Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet megtanulni...

Hogyan lehet megtanulni befogni a szankat?

Figyelt kérdés

Sokszor kapom magam azon, hogy beszelek akkor is, mikor senki se kerdezett es tudom, hogy senkit nem erdekel a mondanivalom. Le akarok szokni errol. Szeretnek megtanulni csendben maradni es befogni a szamat anelkul, hogy megbolondulnek.

Nem szeretnek beszelgetni, de sajnos mindig utolag kapcsolok, hogy be kellett volna fogni.

Hogyan tudnám ezt kivitelezni?

Sokszor foleg teljesen atlagos dolgokrol beszelek: ido, konyvek es ilyenek. Magamrol igyekszem minel kevesebbet pofazni de ugy erzem, megutalnak ha megszolalok.

Mit tegyek? (Nem tini vagyok, felnott es foleg a munkatarsaimmal valo beszedet akarom elkerulni, nem szeretném ha ok is utalnanak)

Lehet oltogatni nyugodtan :D


2017. szept. 17. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Oda kell figyelned önmagadra,mást nem tudok kitalálni,aztán majd megszokod,hogy csendben vagy.

És szólni kell a többieknek,hogy szóljanak rád,ha dumálsz.

Egyébként tbc-s vagy,hogy kell az oltás?

2017. szept. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Ha extrovertált vagy, akkor sehogy. Létszükséglet számodra az állandó bálcsevej :D


Szóval olyanokat kell keresned, akik ezt elviselik, vagy így szeretnek! :)

pl én :D

2017. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Velem is ez van, de én tini vagyok, ennek ellenére leírom, hogy én mikkel próbálkoztam.

Naplót írtam,(Mostanában szüneteltetem) annak eldumálhatok mindent, a fogalmazást is gyakorolom közben és az írást is.


Vegyél magadnak egy kisállatot.

Neki is elmesélheted a mindennapi dolgaidat, nem fog rád unni, de legalább is nem hozza a tudtodra.

2017. szept. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez biztosan hatásos: [link]
2017. szept. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem többen ezért kezdenek el írni. Ha jó sokat írsz aztán elolvasod, látod majd, hogy mi az ami nem annyira fontos benne, ezzel lassan megtanulod összefoglalni a mondanivalóid lényegét. Aztán meg nem olyan nagy baj az ha valaki szeret sokat beszélni. Vannak akiket mások kifejezetten szeretnek hosszasan hallgatni. Nem minden hely és idő megfelelő erre, nem jó ha hátráltatsz másokat a munkában, vagy ha csak véletlenül összefutsz valakivel és nem engeded tovább, viszont ha közös program van, séta, kirándulás, abba akár a sok beszéd is belefér. Nem árt ha ebből párbeszéd lesz és mondjuk néha megállsz levegőt venni és megkérdezni mások mit gondolnak erről. Ne akard befogni a szádat, ha ennyire mondani akarja, úgysem fog leállni.
2017. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

bájcsevej*

most nézem mit írtam :D nincs semmilyen bál :D

2017. szept. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Esküszöm nem akarlak bántani, de ezt nem tudom becsomagolni selyempapírba!

Tapasztalatból mondom, hogy nem az a probléma, hogy beszélsz, vagy sokat beszélsz, hanem az, hogy unalmas amit beszélsz. Talán nem vagy érdekes személyiség, ezért a mondandód is érdektelen.

Ismerek embereket, akiket napestig tátott szájjal lehet hallgatni, a másik meg olyan, hogy minden mondandója annyira lebilincselő, mintha a szorzótáblát mondaná fel.

Ezen nem tudnak változtatni, mert ilyen a személyiségük.

Ha magukra kényszerítenének valami betanult viselkedésmintát, az erőltetett és őszintétlen lenne, az emberek hamar átlátnak rajta és kár erőlködni.

Annyit tudok tanácsolni, hogy fejleszd a személyiséged, legyen tartalmas a mondandód, addig meg lehetőleg ne szaporítsd a szót.

2017. szept. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én drága emlékű Édesapám és a húgom olyanok, hogyha az örök élet elixírjének a receptjét mesélnék is el, a kutya nem figyel rájuk.

A hangszínük monoton, nyakatekert, többszörösen bővített mondatokat használnak, a hallgatóság már elfelejti az elejét, mire a végére érnek.

Komplikáltan, bonyolultan fejezik ki a legegyszerűbb dolgot is, mindent körbeírva, szájbarágósan.

Ráadásul minden történetüket Ádámnál és Évánál kezdik.

Talán nálad is az a baj, hogy nem vagy lényegre törő és sok a mellékes szál.

... vagy egyszerűen a közeget amiben élsz, nem érdeklik a könyvek, vagy az időjárás!:)

Próbálj meg érdekesebb dolgokkal előrukkolni, vagy néha csepegtess magadról is infókat, rögtön emberközelibb lesz a beszélgetés!

2017. szept. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

A helyzet az, hogy direkt magamról nem akarok beszélni. Pont ezt akarom elkerülni.

Rengeteg dolog érdekel, de ebbe "sajnos" nem tartoznak bele a celebek, a tévé és az abból folyó szhar... szóval nehéz, mert a ma menő dolgokkal nagyjából semmit se foglalkozom, csak a fejem fogom a sok hülyeségtöl. Emiatt persze sok beszélgetéshez egyből nem tudok hozzászólni. Kicsit visszahúzódó természetem van, túl óvatos vagyok főleg mások szerint. Azt hiszik, azért nem beszélek velük , mert biztos beképzelt vagyok vagy nem találom őket jófejnek, de erről szó sincs. Csak elkaptam egy beszédfoszlányt, amiben ezt állították rólam és rosszul esett. ... ebből indult a kérdés. Nem akarok magamról beszélni, de nem is akarom, hogy folyton csak ilyen "béna" hozzászólásaim legyenek vagy egyszavas válaszaim :/

2017. szept. 21. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!