Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is utálja az embereket?

Más is utálja az embereket?

Figyelt kérdés

Már szinte csak a nagyon szigorúan megválogatott baráti körömet tudom elviselni.

Ahova csak megyek mindenhol büdös pronyó csőcselék primitívségét kell tolerálnom.

Ma este. Győr külvárosa, áltagos környék, Lidl.

Bemegyek, kenyér osztály, jól szituált anyuka és csemetéje tömik a pofájukba a tökmagos pogácsát, egy másik a kezükben, gondolom azt is elmajszolják amíg az üzletben lesznek. Kicsit arébb helóvin tököt emel ki a kiscsávó a nagy papirdobozból de nehéz neki elejti, széttörik. Anyukája körülnéz és mondja neki, hogy gyere menjünk.

Pénztárnál sor, beállok. Bemondják, hogy megnyílik egy új pénztár. A sor legvégén álló nő már a gongra sprintel a megnyíló pénztárhoz, egy pronyók is a legvégéről. Aztán amikor felvette az első poziciót, kaján vigyorral a képén nézeget hátrafelé - így lesznek az utolsókból elsők - aki ugye élelmes. Sorra kerülök, pénztároscsaj húzza le a cuccokat, közben egy kolléganője aki már végzett utcai ruhában megy el mögötte és pár méterről mondja neki, hogy mosolyogj, mért nem mosolyogsz, na van rá okod mosolyogj. Ezt természetesen a vevők füle hallatára.

Megyek ki a boltból, a tolóajtó túloldalán velem szemben áll egy fickó munkásruhában, fogai hiányosak, egy doboz sört bont fel éppen. Amikor elhúzódik az ajtó éppen akkor fut ki a hab amit ő próbál leszürcsölni de persze a nagyja folyik le a kezén, a ruháján a cipőjére, közben úgy röhög mint egy elmebeteg, 1 méterrel a kijárattól, a kifelé jövő emberekkel szemben. Komolyan egy zombifilmben éreztem magam végig. Alig vártam hogy beüljek az autóba és egyedül lehessek.


2017. szept. 20. 20:17
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

10

Nem tudom miért érzed sértve magad.

Talán magadra ismertél?

Akkor vedd csak magadra.

2017. szept. 20. 20:42
 12/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha utálod az embereket, miért érdekel a véleményük?
2017. szept. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%

Ez elmenne egy Spiró György színdarab egy jelenetének is :D


Volt idő, amikor én is hasonlóképp gondolkodtam, de nem tudom, lehet, hogy csak öregszem, de mostanában valahogy az ehhez hasonló jelenetek kifejezetten szórakoztatnak. Adj a mindennapjaidhoz egy kis ironikus humort, és akkor talán kevésbé mennek az idegeidre az ilyenek.

2017. szept. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

12

Jó kérdés.

Az érdekelt, hogy mindenki ilyen vagy azért még megvan az a 10% aki nem.

2017. szept. 20. 20:46
 15/51 A kérdező kommentje:

13

Ebben van igazság.

2017. szept. 20. 20:47
 16/51 anonim ***** válasza:
Kedvenc filmem (egyik) a veri az ördög a feleségét :D nézd meg ha még nem láttad.
2017. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy nem tetszik, ha egy fogatlan embert kell nézned, de nem kötelező. Mindenki ugyanolyan ember, akárcsak te, csak más problémákkal, más lelkivilággal, más élettel, más gondolatokkal. És egyébként pont egy olyan választ akartam írni, amit előttem is írtak, hogy eléggé negatív vagy és boldogtalan, ami igaz is, de egyébként meg be kell látnom, hogy valahol igazad van...
2017. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

16

Nem láttam, majd lehet megnézem.

2017. szept. 20. 20:51
 19/51 anonim ***** válasza:
A filmből te vagy a Vetró elvtárs :D :D :D
2017. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

"Aki nem annyira toleráns, hogy ezeket a dolgokra mosolyogva nézze végig az negatív? "

Te azt csinálod, hogy keresed az embereket, keresed mit utálhatsz bennük, hogy utálhasd. Amiért annyira arra fókuszálsz hogy az emberek mennyire buták, csak azt látod, és egyre rosszabbul fogod érezni magad közöttük.

És a lényeg az, hogy ezzel nem nekik ártasz, hanem magadnak.

Amiért a rosszat keresed a másokban, és arra fókuszálsz hogy mennyire buták a mai emberek (tényleg azok.) egyre több utálat lesz benned, egyre több irritált érzés, és az őrületbe fog téged kergetni, mert annyira rosszul érzed majd magad.


Én hiába beszélek eszméletlenül buta emberekkel, képes vagyok a szépet látni bennük, az aranyos gyerekes személyiségüket ami mélyen bennük van, ez miatt tudom őket szeretni, és én is sokkal boldogabb vagyok. Nem szemet kell hunyni az emberek hibái fölött, hanem elfogadni, hogy vannak.


[link]

2017. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!