Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most őszíntén! Annak aki nem...

Most őszíntén! Annak aki nem örököl semmit a szüleitől, annak honnan lehet saját lakása valaha?

Figyelt kérdés

És ha nem is programozó vagy prosti, hanem kb. annyit keres ami az átlag.


Mondjuk 18 éves korától tesz félre egy reális összeget, hogy az albérlet mellett meg is tudjon élni, ezeket az árakat annyira nem ismerm, de mondjuk hogy nettó 180 ezret keres.

Valaki levezetné így a dolgokat?



2017. okt. 30. 10:19
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Nalam a kulfoldi opcio valt be, 2 ev utan lett hazam videken. Sok ismerosom ugyanugy csinalja. Masik opcio a hitel, vagy olyan munkahely ahol kapsz alberletpenzt, es igy jobban tudsz sporolni.
2017. okt. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

"És mi van, ha a diplomámnak csak Magyarországon van értelme? Akkor is megérheti kimenni?"


Ha találsz gyorsan munkát akkor igen. Londonban egy pizzafutár vagy portás is többet keres mint itt egy kezdő informatikus Magyarországon. A Németországban dolgozó hegesztők, szerelvényesek, gázszerelők meg még annál is többet, persze ezeket ki kell tanulni, a pizzázáshoz meg jogsi és jó ideg kell.


"A bankok a vételár maximum 80%-át finanszírozhatják."


Ha rendelkezel (2év ?) lakás alappal, akkor az állam is beszáll vissza nem térítendővel, ha még nincs lakásod és a párod (ha van) vagy te 40 év alatt vagytok.

Ha véletlen megismerkedsz egy lánnyal, akkor máris jobb a helyzet. Ketten dolgoztok, gyorsabban összejön az önerő része.


Azzal érdemes számolni, hogy a mostani albérlet ha fizetsz meg fog szűnni ha részletre veszel lakást és beköltözöl, persze a rezsi változhat.


Támogatások nélkül egy párnak egy lakástörlesztés 30 évig is elhúzódhat, de ki lehet fogni támogatásokat, pl lakástakarék, csok, stb.

2017. okt. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
52%

most nezem az arakat

kobanyan egy 27nm 14 millio

az durva


en tavaly vettem obudan egy ujeptiesut, elso tulaj vagyok 40nm 2 szoba, amerikai konyha, terasz ami volt 17 millio, szauna, edzoterem stb



ha otthon laksz a szuleiddel es a fizetesed 100%-t felre teszed mondjuk 5 evig es mellette alkalmankent csinalsz extra dolgokat pl statisztalkodas, hostess munka akkor osszejon

ha ebbol az 5 evbol 2-t kulfoldon toltesz akkor tobb is osszejon

2017. okt. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
91%

"8. Ugye azzal tisztában vagy, hogy a programozók és prostik 500 000 - 1 000 000 Ft között keresnek átlagosan? (Nem azok akik meg csak 1 éve csinálják, de azok is min. 250-et) "


Programozó vagyok, nem általános a programozóknál sem a fél milliós nettó fizetés, a prostituáltak többsége meg nem az a luxusprosti, akikre a nyáladat csorgatnád, kb. kilátástalanságban élnek.


De most mégis, számoljunk azzal hogy én pár év múlva kapok kézhez nettó 500-at. Bp-en egy normális állapotban lévő lakás lassan 15 alatt nem létezik. De lehet inkább 20-at is mondhatnék. (Máshol meg nincs ilyen jól fizető programozói munka, szóval hagyjuk is).

Tételezzük fel azt is, hogy a pénzemet úgy le tudom kötni, hogy megtartja a reálértékét és azt is, hogy az ingatlanok ára nem változik.


500-ból elköltök kajára, albérletre, rezsire, ruházkodásra, egyebekre mondjuk havi 300-at (és akkor még nem is élek nagy lábon, mert egy albérlet önmagában 100 + rezsi, ha szerencsém van).

Magyarul havi 200-at tudok félrerakni. Ebből tuti hogy le fog menni nyaralásra meg hasonlókra valamennyi, szóval inkább számoljunk havi 150 ezer forint megtakarításra, amit CSAK lakásra szánok.


Tehát a végére az jön ki, hogy 11 évig spórolok egy saját lakásra. Ha nem tudok havi 150-et félretenni, mert baromira nem fogok 500-at keresni egyhamar, akkor még tovább tart ez.


Persze mondjuk azt érdemes lenne a számításba belevenni, hogy általában nem egyedül vesznek fiatalok lakást, hanem párban, mert házasok.

2017. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Utolsó! A rosszlányokon pl. a legótvarabb csajok/nők is elkérnek 15 szál "rózsát"/óra.

Ha 1 nap alatt csak 1 óra + 45 percet "dolgozik", úgy hogy 3 vendég jön 1h/30m/S.O.S 15m programokra osztva és csak egy valaki kér és csak 1db extrát, akkor aznap 35 000 Ft-ot keresett.

Ha egy hónapban csak 15 napot dolgozik ugyanezekkel az jellemzőkkel akkor abban a hónapban 525 000 Ft-ot keresett. És akkor még van abban a 15 napban 22:45 ideje esetleg valami mást is dolgozni, a hónap többi napjain pedig nonstop tud valamit csinalni.

És ezt a tevékenységet (mármint a "prostituciót") akár csinalhatja legálisan is, adózhat is ha akar.

De ezek egyáltalán nem reális látogatottsági szintek, a legcsúnyább hirdetőkhöz is mennek/mennének napi minimum 5en, ha az fogad ennyi vendéget.


Az unokatesóm meg programozó, pedig nem proginfós diplomája van és 3 év utan elérte a havi 500 nettót.


Azért akinek ennyi a fizetése az nyílván sokkal kedvezőbb és reálisabb hitelekhez juthat. De akár meg is spórolhat egy egész lakásra, ha ügyes. Külföldi munka nelkül is, persze ott sokkal többet keres egy programozó. Nem úgy mint pl. én.

2017. okt. 30. 13:55
 16/41 A kérdező kommentje:

Az meg vicc, hogy 500ból 150 000 tudsz csak félre rakni, mert nyaralnod is kell és ezt kevesled, holott a hitel eszedbe sem jut, 100% önerőből akarsz saját lakást venni.


Nekem az jött le a válaszodból, hogy szerinted nehéz az élet az 500 000 Ft-os fizuddal.

2017. okt. 30. 14:03
 17/41 A kérdező kommentje:
Ráadásul nekem a csajozás se megy, lehet nem lesz párom, így ezzel nem kalkulálhatok.
2017. okt. 30. 14:11
 18/41 anonim ***** válasza:
81%

"És ezt a tevékenységet (mármint a "prostituciót") akár csinalhatja legálisan is, adózhat is ha akar. "


Igen, aztán akkor ha adózik, akkor a nettó 500-ból lett 250.

Ha meg nem adózik, akkor meg kipofózza belől a stricije.

Egy ocsmány prosti meg nem 15 ezrekért tol egy fél órás menetet. Ez valami furcsa álomvilág ami a fejedben van.


"Az unokatesóm meg programozó, pedig nem proginfós diplomája van és 3 év utan elérte a havi 500 nettót. "


Tök jó, én is ismerek ilyeneket, de ettől még mindig nem keres mindenki ennyit.


"Az meg vicc, hogy 500ból 150 000 tudsz csak félre rakni, mert nyaralnod is kell és ezt kevesled, holott a hitel eszedbe sem jut, 100% önerőből akarsz saját lakást venni. "


Igen, lehetne többet is, de most komolyan, te képes lennél kb nyomorogni, holott havi fél milliót keresel? Nem jutna eszedbe, hogy esetleg egy évben egyszer egy hétre elmennél külföldre? Nem gondolsz arra, hogy ha két havonta megkeresed egy korrekt használt autó árát, akkor nem a BKV-n akarsz nyomorogni? Papíron lehet sok százezreket spórolni 10+ évig, a gyakorlatban viszont lehetetlen.

És akkor még jönnek a váratlan kiadások. Elromlik ez meg az, beázik ez meg az, beteg leszel és nem akarsz várni hónapokat egy műtétre ezért magán dokihoz mész, stb.


"Nekem az jött le a válaszodból, hogy szerinted nehéz az élet az 500 000 Ft-os fizuddal."


Nem nehéz, csak azt akartam kihozni az egészből, hogy egy átlagos programozó ugyan úgy nem saját zsebből fog venni lakást, hanem hitelt fog felvenni. De látom nem jutott el az üzenet hozzád.


"Ráadásul nekem a csajozás se megy, lehet nem lesz párom, így ezzel nem kalkulálhatok."


Egyéni szocprobléma. Amúgy egyre inkább érzem, hogy te vagy az ügyeletes lúzer troll.

2017. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

"Igen, aztán akkor ha adózik, akkor a nettó 500-ból lett 250." Na azért ez nagy tulzás.


"Ha meg nem adózik, akkor meg kipofózza belől a stricije." A lakásos lányoknak nincs stricije, a kerítés illegális, börtönévekkel büntetendő tevékenyseg.

Akinek van internete az a mai világban lehet lakásos.


"Egy ocsmány prosti meg nem 15 ezrekért tol egy fél órás menetet." Nem is állítottam ilyet. 1 óra 15, 30 perc 10, 15 perc 5, extra 5. Ezek a fix arak Bp.-en, külsőtől függetlenül.


"Ez valami furcsa álomvilág ami a fejedben van." Nem az.



Engem elsősorban az érdekelne ami a kérdésben meg lett fogalmazva.

2017. okt. 30. 14:34
 20/41 anonim ***** válasza:
89%
Leírtam és leírta más is: hitel. Mindenkinek vagy hitelből van, vagy örökölt. Szerintem arányaiban nagyon kevesen vannak olyanok, akik az első saját lakásukat/házukat zsebből ki tudják fizetni.
2017. okt. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!