Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi borravalót adnátok a...

Mennyi borravalót adnátok a futárnak?

Figyelt kérdés

18 Kg. Felcipeléséért a 4. emeletre...


Mennyit illik?



2017. szept. 25. 21:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%

Ez pont olyan mint a vendéglátás.

A pincér meg a pultos is kap fizetést azért amit csinál, mégis adunk neki borravalót.


Az orvosokról már nem is beszélve... :D

2017. szept. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
45%

Felesleges ezen itt veszekedni, ha valaki olyan szarrago, hogy pár száz Ft miatt veri magát, akkor dugja föl az 500asat :D

Kérdező, adj neki 5 kilót, probléma letudva.

2017. szept. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%

A pincéreknek, az orvosoknak, a fodrászoknak senkinek nem adok soha borravalót .

Mégegyszer mondom : ez a dolguk !

Ha esetleg nem tetszik el lehet menni máshová dolgozni ...

2017. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
58%

240 a kóla, ha 250-et adok biztos, hogy nem fogom visszakérni azt a szaros 10 ft-ot.


Viszont dolgoztam vendéglátásban, egy bögrében gyűjtögettem ezeket a 10-20-50 ft-os borravalókat, nap végére nagyon jól esett az a plusz 1500-2000 ft jatt, ezért én adok :)

2017. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Szerintem a pincéreknél, futároknál, ha normálisak, pl. időben ki hozzák amit kell, akkor alapvető illembe tartozik 1-2 száz forint borravalót adni. Vagy ha rosszabbul állunk anyagilag, akkor legalább azt az 5-10-20-50 forint visszajárót nem kérni, ha úgy adódik...

És mivel kb. mindenki szokott borravalót adni, ezért a bérüket is úgy kalkulálják, ami kb. minimálmbér. Pedig ezek a munkák azért 1 fokkal nehezebbek mint amiért a minimálbér járna...

2017. szept. 26. 21:39
 16/21 anonim ***** válasza:
25%
Az hogy időben kihozzák alap. Esetleg ha hamarabb kihoznák, akkor volna mit köszönni. De hogy időben hozza, azzal csak a dolgát végzi. Másrészt meg ettől nagyságrenddel hasznosabb és bonyolultabb munkákért is fizetnek minimálbért vagy nem sokkal nagyobb összeget és mégse kapnak senkitől borravalót.
2017. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Ha hamarabb kihozzák az rossz, mert lehet otthon sem vagyok.


Milyen munkák után fizetnek minimálbért ahol nem számolnak eleve a borravaló faktorral?

2017. szept. 26. 22:00
 18/21 anonim ***** válasza:
69%
Példának okáért az összes közalkalmazotti állás nagyon rosszul fizet. Személyes példám is van. Egy korábbi állásomban egyetemen tanítottam, mint tanszéki mérnök. Ehhez a pozícióhoz egy alap és egy mesterképzési mérnöki diploma kell. A fizetés bruttó 161.000 forint volt és ez is csak a garantált bérminimum miatt, egyébként minimálbér lenne. Gondolhatod, hogy az órák végén nem kaptam senkitől borravalót. :) És természetesen a fizetés a magasabb beosztásokban sem lesz elfogadható, pedig utána már doktori végzettség is szükséges és van ahova már még több kell. És mindez csak az oktatás volt. Beszélhetnénk például az orvosokról is, de ezen a területen nincs tapasztalatom. Azt hiszem könnyen belátható, hogy mindkét szakma bőven túlmutat egy futár tevékenységén, mégse hőbörög senki, hogy miért nem kapnak borravalót.
2017. szept. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
61%
Példának okáért a borravalót a futárnak adjuk :D Az ő zsebébe.Nem a cégnek.Ennyi.Ne legyetek már szűk látókörűek.
2017. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
59%

Én is dolgoztam vendéglátásban. Volt olyan munkahelyem 2008 körül, ahol úgy kaptam fizetést, hogy havi 65.000 ft(!), plusz a jatt az enyém. Meló minden másnap reggel 9-től este 10-ig, hétvégén ameddig vannak. Így kerestem átlag havi 110-et.

Nem egy ilyen hely van, ahol így megy a fizu. Ezt csak azoknak írom, akik olyan sóherek, hogy még 100ft-ot sem adnak vendéglátóhelyen, mondván, a pincérnek van fizetése. Persze, nem kötelező adni, meg lehet azt mondani, hogy "miért én adjam a fizetése egy részét?". De nyilván azért ilyen helyen illik adni, erre alapoz a munkáltató is, mikor ilyen bérezést kínál fel. Egyébként meg nem kell hőbörögni, van ahol pluszban felszámolnak jattot, ha akarod adni, ha nem. Külföldön nagyon sok helyen van így, nálunk még csak elvétve. Ez jobb? Ott nem annyit adsz, amennyit akarsz, hanem amit adott helyen kérnek.

Egyébként ha sajnálod a jattot(még azt a nyomorult 100-200 forintot is), főzz otthon, nem kell étterembe járni! (Szól ez annak a válaszadónak, aki szerint el lehet menni máshova dolgozni)

2017. szept. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!