meg a végső búcsú lehetőségét. Ha úgy érzed, hogy csak rontana a helyzeteden, hogy képmutató, gonosz emberekkel kell osztoznod a fájdalmadon, akkor érthető, hogy nem akarsz elmenni, de bárhogy is döntesz, itt a saját érzelmeidet kell figyelembe venned, ne pedig a bűntudatot, hogy milyen rossz barát lennél, ha ennyit sem tennél meg ezért az emberért.
2017. szept. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudom mit csináljak. Azt sem tudom utána milyen lenne a lelkemnek, ha nem mennék el. Olyan nehéz. Az biztos, hogy nem tudnék "osztozni" a fájdalomban, olyanokkal, akik éltibe mindig rosszat mondtak róla. Persze, rossz lehet most nekik, nem vitatom, de tény és való, tényleg mindig szidták, semmibe vették. Most hogy boruljak a vállukra? Ráadásul nekem is ronda dolgokkal mocskolták, egyszerűen ezek utén nem tudok velük együtt sírni, vigasztalni. Ha nem megyek el, a fél család szemébe én is a legrosszabb leszek, az biztos. Nem tudom.
2017. szept. 5. 12:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Vegyél erőt magadon, és menj el a temetésére! Nem jó érzés temetésre menni, főleg olyanéra nem, akit szerettünk, de meg kell tenned. Többször nem lesz ilyen lehetőség, és lehet, hogy bűntudatod lesz életed végéig, ha nem mész el.
2017. szept. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Menj el. Senkinek nem kell a vállára borulnod, akár félre is huzódhatsz a saját fájdalmaddal. A saját érdekedben menj el, bucsuzz el tőle a szertartás keretében, ez hozzátartozik az elfogadáshoz. Senkinek a véleménye, magatartása nem számit már, csak a kettőtök közti kapcsolat miatt kell elmenned.
2017. szept. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!