Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen elítélőek az...

Miért ilyen elítélőek az emberek a melegekkel szemben?

Figyelt kérdés

Fiatal, 17 éves meleg srác vagyok.

Vannak meleg barátaim, illetve nyilván én is ott vagyok példának.


Sokszor mondják azt, hogy "senkit nem zavar, csak csináljátok a 4 fal között", ez egyrészt elég rossz, mert nyilván egy ember nem a négy fal között él.

Akinek volt már bármilyen párkapcsolata az szerintem nagyon jól tudja, hogy egy kapcsolat nem csak addigi terved, ameddig a falak.

Itt nyilván nem is arról van szó, hogy bármi kirívó, feltűnéskeltő dolgot szeretnénk mondjuk tenni, csak arról, hogy ugyanazt megtehessük, mint amit a heterók.


A másik meg... hogy ez a "senkit nem érdekel" duma is bullshit. Hazugság.

Az iskolában a gyerekek azzal piszkálják egymást, hogy "b#zi vagy", gyakorlatilag ez olyan pejoratív szitokszó, mint a lányoknál a k--va.


Sokszor látom, tapasztalom, hogy aki kicsit is femininebb az átlagnál, azt rögtön kiközösítik, bántják, "b#zizzák".

Nemcsak a melegeket. Metrón full hetero ismerősömmel is szitkozódtak már...


Persze. Itt jön az homonegatív duma, hogy "ez miért is baj"? Meg hogy "mi van akkor, hogyha a gyerekek ezzel szívatják egymást"?

Először is, több százezer meleg ember van Magyarországon.

A 99%-uk normális életet igyekszik élni. A jelentős részükről meg sem mondaná senki, hogy nem heteroszexuálisak, a kisebb résznek a jelentős részét meg éveken keresztül bántják emiatt az iskolában, sőt később a munkahelyükön is.

És ez a több százezer ember mind felnőtt. Mivel a legtöbb meleg nem nagyon lát "példát", azt látja, hogy egy heteró pár neveli, a barátainak a szülei is heteró párok, az utcán, a filmekben is heteró párokat lát és a barátai is az ellenkező nemmel ismerkednek, a legtöbb meleg csak tizenévesen vagy még később fedezi fel magát.

Igen, az érzés ott van kicsi kortól, de egyszerűen ráerőszakolják a gyerekekre, hogy heterók legyenek.

Tizenéves korban, amikor a melegekben tudatosul, hogy bizony ők nem "normálisak", nem heterók akkor az jön szembe velük, hogy az ő szexuális orientációjuk szitokszó és a legborzasztóbb, hogy számtalanszor "önmagukkal" csúfolják őket. Ez mind-mind mérhetetlen lelki trauma egy olyan embernek, aki a személyiségfejlődésének legfőbb szakaszában van. A legtöbb melegnek még azután is, hogy "tudják", hogy melegek hónapokba, vagy még inkább évekbe telik ezt elfogadni.


Ezalatt az idő alatt sokan magukat marják, depresszívek, sokan elfordulnak másoktól és magányosak lesznek, sokan megpróbálnak megváltozni, sokan felvesznek egy hamis álcát, sokan nem tudják ezt megélni. Egyesek hamar elfogadják magukat, mások nem.

Miközben ez a "belső harc" zajlik, a külső hatások is "támadnak".

Mert az iskolában, sőt sokszor a családban hallják vissza azt, hogy milyen undorítóak azok, akikhez ők is tartoznak.... :(


2017. okt. 22. 16:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

sajnos ez később rosszabb lesz. de én értelek :(

kitartást. engem is szidnak etc...

2017. okt. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az emberek szeretnek általánosítani és MINDIG a rossz példa a mérvadó.

Pl. a munkahelyemen szoktam találkozni "rossz féle b..ikkal", azaz az egész üzlet tőlük zeng, állandóan a szex a téma, a megbotránkoztatás.. Bennem nincs semmi előítélet, de ez még nekem is sok. Nő létemre a hetero nőtársaimtól is undorodnék ilyen viselkedés láttán. Na képzeld el ezt egy olyan füllel végighallgatni aki élből elítéli a homoszexualitást.. Az a személy ilyennek könyveli el az összes meleget.

Sajnos a többséggel úgyse tudod a jövőben elfogadtatni magad, azt kell megtanulnod hogy magadnak akarj megfelelni és ne a szexualitásod határozza meg mennyire érzed magad értékesnek! Aki akar az úgyis beleköt abba is, hogy levegőt veszel, abba is hogy kék az ég... Az emberek ilyenek, mindig mindenkiben találnak kifogásolni valót.


Amúgy ez a cikk jutott eszembe a kérdésedről:


[link]

2017. okt. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Szomorú, hogy ilyen a társadalom. :(
2017. okt. 24. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!