Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az ember társas lény,...

Ha az ember társas lény, akkor miért nem lehet mindenkinek párja illetve barátai?

Figyelt kérdés

2017. okt. 29. 18:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Vannak közösségek, ahol úgy lehet barátkozni, hogy a közös érdeklődés tart össze titeket. Ilyen a vallás, a szakkör, a zene, a sport. Ezeket műveled, több embert ismerhetsz meg. Nem jelenti azt, hogy mind a barátod lesz, de bajtársias kapcsolat alakul ki a közösség természete miatt. Ugyanis a közös cél pont a kezdeti kizárásokat szünteti meg. Ha már ismered őket és ők is ismernek téged, lehet beszélni arról, hogy valaki a barátod lehet hosszabb távon. Sok sport klubban voltam. Amíg oda jártam fantasztikus dolgokat tettünk egymásért. Utána megszakadt a kapcsolat, nem ápoltam, ezért megszűnt a barátság. Ha én nem ápolom, megszűnik. Ha a másik nem ápolja neki szűnik meg. Nekem ilyen a felfogásom. Havi egy telefon 5-10 percig nem olyan, amit nehéz megtenni. Ugyanakkor vannak haverok, akikkel évek után is ott tudom folytatni, ahol abbahagytuk, de ez kivételes és erre nem lehet számítani.


Érdekes lenne egyéni szinten megnézni, mi az, ami miatt azt gondolod, hogy barátkozásban gondjaid vannak.

2017. okt. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Közösségben is próbálkoztam, arról pedig nem "tehetek" ha mások elzárkóznak a kapcsolattartástól. Nem az egyik félen múlik, hiába teszek érte sose jár a viszonzás.
2017. okt. 30. 08:54
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
És akkor fel akarod adni?
2017. okt. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Nem lehet elviselni, tényleg próbálkozok mégse hoz eredményt, nem akarom feladni mert egyedül idegőrlő élnem de nem tudom meddig kell keresnem a lehetőséget ha úgyse elérhető nekem.
2017. okt. 30. 09:12
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy nem elérhető. Mindenre van lehetőség!

Az eddigiekből ítélve nincsen veled semmi baj, csak rosszul állsz a dolgokhoz.

Mond, hány éves vagy? Iskolába jársz még?

2017. okt. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem nagyon sok barátom volt amíg súlyos beteg nem lettem! Amikor nem voltam érdekükben már (nem tudtam segíteni a munkámmal, nem tudtam menni bulizni, már nem volt menő külsőm) akkor szépen eltüntek egytől-egyig! Az előző születésnapomon még 100 fős bulim volt, a következőn már egy üzenetet sem kaptam a családomon kívül.

Aki nem akar veled barátkozni, leráz azt ne is bánd! Ezek mind olyan emberek akik nekem is “barátaim” voltak. Ne fuss ilyenek után. Beszélgess emberekkel ahol, amennyit tudsz és hidd el lesznek barátaid, párod, minden!

2017. okt. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a történet nem kerek.

Tfh, tagja vagy egy foci csoportnak és kezdettől fogva nem beszélnek veled, még annyit sem mondanak, hogy szia, és semmi indokuk nincs rá?

2017. okt. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Odamentem az emberekhez, sokszor ők kérdezgettek. Hosszabb távon egyiket se érdekeltem hogy elmenjünk ide-oda, neten se válaszolnak. Iskolatársakkal is így volt.
2017. okt. 30. 18:54
 29/30 anonim ***** válasza:
Mert nem mindenki társas lény. Van aki jobban szeret egyedül lenni. Főleg ha nem fogadják be őt a társaságok.
2022. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 xxxcsillag ***** válasza:
Manapság általában mindenki jobb társat akar, mint amit ő tud nyujtani.Így nehéz.
2022. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!