Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lenéznek az egyetemista lányok?

Lenéznek az egyetemista lányok?

Figyelt kérdés

Megismertem egy lányt,aki a 2.diplomáját csinálja. Nagyon jól szituált csaj, a beszédén is érződik,hogy okos,intelligens.

Én asztalos vagyok, szóval más kategória kicsit.

Amint ezt megtudta,szépen lekoptatott.

Ugyan így jártam egy másik egyetemista lánnyal.

Valamint amikor éppen meló után voltam egyszer,olyan ruhában, próbáltam szemezni gy egyetemista lánnyal a villamoson(az egyetemnél szállt fel,mappa volt nála,nyilván egyetenista), próbáltam mosolyogni,erre kaptam pár lenéző pillantást és tovább sétált.

Komolyan itt tartunk?:/

Mire olyan beképzeltek ezek a lányok?

Az először említett lánynak azóta van pasija, aki szintén diplomás.

Úgy látszik ma is fent maradtak ezek a társadalmi rétegek,csak nincs kinondva???

25F



2017. okt. 28. 21:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%

Keress egy normálisat.

Intelligenciát amúgy sem osztogatnak az egyetemen!

2017. okt. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

Felszínes emberek mindig voltak, vannak és lesznek is. Velük simán az volt a baj, hogy elkényeztetett sznob egyenr*b@ncok, akik a munkát hírből sem ismerik.

Üdv,

egy egyetemista lány

2017. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

A "hasonló a hasonlóhoz" elv mindig sokaknak bejött.

De ennek van egy másik oldala is: egyetemista koromban sokszor kényelmetlenül éreztem magam olyanok társaságában, akik korombeliként vagy pár évvel idősebben már az érettségi óta "felnőtt" életet éltek, hiszen én még csak "vizsgázgattam", nem volt olyan élettapasztalatom, mint nekik. Volt, aki éreztette, hogy ezért nem néz annyiba, mint másokat. Vagy egyszerűen nem lehetett beszélgetni velük az én "munkámról", az én érdeklődési területeimről (amik az egyetemmel voltak kapcsolatban), mert nem vették komolyan. Barátságok maradtak fenn ebből a korszakból, de párkapcsolat nem.

2017. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Egy érettségivel rendelkező műkörmös lány is épp ennyire tud lenézni, ha a pénzesekre bukik.
2017. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%
Elsővel értek egyet. A diploma nem feltétlen az intelligenciát jelenti...
2017. okt. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%

Nem beképzeltek. Téged néznek le, hogy nem lehet veled értelmesen beszélgetni, mert nem vagy egyetemista.

Egyetemistákkal én is szívesebben beszélgetnék.

Igen, itt tartunk, az egyik ember feltételezi a másikról hogy nem lehet vele x szinten beszélgetni, ezért nem akar tőle semmit. Cseszd le a másikat azért, mert behatárolta az értelmi szinted a munkád alapján, és ezért nem akar veled társalogni.


Hisztizni lehet nyugodtan, így legalább meg is mutatod az egyetemistáknak miért ne akarjanak veled beszélni.

A kérdésed egyenlő ezekkel a gondolatokkal:

"Lenéznek mások.. Nem vagyok nekik elég jó, nem figyelnek rám. Hova süllyedtünk, hogy nem akarnak velem lenni mások? Törődjön már valaki velem! Nem vagyok olyan rossz!"


Nem az a bajod, hogy a társadalmi rétegek megvannak, egyáltalán nem. Az a bajod hogy téged elutasítottak, te nem vagy elég jó másoknak. Ha túl tudnál lépni azon hogy nem kellesz nekik, leszarnád magasról a társadalmi rétegeket.

2017. okt. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

Arra még nem gondoltál, hogy nem jöttél be a villamosos csajnak? A másik kettő ha valóban így volt, ahogy írod, csak egy dolog miatt lehet. Az ember magához hasonló társat keres. Egyetemen, diplomával az ember könnyen érezheti úgy, hogy a neki mindenben megfelelő társ hasonló kell, hogy legyen hozzá, mindenben. Érdeklődési kör, hobbik, és igen, műveltség. Sok ember tényleg a semmire "vág fel" ilyenkor, de ez akkor is igényük. Ezellen nincs mit tenni.

Én soha nem vetettem el egy kapcsolat lehetőségét emiatt, de mindig ebbe buktunk bele. Mikor minden program a sörözés volt a haverokkal, és egy színházba, vagy a könyvhétre nem tudtam elkönyörögni, az azért elég gáz volt, a halálba frusztrált. Minek vesződni ezzel, ha kereshetek eleve olyan társat, akinél van egy "előszűrőm" a diploma képében?

Szóval ez a logika. Mondjuk én ezt az előszűrőt nem is alkalmazom soha, és ennek köszönhetem a férjem :)

2017. okt. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%

Általánosítasz.

Nem beképzeltek. Hiedelmeik vannak.

Ez nem társadalmi réteg. Ez fejlettségi réteg. S míg zavar, pontosan egy szinten vagy velük, lényegileg.

Csak személyiség számít.

Tanulj.


Félre értenéd..., tanulj életet. Itt említett lányoknak is érdemes lenne elkezdeni.

2017. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

Szakiskolaval diplomas felesegem van, es meg ismerek peldakat a kornyeken, vagy erettsegi es diplomas.

Hulye csajokba botlottal, ennyi.

2017. okt. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%

Most hagyjuk a villamosos esetet, a közhiedelemmel ellentétben lányoknál is előfordul, hogy épp nincs kedvük ismerkedni, és nem kötelesek azonnal ismerkedő üzemmódba kapcsolni, amint meglátja őket valaki.


A 2 esetből komolyan levontál ennyi következtetést? Ha engem már 2 asztalos átcseszett, akkor lenézhetnélek? (nem cseszett át, ez csak példa). Emellett két barátnőmnek is tönkrement már kapcsolata amiatt, hogy diplomájuk volt és magasabb fizetésük, mint a párjuknak, akit ez egy idő után zavart (az egyik csak próbálta visszahúzni a párját mindenben, a másik konkrétan félrekefélt egy műkörmös csajjal, mert az "felnéz rá"). Mégse általánosítok ebből.

2017. okt. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!