Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek le az emberek...

Miért néznek le az emberek mert 20 évesen még nincs érettségim?

Figyelt kérdés

Ha valakivel futólag beszélgetek, pl. fodrásszal, vagy tényleg akárkivel, s ha szóba kerül ez akkor szinte kivétel nélkül lenéznek, nagyon érzékelhetően.

Pedig sok magyarázata lehet, de az nem nagyon érdekli Őket, csak az ítélkezés megy.

Eleve nem csak 4 éves gimi létezik...


Vajon ez mért van?


Szerintem valaki 20 évesen még olyan fiatal, hogy ha még 8 általánosa sem lenne, akkor is még lenne esélye helyrehozni az életét és egyetet végezni, jó munkát szerezni.



2017. okt. 18. 08:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
1%
Nekem pl. egy rakat bizonyítványom van, mégis úgy eltapostak mint egy férget. Az a menő akinek 8 osztálya van.
2017. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Én igenis műveltnek vallom magam, közel 100 könyvet olvastam eddig, s nem ilyen young adult szarokat. 2 nyelven beszélek tökéletesen az anyanyelvemen kívül, de mégis befigyelt a "mekpróbálkoznak"...


Az érettségit pedig nem hasonlítgattam az egyetemmel, én az évek "elpazarlására" próbáltam rámutatni, mert annak ellenére, hogy 21 évesen érettségizem még lehet, hogy fiatalabban lesz diplomám és jó munkám mint a nővéremnek aki 18 évesen érettségizett, 25 évesen diplomázott és jelenleg 26 évesen takaritó.

2017. okt. 18. 09:34
 13/22 anonim ***** válasza:
50%

tudás és tudás, diploma és diploma között van különbség


informatikus vagyok, ismerősömnek a diplomáját szinte én csináltam meg, mert az elméletet tudja, de programozni gyakorlatban baromira nem tud és így szerzett diplomát

2017. okt. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem néznek le, csak fura.

Nekem 19 évesen lett érettségim, mert év vesztes vagyok.

20 évesen fejeztem be a középiskolát, mert még értettségi után volt egy év szakmai képzés.

Senkit sem zavart :)

És utána még mentem egyetemre is. Ott sem mindenki ugyanannyi idős volt. Voltak nálam fiatalabbak és idősebbek is.

Szerintem ha elmondod, hogy miért 20 évesen fogsz érettségizni, akkor nem néznek le. De egyébként is csak 2 év van a 18 és a 20 között, szóval nem értem, hogy ez miért lenne probléma bármiben is.

Sokan nem is középiskola után mennek egyetemre, hanem később. Sose késő :)

2017. okt. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező ! Nálam pont fordított a helyzet. Volt példa arra, hogy a munkaügyi központban az ügyintéző szegezte nekem a kérdést, pedig nem ma kezdtem a munkanélküliséget (nagy agresszíven, támadóan) : Milyen iskolai végzettsége van magának (?), nincs magának semmilyen !

Szerinte semmi a szakma, emelt szintű, érettségi, okj.

Olyan városban lakom, ahol a cigányok, a 8 osztályosok, a nyugdíjasok, a diákok v/\lagát nyalják, felsőbb utasításra.

2017. okt. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
31%
Nem a papír teszi az embert a normálisaknál...bár a diplomásoknál összehúzom szemöldököm előre...s mint tapasztaljuk joggal tehetjük...
2017. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Metionin ***** válasza:
100%

Mert idióták. Oké hogy az érettségiről az van a köztudatban hogy 18 évesen csinálja az ember, de akinek egy kicsi tapasztalata is van a világról, az azt is tudja, hogy aki pl. évvesztes, az eleve 19 évesen érettségizik. Aki nulladikos volt, szintén, ha plusz évvesztes is, akkor az már 20. Aztán ott vannak azok, akik 18 évesen végeznek szakmunkásban és utána beiratkoznak egy 2 éves érettségi képzésre. Van aki betegség miatt éveket kimarad az oktatásból. Őszintén szólva nem lehet egy nagy intelligencia, aki emiatt lenéz.

Az egyetemen meg tényleg van mindenféle korú, 20-as, 30-as, 40-es éveiben járó évfolyamtársaim is voltak elsőben, most hogy egyetemen tanítok, kapásból 2 olyan embert tudok mondani a csoportban, aki idősebb nálam. Senkit sem érdekel, ezen tényleg csak a csököttebb agyú egyedek akadnak fent.

2017. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

A kerdesedbol kiindulva téged zavar ez a helyzet, és túlságosan is rakoncentralsz mások véleményére.


Ha van egy határozott célod az eleteddel, szerinted kinek van joga ebben az elhatarozasodban megkerdojelezni?


Mondok egy gyakorlatias példát. Ezt a bejegyzést egy halom ekezethibaval írtam be, amire a nyelvtannacik különösen érzékenyek. Ettől függetlenül a célom teljesül, hiszen megkapod ezt a bejegyzést. Mindeközben nem is ismered a személyemet, elert eredmenyeimet, és ha cseszegetni akarnál az ékezetek miatt, akkor nagy ívben tennék rá, mert van egy eletcelom, amire a véleményed nincs hatással.

2017. okt. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem lényeg a kor. Bármilyen okod lehetett. Az emberek mindenkit leszólnak. Ha orvosi diplomád lenne még lehet azért is.
2017. nov. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ém 20 évesen érettségiztem,mert évvesztes vagyok+5 évfolyamos nyelvi előkészítős osztályban voltam gimiben.

Most az ELTE-re járok:D

Nem értem mi a gond:D

21L

2017. nov. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!