Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy aki szakmunkás, ill szegényebb, az valami proli?

Figyelt kérdés

Szegény családból származom, a szüleimnek szakmája és érettségije van (elektrotechnikus ill könyvelő).

Viszont mindketten műveltek, több szekrény teli volt otthon könyvekkel, sokat jártunk (többnyire ingyenes vagy jelképes belépős) programokra, koncertekre, ill évi egyszer azért sikerült eljutni színházba is. Nagymamámal jártunk néha operába, ha beengedtek a délutáni főpróbára.

A családban senki nem iszik vagy dohányzik, még a nagyszülők közt sem, illetve mindenkinek volt/van legalább egy szakmája.

Nekem sincs diplomám (még), de magamat is műveltnek tartom, rengeteget olvasok, több nyelven beszélek felsőfokon, sok dologról lehet velem beszélgetni.

Illetve az öltözködésemre is adok (nem, nem a márkát értem ez alatt)


Akkor miért alkult ki ez a sztereotípia?



23l


2017. szept. 28. 16:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem mindenkinek kell diplomát szereznie, de azért csak 8 osztályt elvégezni, az nem valami nyerő. Én sem állnék le veled, lehetsz akármennyire értelmes.
2017. szept. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
44%

11/11 Nem is várom el, diplomások viselkedése, nem igazán jön be nekem.

A beszélgetés, viták érvekkel az oké:) Van egy doki nő ismerősöm, fiatal kora ellenére, a világ különböző pontjain tart előadásokat. Vele, évek óta napi szinten megbeszélünk dolgokat.

Együtt élni viszont inkább, egy pénztáros nővel, mint egy diplomással:)) Vele is eltudok menni színházba, romantikus vacsira, nyaralni, stb, de sokkal közvetlenebb, mint a diplomások.

2017. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz fordított. A prolik között sok a szakmunkás illetve szegényebb. És nem a szegények vagy szakmunkások a prolik.

Ennyire egyszerű.

2017. szept. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, te összekevered normális "proli" a alja prolival. Normális "proli" meg alja proli között nagy különbség van.
2017. okt. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

En szakmunkas vagyok de ennek ellenere nem iszok, nem cigizek es normalisan elem a napjaim. Felesegem diplomas de nem zavarja hogy csak erettsegim meg szakmam van.

Az teny hogy sok szakmunkas van aki zullott.

2017. okt. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez ilyen bevégződés! Mint hogy a rendőrök bunkók.

Sajnos ma aki szakmunkás azt nagyon lenézik, persze ehhez hozzá járul az is hogy régen azért mentél szakmunkásba mert tetszett, ma a fiatalok sajnos azért mennek mert butábbak :(

Nézz ki egy szakmunkás suli elé, a cigi és az energiaital esetleg a pia is elengethetetlen kellék,a bandázásról ne is beszéljünk! Persze azért majd megbánják felnőtt korukra és a gyerekeiket talán jobban nevelik! Nem a szakmunkással van a baj,hanem azzal hogy azt így végzik el.

Amúgy egy CNC-s is szakmunkás, még is két sulit kell elvégeznie és a programozást is meg kell tanulnia több "nyelven". Nem kell azért lenézni őket :) Kivétel van, az élet meg úgy is azokkal dob össze akikkel össze illesz!

2017. okt. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!