Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az IQ és a humor! Összefügg?...

Ka.ka.o kérdése:

Az IQ és a humor! Összefügg? Szükséges hozzá műveltség is?

Figyelt kérdés

Humor alatt a minőségi humort értem, nem a bugyuta vicceket.



A feltevésem tehát:

Akinek igazán jó a humora, magas az intelligenciája. Fordítva nem kell, hogy igaz legyen.



Van egy férfi, akiről az égvilágon semmit sem tudtam, csak hallottam a hangját, a beszédstílusát, és a humorát. Főként a humorából arra következtettem, hogy átlagon felüli intelligenciával rendelkezik. Aztán megtudtam róla, hogy mérnök. Ezt úgy vettem, mint ami igazolta a feltételezésem. De IQ-tesztet nem töltettem ki vele.



2017. szept. 27. 23:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kinek mi a minőségi, és mi a bugyuta? Már ez sem egyértelmű.

A feltételezésednek pedig van némi alapja, de azért ennyire egyértelmű összefüggés nem állítható fel ezen két jellemző között. Hogy kinek milyen a humora, azt az intelligencián kívül a tájékozottság, műveltség, EQ, humorérzék, no meg az egyéni ízlés is meghatározza.

2017. szept. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Azért mert végigbukdácsolt egy mérnöki szakon még nem jelenti hogy okos lenne...
2017. szept. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Nincs összefüggés.

A vizsgált mintaszámod (1) olyan alacsony, hogy abból nem szabad következtetést levonni. Minden mérnök tudja: egy mérés nem mérés.

2017. szept. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is osszefugg. Altalaban az akinek jo a humora, mar rendelkezik egyeb minosegi tulajdonsaggal is. Ilyesmivel mint empatia, megbocsajtas, sot szeretet. Hiszen maskepp nem tudna mindig elovenni a humorerzeket, hanem az ostoba megsertodest is valalszthatna.
2017. szept. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Van osszefugges, mert a minosegibb, komplexebb humort egy bizonyos tajekozodottsag nelkul nem tudod ertelmezni. Ellenben a faviccekhez csak beszelni kell tudni.
2017. szept. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Igen, összefügg.

Én az olyan vicceket értékelem, amihez kell némi logika is, picit gondolkodni kell rajta.

De ez a végzettséggel nem függ össze.

Nekem jelenleg nincs diplomám, eladóként dolgozom. Viszont attól függetlenül intelligens vagyok, ezt eddig senki nem vonta kétségbe.

2017. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Biztos hogy van, mert a körülöttem levő emberek egy része fel se fogja, hogy miről beszélek...
2017. szept. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

3-mashoz: tudom-tudom. De igazából nem abból vontam le következtetést, hisz a véleményem már azelőtt is létezett, és ez a vélemény alapján következtettem arra, hogy magas az intelligenciája, mielőtt megtudtam, hogy mérnök. Egyszerű hipotézis volt, amiről nem tudom, hogy jutott eszembe :D


És más esetekben is tapasztaltam ezt: pl két matektanárom esetében (náluk is feltételezem a magas intelligenciát).


De igen, igazad van, hogy ez nem számít erős bitonyítéknak. Nagyjából az az elméletem, amit 5-ös is leírt.


Azt persze elfogadom, hogy a humorhoz más is kell (írtam is fentebb, hogy az intelligenciából nem jön egyenesen a humor: "fordítva nem kell, hogy igaz legyen"). Mint ahogy egyes is írta.



4-essel nem egészen értek egyet, hisz egy magas intelligenciájú ember is tud úgy viselkedni, mint egy óvodás, vagy duzzogni.. az inkább az EQ-val függ össze. Persze a magas IQ nem zárja ki a magas EQ-t :D



HATOSHOZ: én sem vonom kétségbe :D Csak pl az, hogy jól el tudd látni a mérnöki munkát - szerintem - igényel intelligenciát. De természetesen olyan embernek is lehet magas intelligenciája, akinek a munkája nem igényli ezt.



Na, én most akkor úgy veszem, hogy nagyrészt egyetértetek velem, és valamelyest igazolást nyert a hipotézisem. De azért még nem számít ténynek :D

2017. szept. 28. 10:12
 9/13 anonim ***** válasza:

Kerdezo

4-es vagyok


"Akinek igazán jó a humora, magas az intelligenciája. Fordítva nem kell, hogy igaz legyen"


Ezt te magad irtad. A magas intelligenciaju embernek nem biztos hogy humora is van, illetve empatiaja stb. Te azt kerdezted, hogy akinek jo a humora, annak van-e es nem forditva...

2017. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Elnézésedet kérem. Egyszerűen csak félreolvastam, félreértelmeztem, amit írtál. Úgy olvastam, hogy a magas intelligenciához járulnak ezek az egyéb pozitívak.

Figyelmetlen voltam, úgy tűnik.

2017. szept. 28. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!