Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hadarás ellen mit lehetne tenni?

Hadarás ellen mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sajnos előfordul, hogy elhadarok valamit izgalomból, vagy csak hirtelen ér egy megszólítás, és fogalmam sincs, mit tehetnék ellene. Ha veszek egy mély levegőt a mondandóm előtt az néha segít, de furán venné ki magát, ha valaki kérdezne valamit, én meg még gyorsan lélegeznék egy nagyot.

Van bármiféle módszer a leküzdésére?


2017. szept. 20. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Ja. Fogadd el, hogy senkinek sem tartozol azonnali magyarázattal. Csak te hiszed ezt.
2017. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok/voltam ezzel. Sőt, sokszor olyan is történt, hogy kérdeztek valamit, én meg gyorsan akartam válaszolni, így volt, hogy hülyeséget mondtam, vagy olyat, amit nem kellett volna.

Mostanában igyekszem lassabban beszélni, és kétszer is meggondolni, mit mondok, mielőtt szóra nyitnám a szám. Amúgy vehetsz egy mély levegőt, mert sok esetben a másik félnek fel sem tűnik az a pár másodperc. Így van ez, amikor lassabban is beszélsz. Úgy gondolod, hogy a másik unja, de közben nem, sőt lehet jobb is, mert könnyebben megérti, mit is akarsz mondani.

Nálam ilyen akkor szokott előfordulni, amikor egy ismeretlen személlyel beszélek, vagy pedig egy olyannal, akivel azelőtt nem váltottunk pár szónál többet.

2017. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!