Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyunk ilyen panaszkodó...

Miért vagyunk ilyen panaszkodósak? Én kezelem ezt rosszul?

Figyelt kérdés

Ha például találkozom valakivel, akit régebben láttam, 99%-ban csak a nyűgeiről meg a bajairól tud beszélni, rendkívül részletesen.


Ha bárkivel valamiért szóba elegyedek az utcán, ő is ugyanez; vagy szid valamit vagy panaszkodik rá.


Munkában is, én tovább vagyok bent, mint a kolléga, de nekem mondja a magáét, hogy milyen későn megy haza, semmire nincs ideje.


A testvérem is összevissza panaszkodik, hogy mennyire fáj mindene, mert meg van fázva. Múlt héten én is megvoltam, lázam is volt, túléltem, minden panasz nélkül.


Nem arról van szó, hogy nem érdekelnek mások problémai, mert meghallgatom, és ha tudok segítek, de 0-24-ben ezt hallgatni nagyon lehangoló. És ha esetleg szólok, én vagyok a világ legnagyobb, érzéketlen


bunkója.

Nekem is rengeteg problémám van, mint mindenkinek, de értékelem és örülök annak, amim van, nem sir egyfolytában a szám, hogy nekem milyen rossz.

És tudom, most én is panaszkodtam...


Nektek mi a tapasztalatotok? Szerintetek én vagyok érzéketlen?


2017. okt. 5. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem veled van a baj. Én már rég kiszelektáltam az ismerősi körömből az ilyen embereket.

Egyébként az alkalmazottakra jellemző ez a mentalitás, a vállalkozók nem ilyenek.

2017. okt. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyan emberekkel beszelgess, akik pozitivan gondolkodnak. Nincs ertelme panaszkodni, mert az nem old meg semmit. Beszelni se sok ertelme van, csak lehuzza az embert.
2017. okt. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Emberek többsége ilyen.

Miért lennél érzéketlen? Azért mert nem akarod hogy lerombolják a HANGUATOD?

2017. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, sok ember ilyen.


Én messziről kerülöm a hozzá hasonlókat, nekem is van bajom, mégsem nézem lelki szemetesnek a másikat.

2017. okt. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A pszichológus ezért keres sokat, mert meghallgat. Viszon rövid életűek is. Némely meg is bolondul, de sokuk lesz alkoholista.

A folyton panaszkodók nem jó társaság, ~parazita~ a hívatalos nevük.

2017. okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!