Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most őszíntén! Annak aki nem...

Most őszíntén! Annak aki nem örököl semmit a szüleitől, annak honnan lehet saját lakása valaha?

Figyelt kérdés

És ha nem is programozó vagy prosti, hanem kb. annyit keres ami az átlag.


Mondjuk 18 éves korától tesz félre egy reális összeget, hogy az albérlet mellett meg is tudjon élni, ezeket az árakat annyira nem ismerm, de mondjuk hogy nettó 180 ezret keres.

Valaki levezetné így a dolgokat?



2017. okt. 30. 10:19
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
63%
160 ezer forintért még belföldön sem kamionoznél. A billencsesek is nettó 250 körül keresnek, jobb cégeknél akár 300 ezret is. És nem cseszett el öt évet az életéből egy olyan diplomáért amivel alig keres pénzt. abból senki nem vett még lakást, hogy úgymond értelmiséginek tarthatja magát és nem melósnak. Az a baj, hogy sokan mennek egyetemre, hogy tanult emberek legyenek, majd Angliában kötnek ki valamelyik gyárban 12 órában minimálbérért. Ahelyett, hogy felmérné az otthoni munkaerőhiányt és olyan szakmát választana ami otthon is jól fizet. Csak azért felesleges egyetemre menni, hogy elmondhassa magáról, hogy van egy semmit nem érő diplomája. Keveseknek jön be az élet. Nem árt ha van protekció. :)
2017. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

31 ez aztán értelme shozzáállás. tudod nem attól lesz értelmes ember vki mert 16 évesen eldönti, hogy ő billencseskocsivezető lesz ...

az sajnos egy speckó magyar probléma, hogy a nagyon komoly oklevelek se érnek semmit (pénzben), de civilizált országban azért nézd meg, akár egy tanár is mennyit keres ... szal sajnos épp elég baj h itt tartunk, de hát ez van, és csak egyre rosszabb is a helyzet, mert ugyxe emiatt a ténylegesen értelmiségi réteg evidens h kihúz Nyugatra, így aztán kitalálhatod, ki marad itt ... ha így nézzük, végül is elhiszem h rosszak a tapasztalataid a magyar értelmiségről, de sajnos ez ennek a folyamatnak a kövbetkezménye

2017. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
24%
#32 A felvett tudás nem egyenlő az inteligenciával. Én azt mondom, hogy menjen csak kifelé innen mindenki. Így azok malmára hajtják a vizet akik itthon maradnak. Ugyanis idővel kénytelen lesz a kormány is emelni a béreken és a munkáltató is. Persze 180 ezres fizuból elég nehéz lakást venni hitel nélkül. De erre is van megoldás, szakmát kell váltani, ahogy én is tettem kettő éve.
2017. nov. 3. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
82%

Egy másik kérdésnél már megválaszoltam de ide is bemásolom.Annyit tennék hozzá hogy nem Bp-ből áll a világ de az ország sem ,aki ott akar irreális 20 milliós árú egérlyukat venni magának valami panelban 10 centis fallal elválasztva a szomszédtól ,az keressen más utat.


Egyébként annyi a titok :spórolni kell.Nekem azt tanították addig nyújtózkodj amíg takaród ér . Én havi 120 ezret tudtam félre rakni havi 160 ezres fizetésből.(ilyen fizetést pölö folyamatos műszakos gyárban 8 általánossal megadnak pótlékokkal együtt,nem kell ehhez feltétlen diplomás bölcsészmérnöknek tanulni)


És hogy? Hát igen otthon laktam , a lenézett gúnyosan jellemzett "mamahotelban" nem mentem kényszeresen albérletbe ,20 ezret odaadtam apáméknak rezsire és kajára,mert azt ettem amit főztek , és ennyi, nem maradt szinte semmim csak 20 ezer az meg elment néha egy kis desszertre , és nagyritkán turkálóban egy két ruhára kínais cipőre alap higiéniai cuccokra. 3 év alatt összeszedtem 4,5mft-t, apám megdobott még 1 millióval ,(de nem ez a lényeg ezzel kb 8 hónapot dobott előre amit köszönök is neki), amiért vettem egy családi házat nyilván nem a fővárosban !Amit erősen fel kellett újítani, de odaköltöztem,aztán abból a havi 160 ezres vagyis akkor már 180 fizuból meg - mert nem vagyok teljesen lusta és béna, a saját kezemmel fel is újítottam,néha haver átjött segíteni 3 sörért ,meg kajáért cserébe mikor vállalhatatlanul nehéz tárgyakat kellett mozgatni ami egyedül nem ment. Ja és nem tartozok 30 évig a banknak ,nem a bank lakásában vagyok ideiglenesen állomásozó személy,hanem a sajátomban lakom potom kis rezsivel,gyönyörű kerttel ,saját gyümölcsössel szőlővel baromfival, kutyákkal,saját használt de megbízható autóval. Más meg fizeti a 100+rezsis albit és nem jut egyről kettőre,várja a csodát.


És nem vagyok kamionos ,felsővezető, ilyen olyan manager és nem mentem ki németbe mosogatni,spárgaföldre szüretelni, úgymond divatos szóval csak 'proli' vagyok ,oszt mégis sikerült .


Aki meg fiatal és csak a bulizásnak drogozásnak él és fizetés utáni hétvége után már kölcsönkér ,egész nap bagózik (kollégáim ismerősök közt ezt látom)az nyilván sír rí hogy de rossz neki pedig ha előre gondolkodna..,aztán felveszi a hitelt kocsira ,lapostvre ,irreális árú lakásra és bedől 5 éven belül mehet az utcára és szidhatja kormányt.


És van akinek 3-4száz ezres fizetésből sem sikerül ez pedig ott havi 250 ezret simán félre tudna rakni,igaz össze kéne húzni magát néhány évre és addig nem lehet bulikirálynak lenni és szelfizni a tengerparton ,venni az iphon tudomisénhányast ,feszíteni a bömösben.


Szóval ennyi lehet lepontozni,de ne hazudjuk már azt hogy nem lehet, nincs lehetetlen csak tehetetlen.

2017. nov. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
97%
#34 Én is ugyen ezt mondtam mindig. Volt idő, mikor havi 300 órával kerestem nettó 130 ezret. Nem volt hétvégém, reggel négyről este tízig dolgoztam 450-500ft/óra. Hányszor a fejemhez vágták, hogy minek túlórázok. Bizony volt rá példa, hogy egy héten 3000 forintot költöttem kajára. Hogy mit ettem? Zacskóslevest többnyire. Vettem hat darab zsömlét, reggel megettem kettőt, délben kettőt, négykor kettőt és este nyolcig dolgoztam. Kilenc körül értem haza, akkor már nem ettem semmit, majd másnap reggel kettő zsömlét és így tovább. Egy hónapban 20 ezret költöttem kajára. Emlékszem amikor a cigányok szó szerint kinevettek amiért spórolok. Ezzel az életmóddal kettő év alatt össze spóroltam 700 ezer forintot. Ebből csináltam meg a jogosítványt. Apám adott egy autót, azt leműszakiztattam 92 ezer forintért. Mire elkezdhettem kamionozni alig volt pár ezer forintom. Még egy 4000 forintos gázrezsóm sem volt. Hidegen ettem a konzervet, nem úgy mint más, hogy kapásból laptop, tv-vel indul útnak. Okostelefonom sem volt még hónapokig. Az első volt, hogy lakáskasszát nyitottam. Laptopot is tíz hónap után vettem. Én így értem el azt, hogy most havi 320 ezret teszek félre a lakásra. Persze siránkozni a legkönnyebb. Én nem lakhattam a szülőknél, albiban vagyok 21 éves korom óta, amióta dolgozom. A legnagyobb baj az, hogy az emberek képtelenek beosztani a pénzüket. Most is megkapom néha, hogy miért nem veszek jobb autót, miért nem költök magamra. Mert nincs rá szükségem. Lehetséges a lakás itthon is, csak jól kell beosztani a pénzt. Le kell mondani luxus dolgokról, mint a cigi és a bulizás. Vagy el kell dönteni, hogy az éjszaka császára akarsz lenni, de akkor albiban laksz, vagy spórolsz, de akkor nem bulizol.
2017. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

#34.


Szóval a szüleidnél éltél és ezért 20 ezer forintot fizettél. Ami sem a lakbért, sem a rezsit, sem a havi kajád teljes egészet nem fedezné normális esetben, ha nem úgy voltál mint 35., szóval te is napi 6 zsömlét ettél esetleg. De előbbieket ez esetben sem fedezi a 20 000 magyar forint.

Én éltem havi 14 ezer forintból, de így már étel osztásra is kellett mennem. Számításaim szerint egy átlagos ember életben maradásához havi 16 000 Ft kajapénzre van szükség.

Szóval a szüleid álták a kajád egy részet, a lakhatásod, a fürdetésed, s a fűtésedet. Ezen felül még kaptál tőlük 1 millió forintit.

Azért ez nem a "nem örököl semmit" és nem is a 0 szülői támogatás kategória!

Ha ezek nem lettek volna akkor hol lennél? És most ezt őszintén, kötekedés mentesen kérdem, ne értsd félre!


Én amúgy ha vidékre költöznék 160 helyett durván 120-at keresnék.

2017. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Akkor megválaszolom ezt is. Nem lett fillére kiszámolva a család által hogy hány kanál főzeléket meg hány db rántott húst eszek meg ,ez igaz. Megállapodtunk adok egy 20 ast és kész. De normálisabb szülő így áll hozzá a dolgokhoz,ha úgy vesszük ebben szerencsém volt mert ki is rúghattak volna az utcára. Ilyen is van,tudom. De én úgymond nem voltam 'rossz' gyerek soha.


A cégnél volt kajahozzájárulás szóval kaptunk kaja jegyet azt ott bent ebéd szünetben le is eszegettem a helyi étteremben büfében,de ez csak 1 kaja volt és ki se tartott hó végéig általában az összeg .Szóval nem voltam azért farkaséhes. De ha egy család otthon több főre nagy mennyiséget 2 napra főz akkor egy tál étel egy szelet kenyér vacsorára nem kerül főre leosztva sokba. Nagyjából napi szinten 500 ft. Aki háztartást vezet már és vannak ketten felnőttek meg pl két gyerek az tudja. Nem vészesek az ételárak idehaza ha takarékosan akciókra szezonális dolgokra odafigyelve főz az ember. Meg vidéken nagyon sok termény van,megy a csere-bere adnak húst a szomszédok cserébe gyümölcsért stb nem kell mindenért boltba menni.


Na most a rezsi az olyan hogy attól hogy egy emberel több van avagy kevesebb nem számít a fűtésben a ház így is úgy is meleg ha kimegyek az ajtón vagy ha bent ülök. Ami többlet energia az maximum a víz, de én soha nem kádazok csak tusolok, az illatszert szappant sampont magamnak vettem.Nem tudom literre ez mennyi de nem hinném hogy 2 köbméternél több/hó. Áramot fogalmam sincs mennyivel dobtam meg ,az egész havi áramszámlánk volt kb 7-8 ezer ft. Hogy az én Pc-m ,aminek monitorán a tv is ment ,meg a 3 égős lámpám szerintem ehhez maximum 1-2 ezrest adott hozzá.


Amit írtam a plusz 1mft pénzt, amit adott apám, összeszedtem volna 8 hónap alatt. Mint ahogy késöbb kocsira is összespóroltam a pénzt mikor már megvolt a ház. Ha nem ad akkor még maradok és spórolok plusz 8 hónap...Ez csak időtényező. Ha nem segít benne nem ad kp-t akkor is megvan. Viszont az igaz,ha valakit kilöknek 18 évesen az utcára mikor még éppen csak keresőképes és fizetnie kell egy albérletet akkor annak tényleg baromi nehéz. Esetleg elmehet kollégiumba és mellette dolgozik is,vagy elmegy olyan gyárba ahol van munkás szálló amit a cég áll,vannak ilyen helyek. Vagy valahogy kijut külföldre és ott megkapaszkodik . Ezt tudom elképzelni.

2017. nov. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Igen, én erre próbaltam célozni, hogy mi van, ha valakinek annyit sem engednek meg a szülei, hogy ott lakjon, mert "a sajat lábára kell állnia", "a mélyvízben tanul meg az ember úszni", stb, stb...
2017. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
55%

"Igen, én erre próbaltam célozni, hogy mi van, ha valakinek annyit sem engednek meg a szülei, hogy ott lakjon, mert "a sajat lábára kell állnia", "a mélyvízben tanul meg az ember úszni", stb, stb..."


Az a szülő szimplán idióta.

2017. nov. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Születtek itt érdekes válaszok, és rávilágítanak, hogy érdemes spórolni, de ne essünk át a ló túloldalára.

Senkit nem kéne arra buzdítani, hogy heti 300 óra (valószínűleg fizikai) munka mellett napi 6 zsömlén meg pár zacskós levesen éljen. Ez gyakorlatilag éhezés. Én inkább eszek normálisan, kevesebb pénzt félre rakva aztán max később lesz saját házam, de nem fogom az egészségem éhezéssel kockáztatni.

Persze akinek nincs más lehetősége és ennyi van kajára az más eset, őket sajnálom, de önszántából senki ne spóroljon ilyen drasztikusan a kaján.

Aztán majd megy a csodálkozás később, hogy mennyi hiánybetegség meg egyéb probléma alakult ki, a tartósítószeres tacskóslevestől meg a napi 6 zsömlétől.

Mégegyszer mondom ha valaki önhibáján kívül eszik így azt sajnálom, de saját elhatározásból őrültség így spórolni.

2020. ápr. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!