Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha lassan 20 évesen is úgy...

Ha lassan 20 évesen is úgy érzem, nem szeretem a gyerekeket, később se fog ez változni?

Figyelt kérdés

Lány vagyok mellesleg. Sosem voltam igazán oda a gyerekekért, de eddig úgy voltam vele, majd pár évvel később biztos előtörnek az anyai ösztöneim és majd akarok sajátot, de még mindig nem érzem úgy, hogy 1 órahosszánál többet kibírnék egy kisgyerekkel. Az egyik nővéremnek vannak gyerekei, az egyikük 1 éves, a másik 4 és a kisebbel még nincs is igazán semmi baj, bár rá se szeretek vigyázni, irritál, hogy minden lépését figyelni kell, meg ha egy másodpercre, de tényleg szó szerint egy mp-re fordulok el, már leesik valahonnan vagy beveri valamijét és mindenki velem kezd el ordibálni, hogy ott vagyok mellette, hogy történhetett meg mégis..

A másik gyerek viszont tényleg egy katasztrófa, már rendesen menekülök tőle kb, mert állandóan annyit hallok, hogy a nevemet ismételgeti és össze-vissza beszél mindenféle hülyeséget, meg folyton mondja, hogy menjek vele ide meg oda. Ha látja, hogy pl. épp eszek, akkor is elkezd nekem magyarázni, hogy "Gyere már, mutatok valamit", mire meg mondom, hogy nem, mert eszek, megismétli még vagy 20-szor és utána már ordibál meg bőg, hogy nem megyek vele. Ha itt vannak nálunk és már elegem van a gyereksírásból meg kiabálásból, feljövök a szobámba, de a 4 éves gyerek oda is követ és állandóan benyit, hogy mit csinálok, ha kiküldöm, elkezd ordítani, hogy de ő be akar jönni. Ha bekulcsolom az ajtómat, képes 10 percen át itt rugdosni meg verni az ajtót és közben üvölt, hogy "ENGEDJÉL MÁN BEEEEE, BE AKAROK MEENNIIIIII!!!!", olyankor legszívesebben kiugranék az ablakon. Még wc-re se lehet elmenni, amikor ez a gyerek itt van, mert oda is egyből jönne utánam és a wc-ajtón van valami szellőző-rács-akármi és lefekszik a földre és a réseken keresztül nézi, ahogy ülök a budin, nem tudom, hogy ez normális-e. De hiába ordibálok már kb neki, hogy menjen már onnan, nem mozdul meg, úgy tesz, mintha ott se lenne, de hallom, hogy kuncog néha meg megreccsen néha alatta a parketta. Amikor meg felállok, hallom, hogy elszalad, szóval biztos, hogy ott van végig és figyel-.-...

Ha egy egész napot kéne egy ilyen gyerekkel eltöltenem, szerintem napokon belül megőrülnék és a pszichiátrián kötnék ki, tényleg nagyon fel tudnak ezek a dolgok idegesíteni..

Változhat még a gyerekekről alkotott véleményem, vagy már valószínű, hogy sose fogom megszeretni őket?


2017. szept. 30. 19:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a gyerekeket utálod általában, hanem a nővéred gyerekét, és ahogy leírtad, nem is csoda. Felnőttekből sem szereted mindet, természetes, hogy gyerekből sem.


Megjegyzem, szerintem a ma divatos "mindent ráhagyok" nevelési mód sokban felel azért, hogy a fiatalok nem akarnak gyereket, mert a húsz évvel ezelőtti helyzethez képest totál anarchia van, a kölyök ordíthat, rohangálhat a vonaton meg az étteremben a pincérek lába alatt, vendégségben szétszedheti az egész házat, utcán ott pisil, ahol akar, és a szülő egész idő alatt kussolva reszket, mert ha félve meg mer szólalni, attól sérül a lelkivilága az utódnak...

2017. okt. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Előző, ezt hívják liberális nevelésnek. A másik véglet: túlfegyelmezni, pláne ütni a gyermeket.


Sajnos még mindig aránylag keveset találják el az arany középutat, a gyermekközpontú, NEM liberális, ám de következetes nevelési attitűdöt.

2017. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként nem utálom a nővérem gyerekét, sőt, csak nem tudok vele hosszú ideig egy légtérben lenni, mert akkor idegbajt kapok, de nálam ez még nem utálat :D Más, idegen gyerekeket még ennyire se viselek el, volt már, hogy annyira felidegesített valakinek a gyereke, hogy tényleg azt hittem, megütöm. Akkor konkrétan az történt, hogy ültem a buszon, beült mellém egy nő a kb 4-5 év körüli unokájával, a kislány meg egész úton fészkelődött, folyton felállt, meg ilyesmik, a nagyanyja meg szólongatta, hogy üljön le, mert el fog esni, ha fékez a sofőr, de mintha meg se hallotta volna.. Ez még annyira nem is zavart, mert zenét hallgattam és nem annyira hallottam őket, de utána egyszer csak a gyerek odafordult hozzám, nézett egy darabig, aztán felpofozott :D Akkor kb egy hajszál választott el attól, hogy fejbe ne verjem. Az unokaöcsémre nem tudnék kezet emelni, akármennyire is idegesít. Bár ő nem is ütöget minden előzmény nélkül (meg amúgy se) másokat, mert nővéremtől ő kapná a következő pofont... Szóval nem is amiatt ilyen szerintem, mert mindent ráhagynának.
2017. okt. 1. 20:02
 14/19 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, szerintem sem utálod a nővéred gyerekét, szerintem inkább egyesek hülye nevelési módszereit utálod, amit azokon a gyerekeken keresztül tapasztalsz, akik felidegesítenek. A gyerekek nem tehetnek arról, ha hülyén nevelik őket, és emiatt problémák vannak. Ha egy kutya neveletlen, és emiatt úgy viselkedik, hogy az gondot okoz másoknak, az sem a kutya hibája, hanem a gazdié, aki nem nevelte meg. Jobb esetben a gyereknek több esze van a hülye szülőnél, és képes idővel kitörni ebből, rosszabb esetben rengeteg probléma lesz vele később is.
2017. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
38%
12: Elég baj, hogy annak hívják, mert ez nem liberalizmus, hanem anarchia. Én is liberális vagyok, szerintem ez azt jelenti, hogy a jogaim addig terjednek, amíg más ember jogát nem sértik. Az, hogy valaki ordítva áll a bolt közepén és dobálja le a müzlisdobozokat a polcról, az nem liberalizmus, akkor se, ha egy hároméves teszi.
2017. okt. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%
13: Ha egy 4-5 éves gyerek felpofoz, akkor nyugodtan fogd le a kezét és közöld vele halálos nyugalommal, hogy "fejezd be". Jó eséllyel meg fog lepődni.
2017. okt. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16os inkább jó eséllyel le fog köpni.. és ha szájba vered te vagy a sz.r :D
2017. okt. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

15-ös: nem jól értelmezted soraimat. Én nem liberális viselkedésről, hanem liberális nevelésről írtam mint hibás attitűd (ennek része pl az elkényeztetés), melynek lehet sajnos következménye az, ha a gyermek kaotikusan ("anarchiába torkollva") viselkedik.


Amit megfogalmaztam, arra teljesen megfelelő kifejezés a liberális nevelés.


Ellenben nem létezik "anarchiás nevelési stílus".


Összekeverted a gyermeki viselkedést a nevelési attitűddel. Az előbbi a gyermekre jellemző, az utóbbi a szülőre.

2017. okt. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
33%

A 9-es válaszoló óriási tévedésben van. Azt kijelenteni, hogy nála ez nem változott, úgy hogy még nincs gyereke:D Ugyanezt és ugyanígy kérem majd megismételni, amikor a kisbabádat tartod a karodban:D

Pontosan az az embertípus, aki azt hiszi, tudja miről beszél, aztán amikor megtörténik vele, ott ül az éjszaka kellős közepén, bámulja a gyerekét, akibe szerelmes, nem érti, hogy lehetett olyan hü...lye, hogy elhitte, enélkül teljes lehet az élete és még 25 év múlva is azon fog zokogni a gyerek lakodalmán, hogy én őt nem akartam...:D

Tudom, mert én is ilyen voltam.

Szóval ugyanezt kérem megismételni majd a gyerkőccel a karodban:)

2017. okt. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!