Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják mindig az...

Miért mondják mindig az emberek, hogy az öngyilkosság önzés?

Figyelt kérdés
Nekem is sokszor megfordul az öngyilkosság a fejemben, csak túl gyáva vagyok hozzá. És én azt is látom, hogy így hogy életben maradok a mentális problémáimmal, amikkel évek óta együtt élek és a gyógyszer és pszichológus melett is problémás vagyok, tönkreteszem a körülöttem élőket. Pl. szüleimet. Én sokszor érzem tehernek magam. Bár tudom, ha meghalnék szomorúak lennének, de egy idő után élnék a saját életüket és lehet abba kevésbé rokkanának bele, mint a velem való problémákba.

2017. szept. 14. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Nyilván arra a szomorúságra gondolnak ők is amit te említettél. Én átlátom a helyzetet mert sokáig azt gondoltam, hogy csak jobb lenne az embereknek nélkülem. De ha már itt tartunk elkülönítem magam a családomtól és egyszer csak meghalok, nem? Te se tedd a nyakukba a bűntudatot, hogy megmenthettek volna, és a szégyent amit a rokonok, szomszédok előtt kell elviseljenek ha öngyilkos leszel
2017. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Az öngyilkosság nem megoldás. Amiatt tartják önzésnek, mivel sok esetben a családtagokat, ismerősöket kiáltják ki bűnbaknak, úgy hiszik, nekik észre kellett volna venniük az öngyilkos személy lelkivilágát, problémáit, és biztosan elítélik őket amiért nem foglalkoztak eléggé az adott személlyel az élete során, esetleg a személyhez való korábbi viszonyulásukat, hozzáállásukat kritizálják. Valamint a családtagoknak lelkileg is bűntudatot tud kelteni, valószínűleg magukat hibáztatnák, és nyilvánvalóan fájna a szerettük hiánya ilyen esetben.
2017. szept. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
aki nincs olyan állapotban az nem tudja elképzelni az öngyilkosságra késztető közérzetet
2017. szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Ezt azoknak, akik önzésnek tartják az öngyilkosságot és a "miértre" keresik a választ: Hallgassátok meg Chester Bennington utolsó interjúját... Ezt vagy elfogadja az ember, vagy nem... Nem hinném, hogy gyengeségről, vagy önzésről van itt szó... Csak néhányan túl sokáig tartották magukat egyenesen és voltak erősek.

Kereső---> Chester Bennington Last Interview About His Depression which caused his suicide

2017. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Én inkább megfordítom. Sokan azért kerülnek ilyen végső állapotba, mert nincs aki idejében odafigyeljen rájuk. Ha nem lennének egyedül ezek az öngyilkosjelöltek a problémáikkal, talán nem is éreznék úgy, hogy nincs kiút. Ebben az esetben az az önző, aki nem akarja látni ha gond van valakivel, és homokba dugja a fejét.

Persze ezt nem lehet ráhúzni mindenkire, az én tapasztalatom alapján írtam a véleményem.

2017. szept. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Akkor mondják, ha családos ember lesz öngyilkos, akinek még feladatai lennének az életben...


Egyébként én is sokat gondolok az öngyilkosságra. Nincs senkim, egyedül élek, alig tartom a kapcsolatot a családdal... Nem teszem meg, mert nem akarom hogy csalódjanak bennem. A munkatársak, volt osztálytársak, szüleim és azok akik csak a mosolygós énemet ismerik... Plusz később remélem jobb lesz. Lesz értelme az életnek... Plusz attól is félek hogy a halál után már nincs semmi. Soha többé nem lesz esélyem biciklitúrára indulni vagy az élet értelmén merengni, ha egyáltalán nem létezem többé... Egyszerűbb lenne csak simán megszűnni, de még nem készültem fel rá...

2017. szept. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azok mondják ezt akiknek nincs SEMMI empátiájuk,így képtelenek beleélni magukat más helyzezébe.

A gyógyszert viszont feleljtsd el,mert az generálja ezeket a pszichés gondokat!

2017. szept. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert rosszindulatúak.
2017. szept. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja az szar fos ember.
2017. szept. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért mondják,mert nem képesek beleélni magukat az ő helyzetébe. Nincs empátiájuk és csak itélkezni tudnak mert ők szar emberek. Az öngyilkosság nem önzés,az az önzés ha valaki bírál másokat.
2017. szept. 25. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!