Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pécsiek! A kulturális központo...

Pécsiek! A kulturális központot miért építették a budai városrészbe ha rendszeresen a szigeti részben a főiskola, egyetem épületébe megy a buli?

Figyelt kérdés
Az egyetem épülete mellett panel házak, most is remeg, rezeg az ablaküveg. Jobbról balról kórházak, nem hiszem el, hogy a rákos betegek erre vágynak, vagy az újszülött csecsemőt haza fogja tudni vinni úgy az anyja anélkül, hogy ne járna mint egy idegbeteg majd a teste.

2017. okt. 16. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A Kulturális Központ a Veress Endre u.-ban van, a volt Szivárvány gyermekház helyén, nem a budai városrészben - egyébként semmi köze az egyetemi bulikhoz.


A Kodály Központ azért került oda, ahova, hogy a belvárost kiterjesszék. Funkcióját tekintve szintén semmi köze az egyetemi bulikhoz, illetve nem is gondolnám alkalmasnak erre, hiszen egy koncertterem.


A Zsolnay Negyed eredetileg is ott volt, ahol van, csupán felújították. Szintén az volt a cél, hogy a belvárost kiterjesszék és kijjebb vigyék a programokat. De azon kívül, hogy a Művészeti kar ott található, szintén semmi köze a hétköznapi egyetemi bulikhoz.


Az ÁOK-n, illetve a BTK-n eddig is ugyanúgy buliztak, ahogy eddig, úgy gondolom, aki mellettük lakik, tisztában van ezzel. Hozzátenném, én pl. a BTK mellett lakom, az utcán fetrengő részeg bölcsészeken kívül nem hallatszik ki semmi, így nem gondolnám, hogy pl. a kórházba behallatszhat bármi.


Illetve az onkológia és a szülészet a sörgyár mellett található épületekben helyezkedik el, ahova pedig semmi nem hallatszik el, ebben biztos vagyok.


Konklúzióként azt tudom mondani, amennyiben ennyire zavar, hogy buliznak, más városrészbe kell költözni.


Nem akartam kioktató lenni, viszont a kérdés borzasztóan pontatlan volt.

2017. okt. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem az megoldás, hogy másik városrészbe költözni, az évek óta fennálló problémákat megkellene talán oldani ! Nem tudom, hogy te mennyi ideje laksz azon a környéken, de kizárt dolognak tartom, hogy évtizedek óta. Nem véletlenül, nem viccből írtam, hogy remegett az ablaküveg a nagy dohogástól. Ha én hallom azt ami az ifjúság 6-ból jön, akkor a szülészeten és az onkológián pont így hallják, hallották. Persze meglehet védeni a "haza becsületét" a nem tudom én kitől. Lassan már ember nem marad abban a városba, csak a diákok.
2017. okt. 19. 00:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Több, mint 25 éve élek a BTK mellett. :)


Az Ifjúság útja 6. pedig még mindig messze van a szülészettől és az onkológiától.


Ez most körülbelül olyan, mintha a 6-os út mellett laknál és panaszkodnál a közlekedés hangosságára.

2017. okt. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!