Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi borravalót adnátok a...

Mennyi borravalót adnátok a futárnak?

Figyelt kérdés

18 Kg. Felcipeléséért a 4. emeletre...


Mennyit illik?



2017. szept. 25. 21:11
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
néhány száz forint, max 4-500.
2017. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
Nekem pár hete kb. 300 kilót hozott fel a futár. 3000 forintot számláztak ki érte. Annyit is adtam.
2017. szept. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Egy 500-ast adnék neki.
2017. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom kapsz egy számlát vagy valamit ami után ki kell fizetni a szolgáltatást .

Tehát a futárnak semennyit sem adnék, ugyanis ez a dolga .

Vagy Neked a munkahelyen adnak borravalót, ha elvégzed a feladatod ?

2017. szept. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%
# 4-es rosszul tudod. A futárnak nem kötelessége a 4.-re cipekedni. De családi háznál sem a házba bevinni.
2017. szept. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
26%
#5 - Te tudod nagyon rosszul. Elég sok helyen lehet igényelni, hogy a futár hozza fel az emeletre. Nyilván ezért pluszba fizetni kell, de innentől már kötelessége. Egyébként van olyan cég is, ahol ezért nem is kell pluszba fizetni, mert alapból felhozzák. Példának okáért jártam már úgy, hogy a futár mosógépet hozott nekem és semmit nem kellett pluszba fizetni a felcipelésért. A segítséget még vissza is utasította, mondván ez a dolga.
2017. szept. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
43%

# 6/ Miért tudnám rosszul? Amit leírtam helytálló.

Az már más tészta, hogy lehet igényelni a HÁZBA szállítást némi felár ellenében. Amivel majd a futárcég jár jól, de a futár abból egy forintot nem lát. Én ilyen esetben inkább a futárt kérem meg, és inkább neki adok némi pluszt, nem a cége zsebét tömöm.

2017. szept. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%
Miért ne látna belőle egy forintot se? Szerinted a fizetése valami varázskalapból jön?
2017. szept. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

# 8 Kérlek, ne legyél szánt szándékkal értetlen. És ne trollkodjuk szét a kérdést!

Nézz körbe az ismerőseid között, hátha van köztük futár, és majd rájössz, hogy nem a levegőbe beszélek.

A cég felszámol neked pár száz ft pluszt, ha a házba kéred de a futár fizetésén ez nem változtat, neki csak plusz meló, és némi idő kiesés a nagy semmiért (feltéve, hogy még csak egy kis jattot sem kap).

Na és ezért nem érdemes a megrendelésnél bejelölni, hogy házba kéred. Neked úgyis mindegy, hogy ha már többet fizetsz, akkor az egy cég, vagy az egyik alkalmazottjuk kapja, nem? Így is-úgy is kifizeted.Azt a többletet odaadhatod a futár zsebébe, és legalább nem égsz, mert skót vagy.

Pl. én legutóbb rendeltem egy komódot, és egy cipősszekrényt. Ha úgy rendelem, hogy kérem a házba szállítást, akkor +3000 forintomba került volna. Ehelyett a kiszállításkor megkértem a fiúkat, hogy hozzák be a házba, és kaptak egy-egy ezrest.

2017. szept. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Na de mennyit keres? Gondolom minimálbért, közben meg rengeteget kell cipekednie...

Én a pizzafutárnak szoktam 2-300 forint borravalót adni, szóval akkor a futárnak 500 körül fogok, ahogyan írtátok.

Mondjum először sokkal többet hittem, na mind1 :D

2017. szept. 25. 22:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!