Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem lesztek irigyek, ha...

Ti nem lesztek irigyek, ha valaki a boltban drágább dolgokat vesz?

Figyelt kérdés

Most itt élelmiszerre gondolok.

Pénztárban dolgozom, nem elég, hogy a munkaidőm vége felé már szabályosan éhes vagyok, akarva akaratlan, de én is elkezdek vágyni azokra a finomságokra, amiket mások megvesznek, de én nem engedhetem meg magamnak.

Legyen szó akár csokoládéról, akár valami különlegesebb dologról (sonka, sajt, hasonlók)


Mással sose fordul elő ilyen?


2017. szept. 27. 17:56
 1/9 anonim válasza:
88%
En nem szoktam az lenni, de igy hogy mondod, ha egesz nap a penztarban ulnek akkor valoszinuleg en is az lennek
2017. szept. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
72%
nem nagyon...
2017. szept. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

nem értem ebben mi olyan nagy szó

sonka sajt miért különleges?

nekem ha a kedvem úgy tartja tortát veszek vacsorára, meg elég sokba van havonta az édességem

én úgy vásárolok, hogy ami kell azt megveszem, legyen az 200 vagy 5000 Ft és így is elég jól betudom osztani a pénzemet, a nagy bevásárlás 40 körül szokott lenni


24F

2017. szept. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Inkább volt, hogy szégyelltem magam, pedig csak a "szokásos" 10 kiflit vettem a családnak (természetesen több napra), mellettem meg egy idős házaspár azon tanakodott, hogy +2 zsemle belefér-e a keretbe:(
2017. szept. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az ára miatt, 3-as.

Én nem vagyok édességfüggő, nagyon ritkán eszek pl csokoládét. De egész nap ott utaznak előttem a szalagon a kaják, nem tudok nem belegondolni, hogy ezt vagy azt én is kipróbálnám, de valószínűleg sose fogom. Vagy legalábbis nem mostanában.

2017. szept. 27. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam írni amikor olvastam a kérdést, hogy van akinek az fáj, hogy nincs, van akinek az, hogy másnak nincs.


Régebben sokszor előfordult hasonló. Azóta változtam.

2017. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
Őszintén szólva nem érdekel hogy más mit vesz, nem is figyelem. Nálad kicsit más, mert muszáj figyelned ahogy ott mennek előtted a kaják. Az éhség meg sokszor elhitet velünk olyan vágyakat, ami nem éhesen eszünkbe sem jutna, ezért nem szabad éhesen vásárolni menni, mert úgy több felesleges dolgot veszünk. Szerintem ne foglalkozz ezzel, próbálj meg valami másra gondolni ilyenkor.
2017. szept. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen míg nem volt pénzem addig én is irigykedtem. Most hogy van pénzem ugyanúgy nem veszem meg a hülyeségeket, de megnyugtat a tudat hogy bármikor megtehetném.


Amúgy még így is elcsodálkozom néha hogy mit és mennyiért vásárolnak az emberek. Bárhova megyek a sarki kis Tescotol az Auchanig mindenki teletömött kosarakkal, 5-10-20 ezreket költ el. Meg mikor 40-50 ezreket fizetnek csak kajákra. Mintha mindenki világvégére készülne.


Ilyen szempontból meg tudom érteni az eladókat is, kapnak 150-160 ezreket, mások meg egy bevásárlással elköltenek sok 10 ezret.

2017. szept. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert leszarom, ki mit vesz.
2017. szept. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!