Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti bele szoktatok gondolni,...

Ti bele szoktatok gondolni, hogy tulajdonképpen nem ér semmit az életetek?

Figyelt kérdés

Erről jutott eszembe a kérdés, de már korábban megfogalmazódott bennem.

[link]

Hangsúlyozom semmi provokatív szándékom nincs, csak a dolog komolyságára akarom felhívni a figyelmet ezért az egyeseknek talán erős/nyers megfogalmazásért előre is elnézést.

Ha belegondolsz lehetsz akármilyen gazdag, akármilyen szép és csinos. Lehet akármekkora bréd vagy melled, x évtized után (vagy akár holnap egy autóbalesetben) meghalsz és többet a kutya nem fog rád emlékezni és soha az életben nem fogsz többet élni míg a világegyetem tágul sok-sok milliárd éven keresztül, amíg meg nem fog semmisülni. Szóval lehet azt válaszolod erre, hogy a jelen a fontos és a tapasztalat. De az elvész, ugyanúgy, ha megkapsz egy sportkocsit egy idő után megszokod és nem elégít ki. Amikor meg eljön az utolsó perc, akkor már qrvára nem számít semmi, mert utána megszűnöl létezni és az a sok kellemes emlék - amelyet a barátnőddel/pasiddal/ismerősöddel éltél át - egy pillanat alatt elvész. Őszintén megmondom, ha én ebbe belegondolok, akkor egyáltalán nem vagyok boldogtalan és abszolút nem zavar, hogy huszonévesként csóró/szűz/alacsony/ronda/sikertelen stb. vagyok, mert tudom, hogy mindannyian megfogunk szűnni létezni és az én könyvemnek a lapjai ugyanannyit fognak érni x száz év után, mint bárki másé. Mert semmiről nem fogunk tudomást szerezni és tök mindegy mit értünk el az életben mindannyian atomjaira fogunk bomlani, mielőtt azok is megsemmisülésre kerülnek. Bármi megtörténhet és bármelyik pillanatban meghalhatsz. Ti mit gondoltok erről az egészről?



2017. szept. 23. 18:45
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
igen bele szoktam gondolni, én utálok egyébként élni szoval boldog vagyok hogy egy szép napon majd elkapja a nyakamat a halál.
2017. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Az egy dolog hogy bármi történhet, bármikor meghalhatsz.


Viszont alap esetben élsz. És amíg élsz addig jobb azon gondolkozni mi tesz boldoggá mint azon hogy mi lesz ha mindennek vége.


A saját életemmel úgy vagyok, hogy nem váltottam meg a világot, viszont igyekszem magam számára tartalmas életet élni. Lehet hogy nem jártam még Amerikában, pedig szeretnék, nem lettem milliomos, nincs saját családom, feleségem, gyerekem. De van 1-2 barátom, van anyám, testvérem. És van 1000 program az életben amit látni akarok.

2017. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

"és tök mindegy mit értünk el az életben mindannyian atomjaira fogunk bomlani, mielőtt azok is megsemmisülésre kerülnek"


Ez így van,látom nyitott vagy az ilyen témákra,ezért a következőket mondom. A te atomjaid,amik felrobbant csillagokból és távoli csillagporból származnak valószínűleg évmilliárdokat bolyongtak az univerzumban mikor ezen a kis parányi térrészen a Föld nevű bolygó pár km-es légkörén belül egy többsejtű öntudatra ébredt élőlénnyé álltak össze.Szintet lépett az anyag,mert addig csak a fizikai törvényeknek volt alárendelve,de az univerzum sok milliárdos történetében egy pillanatnyi időre,pár évtizedre az atomjaid egy zártabb rendszert alkotva már nem pusztán a fizikának engedelmeskednek,hanem a szervezeted szolgálatába állva az öntudatod,az életed fenntartását is segítik. Ez egyszeri és megismételhetetlen folyamat,soha nem lesz még egy Én az univerzumban,és ha már az anyag egy ilyen magasabb szerveződési szintet ért ,legalább élvezd ki ezt a kis időt,amíg az atomjaid élőlényként,sőt öntudatra ébredt emberként viselkednek.


Tehát ne azért ne érj el semmit az életben,mert egyszer mindennek vége,hanem éppen azért,mert ez egy megismételhetetlen dolog.

2017. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Ráadásul azt sem lehet mondani hogy ne érne semmit az ember élete.


Például láttam már olyat, hogy valaki simán kisétált volna a busz elé és a mellette álló kapta el a vállát. Egy apróság, másnapra mindenki el is felejti az egészet, de ha nincs az a pillanat akkor egy ember meghal, a buszsofőr élete tönkremegy, és marad egy csomó gyászoló aki elveszíti egy szerettét.


Vagy egyszer egyik nagyszülőmhöz ugrottunk fel. Spontán látogatás volt, mondtam hogy ha már a városban vagyunk, nézzünk fel. Kiderült hogy pont aznap lett rosszul. Ha abban a pillanatban nem döntök úgy hogy látogassuk meg akkor csak 2-3 nap múlva találtunk volna rá. Így meg azóta is köztünk van, évek óta.


Vagy a saját életünkkel kapcsolatban is apróságok dönthetnek. Nem mindegy hogy egész nap döglök és zabálok a gép előtt, vagy azt mondom hogy ma gyalog megyek munkába, 1 óra mozgás, elmegyek tekerek egyet, elmegyek túrázok egyet. Vagy csak úgy döntök hogy ma nem veszek energiaitalt, nem tolok be X+1 kávét estére. Apró döntések de lehet hogy hónapokat, éveket jelentenek az életben.


Vagy például részt vettem már több nagy építőipari projekten. Lehet hogy a kutya nem tudja, senki nem ismeri a nevem mert azok közé tartozom akik a háttérben rendezik a dolgokat, egy csapat tagjaként. Mégis elmondhatom hogy a munkámmal részt vettem valaminek a megteremtésében. Lehet hogy senki nem fog rá emlékezni, ahogy túl vagyok rajta és jön a következő munka már én sem emlékszem rá igazán. De akkor is legalább egy kis részben a világ része lettem. Nem fog örökké tartani, de ki nem szarja le?

2017. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Már hogyne èrne? :D Kèrdező ez a saját gondolatod ne feledd. Te ezt èled át ahányszor csak eszedbe jut. Amire szeretnèk rávilágítani, hogy irányít is tèged mert ezen keresztül tapasztalod az èletet ahányszor csak figyelsz rá. Ne eröltesd rá másokra is egy ilyen kèrdèssel mert lesznek emberek akik tudatosabbak nálad ès vèdekezèsből támadni fognak. ;)
2017. szept. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
#13: Igen, és pont ezért van a legtöbb veszítenivalójuk a szépeknek, a sikereseknek, a gazdagoknak, mert amíg én mazochistán végigküzdöm az életemet és fanyar megelégedettséggel várom a következő napot, amíg fel nem dobom a bocskort, addig a szép és sikeres emberek azt hiszik ők a világmindenség, aztán abban a pillanatban, amikor meghalnak, ők is ugyanolyan senkik lesznek, mint én. Semmi értelme az életnek, mert mindenki a helyére fog kerülni. Aztán, hogy valakinek most vagy x évtized múlva is 20 centis farka lesz, meg 50 nőt megdugott arra a kutya sem fog emlékezni száz év után és a sok élményt/boldogságot nem fogja tudni a halállal együtt továbbvinni.
2017. szept. 23. 19:51
 17/31 anonim ***** válasza:
57%
Csak az nem mindegy, hogy az a pár évtized hogy telik. És itt most nem az anyagiakra gondolok.
2017. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
57%
Érdekes olvasni, hogy kinek mi a mérce. Kérdező, én teljesen más dolgokban mérem a boldogságomat, mint te.
2017. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
57%
Én is elgondolkodtam már ezen egy-kétszer. De próbálom inkább értelmesen tölteni a mindennapjaimat ilyen felesleges agyalás helyett.
2017. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ehhez csak egyvalamit tudok hozzáfűzni. Qvára lex*rom, hogy mi lesz x év múlva és azt is, hogy mi volt x éve. Azt is, hogy milyen nyomot hagyok az emberekben. Meghalok holnap vagy akár ma este? Hát így jártam. Egyszer úgy is mindenki megfog. Valakinek hiányozni fogok? Akkor már teljesen mindegy lesz. Éljek a mának meg a tapasztalatoknak? Mondok egy jobbat! Élj magadnak! Élj úgy ahogy az neked jó! Élj úgy mintha bármelyik pillanatban meghalhatnál! És ha eljön a pillanat, hogy meg kell haljak? Hát boldogan fogadom azt! Mert egyszer úgy is vége lesz mindennek. Utána pedig ugyan az lesz mint az előtt, hogy megszülettem. Semmi.
2017. szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!