Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell mindig előre...

Miért kell mindig előre itélkezni a másikról? Miért ilyenek az emberek? (tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés

Mondjuk van egy kövér lány és azt ellkezdik csúfolni, hogy olyan mint egy disznó meg miért nem tudd lefogyni. Ezt könnyü oda vágni neki de megkérdezni, hogy mi miatt... na azt nem, lehet valami betegség miatt nem tudd lefogyni vagy betegség miatt hízik. Vagy van egy cigàny gyerek és magyar, barátok. Aztàn mások, hogy hogy tudd egy cigánnyal barátkozni.Jó nem mondom vannak olyanok akik tényleg olyanok, hogy ójajj, de van, hogy egy magyarnál 100× külömben viselkedik. Meg valakit baleset ér és mondjuk megsérül az arca(eltorzul), miért kell rá úgy nézni, mint egy szörnyre. Nem tudhatod milyen érzelmek kavarognak benne, mikor valaki undorral néz rá.

13l



2017. szept. 6. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Az ember mindig is ilyen volt, ezek ösztönös dolgok.
2017. szept. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kérdező, több értelem szorult beléd a fiatalságod ellenére, mint némelyik felnőttbe :)

nos, ezt én sem értem, a te korodban én is átestem ezen, hogy kiutáltál az osztályból a romát (általános iskola első osztály!!!), akkor kiközösítették a csendesebbet stb. Azthittem, ahogy növök jobb lesz, és ez biztos valami gyerekes dolog... hát nem, középiskolában ugyanez, akinek az egyénisége eltért a többségtől azt kinézték, egyetemen talán valamivel jobb volt a légkör és a hozzállás, mivel mindannyian bajtársak voltunk, ugyanazon mentünk keresztül (egyetemi vizsgák, mindennapi gondok nagyjából uazok az egyetemistáknál), majd dolgozni kezdtem, hát borzalmasabbak az emberek, mint gyerekkoromban, pláne az idősebbek. szóval készülj, csak rosszabb lesz ...


28N

2017. szept. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
és még azt hozzátenném, hogy a társadalomban mindig a többség dönt dolog érvényesül, pl. ha annó az áltsulis osztályomban egy utálta a romát, akkor annak a barátja is elkezdte utálni minden ok nélkül. majd a maradék mondjuk 20 ember aztlátta, ha már ketten utálják, biztos oka van, és ők is elkezdték utálni, hogy ne lógjanak ki a többiek közül, hogy ők is furhassák, hogy legyen téma. na uez megy a "felnőtt világban", nemkell, hogy valami duci legyen, roma, bármi, elég ha egy embernek nem szimpi pl ahogy öltözik, akkor annak a barátjának sem lesz szimpi és így tovább. tökmindegy hogy abszolút nem ismerik az illetőt, megfogják ítélni szimpla külsőségek alapján.
2017. szept. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
és még valami :D engem pl azért utáltak ki a munkahelyemről, mert jól éltem, jobban mint ők. de nem vették figyelembe, hogy szüleimmel élek, ergó nincs költségem, nem vették aztse figyelembe hogy nincs gyerekem, családom akire a fizetésem költeni kéne, mint ahogy azt sem, hogy én dolgoztam a legtöbbet közülük, míg ők pletykáltak, és félóránként jártak le dohányozni, én addig pörögtem, és dolgoztam :) csak ugye, "túl jól élek", hát lehetett utálkozni, a mögöttes erőfeszítéseim észre sem vették.
2017. szept. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az emberek lusták ismerkedni, gondolkozni. Meg hát mindenre képtelenség odafigyelni. Ezért megbízunk általunk ismert emberek döntésében, vagy az előítéleteinkben. Ami vagy bejön vagy nem. És általában az ismeretlentől félni szokás. A csalódástól, ismeretlen veszélyektől tartva.


Hát segíteni kell az embereknek, hogy megismerjenek. Így van rá esély, hogy reálisan fognak megítélni. Ha elkezdenek kérdezősködni, azt nem kell mindjárt támadásnak venni.

2017. szept. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!