Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ilyen nagy bűn kihagyn...

Tényleg ilyen nagy bűn kihagyni a szalagavatós keringőzést?

Figyelt kérdés

Végzős fiú vagyok gimnáziumban.

Jövőhéten kezdődnek a táncpróbák a szalagavatós keringőre, és egyre gyakoribb beszédtémává válik ez a dolog.


Én nem táncolok.

Azzal, hogy kihagyom a keringőt pénzt, izzadságot, gyomorgörcsöket, pánikrohamokat, dührohamokat, kínos pillanatokat, megalázottságot, fáradtságot, időt spórolok meg (nem túloztam!).

Amikor valahogy valaki (nem csak korombeli) rákérdez és megtudja, hogy én nem táncolok, esküszöm akkora bűnként kezeli, mintha öngyilkosságot terveznék elkövetni.

Eddig mindig mindent szó nélkül megcsináltam, bármennyire is stresszes volt, de egy ennyire (számomra) felesleges dolog miatt nem akarok álmatlanul tölteni éjszakákat, azon aggódva, hogy ugyan mit fogok elrontani legközelebb (most sem túloztam).


Ti táncoltatok/táncoltok és, ha nem, miért nem?


2017. szept. 6. 17:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, én se táncoltam. Nem volt kivel meg amúgy is csak bénáztam volna végig
2017. szept. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne tancolj. Nem bun, hozzaallas/alkalmassag kerdese. Nem kell eroltetni, ami nem megy.
2017. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem bűn. Én az osztálytáncot hagytam ki, mert jó nagy baromságot találtak ki és iszonyatosan cikin nézett ki - nem jópofán ciki, hanem olyan, ami komoly akart lenni de el lett fuserálva nagyon. Valaki valakije volt a koreográfus :D

Mondjuk már az elején megmondtam, hogy én ebből kimaradok, szóval botrány nem lett belőle, csak némi sértődés.

Amúgy sem kedveltük egymást túlzottan.


A keringőre elmentem, mert baromi kevesen voltunk lányok az évfolyamban és kb. térden állva könyörgött nekem az egész tanári kar. Semmi extra nem volt benne azon kívül, hogy a táncpartnerem egy jól irányzott lépéssel köldökig rántotta volna a ruhámat, ha nem lennének jó reflexeim :D

Azóta is röhög mindenki, mert épp látszik a videón... de a gyilkos tekintetem kivéve nem tudott kizökkenteni :D Igazából ez az egyetlen emlékem róla, annyira nem volt nagy eresztés... pedig odáig volt mindenki, meg hogy ez egy lány egyik legnagyobb álma. Hát hogyne :)


Ne stresszelj rá ennyire, ha valaki szörnyülködik, hogy nem táncolsz, vonj vállat és kész. Nálam bejött az osztálytáncnál :)

2017. szept. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kötelező táncolni, hagyd csak ki, ha nem akarod, persze. Kit érdekel, másnak mi a véleménye? Bármit csinálsz, valaki úgyis beszól.

Ezt mondanám alapból is, de ahogy leírod, hogy ez neked mekkora trauma lenne... Még szép, hogy ne táncolj, ha kötelező, ha nem. Mások nem értik, ez mit jelentene számodra.


Nekünk kötelező volt. A táncot ki nem hagytam volna, bajor sörtáncot nyomtunk úgy, hogy a fiúk fele lánynak öltözött be (persze a legszőrösebbek, legnagyobbak, legkövérebbek, egy szakállas srácon össze se ért a fűzős ruha), nagy poén volt. A keringő unalmas, azt meghagytuk annak az osztálynak, ahol szinte csak lány volt :D


Én a barackvirágszínű kosztümöt hagytam volna ki, de sajna kötelező volt az is.

2017. szept. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár még csak 11.osztályos vagyok, de én sem akarok táncolni és valószínűleg nem is fogok. Ja és lány vagyok. Meg a gimi 70%-a is az, szóval párom sem lesz, mert sajnos nem vagyok elég "menő" meg különösebben szép sem. Az osztályommal pedig a hócipőm tele van.

Szerintem hagyd ki. Szeretnek ugyan ezzel ijesztgetni, de nem kötelezhet rá senki, hogy táncolj.

2017. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem probalt ravenni az ofom, de nem kertem belole, nem szerettem az osztalyomat... anyumeknak sikerult egy ido mulva beletorodni
2017. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is kihagytam, alapból hülyeségnek tartottam az egészet, utálok táncolni, a keringős kiöltözést már akkor undorító csicsaparádénak tartottam, ráadásul az osztályom 90%-val abszolút nem jöttem ki. Egyáltalán nem érdekelt mások véleménye a témában - neked is ezt javaslom. A kedvenceim azok voltak, akik azzal jöttek, hogy "úgy meg fogod bánni, hogy kihagytad, akkora élmény".. Háááát, azóta eltelt 15 év és még mindig nem bánom és még mindig nem tartom élménynek. Tégy belátásod szerint és szard le, ha valakinek nem tetszik :)
2017. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pánikoltam már magától a gondolattól is, hogy táncolnom kell (2016 decemberében volt a szalagavatóm). De végül mindenki benne volt, így úgy voltam vele, hogy oké, én is megpróbálom, de tényleg nagyon szenvedtem. A tánctanár alig tanított valamit, csomószor leszidott, az osztálytársaim összebeszéltek a hátam mögött, hogy mennyire béna vagyok és lehúzom a táncot. Végül csak belejöttem, alapszinten meg tudtam csinálni a táncot, bár nálam már ott is gond van, hogy melyik a bal és jobb lábam. A főpróbán elrontottam, kihagytam egy lépést, de más is elrontotta szóval nem volt feltűnő.


Mikor viszont élesben ment a tánc, akkor nagyon élveztem. A főpróbán még nagyon izgultam, remegtem, de a rendes előadás nagyon király volt. Kifejezetten tetszett, a közönségnek pedig a mi táncunk tetszett a legjobban. Visszagondolva is inkább már a kedves és jó emlékek jutnak eszembe.


De ha kihagyod, hát kihagyod. Ez a te döntésed, mivel sok hátránya is van. Drága, jól kell csinálni, nagyon sok időt elvesz a próbálás. Volt, hogy nyolcig a suliban voltunk. Ha ez neked ennyi stresszel járna, jobb, ha megkíméled magad.

2017. szept. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Én táncoltam és buli volt, kár lett volna kihagyni. De ha te nem akarsz, nem táncolsz, semmi sem kötelező. Aki ezért beszól, az hülye. Mondjuk szerintem kicsit túlreagálod a dolgot... "pánikrohamokat, dührohamokat" Azért ez szerintem túlzás. De ha te így élnéd meg, akkor hagyd ki! Semmi sem kötelező :)
2017. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Metionin ***** válasza:
100%
Dehogy bűn. Én is kihagytam mert egyrészt nem lett volna pénzem a ruhára, másrészt nem tetszett a fehér habcsók-öltözék, harmadrészt a mozgáskultúrám egy marslakóéval vetekszik. Az osztálytánc nálunk külön volt és köteleztek rá, így azt végigszenvedtem, bőven elég volt.
2017. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!