Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem vagyok képes ott lenni a...

Nem vagyok képes ott lenni a haldokló szeretteim mellett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mostmár többedszerre fordul elő, hogy valamelyik rokonom fekvő, sajnos ki kell mondani haldokló beteg lesz. Szereem őket és nehezen érint, állandó stresszben élem ettől a napjaimat és tele vagyok kételyekkel. Normál ember ilyenkor odamegy, fogja a kezét és elmondja mit érez. Én meg hihetetlen belső ellenállást érzek, hogy erre nem vagyok képes, nem akarom így látni, nem akarom, hogy így maradjon meg az emlékeimben. Ha megemberelem magam is végigsírom a találkozást és utána hetekig rosszat álmodok, pedig nem vagyok már kisgyerek.

Fura, de megérzem ha valakivel utoljára találkozom, többnyire még "ép" állapotában. Lélekben megpróbálok akkor elbúcsúzni, viszont ezt követően már nem megy a találkozás. Hogy lehet ezt leküzdeni, átlépni, feldolgozni?

Mintha nem lennék képes elfogadni a halált, pedig ez nem igaz. Az elmúlást nem vagyok képes feldolgozni és a "várakozást" a halálra... Van ezzel más is így?



2017. okt. 9. 06:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanígy voltam legközelebbi rokonommal,és a halála óta néha felbukkan a bűntudat,hogy meg kellett volna látogatnom,de az istenért nem vitt rá a lélek,pedig szerettem,ő is engem.Magamat próbáltam védeni szerintem,hogy lelkileg ne bukjak ki az egészen,viszont neki biztos fontos lett volna hogy lásson még életében,én is ezt szeretném ilyen helyzetben,úgyhogy ez egy gerinctelen gyávaság volt a részemről jól belegondolva.Ő meghalt úgy hogy nem látott,én meg csak gondolkozhatok az egészen életem végéig.
2017. okt. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenkinek nehéz, de egy "felnőtt" ember összeszedi magát, és a szerettét teszi előre, ő meg nyilván látni szeretne téged (és szüksége is van rád).

Nekem tizenévesen az a legszörnyűbb emlékem, hogy nagyapámhoz nem engedtek be (csak egy rövid időre, amíg benn volt az ápolónő) - sokkal rosszabb volt kinn állni, alig vártam, hogy visszamehessek hozzá, akármilyen szívszorító is volt. Ennek ellenére nem a haldokló arca maradt meg erősebben bennem, hanem az életerős, egészséges emberé.

Próbáld meg összeszedni magad.

2017. okt. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen rokonom neki indoka is volt 2.

1:nem abban az állapotban akar rá emlékezni.

2: az apja halàla hagyott benne mély nyomot,és ő többé nem akar ilyet érezni.


Szóval,ha nehezedre esik akkor ne erőltesd. Rosszúl hangzik,de nemérimeg neked,hogy hetekig rosszúl legyél,rámenjen a te egészséged.

2017. okt. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!