Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen ijesztő, hogy...

Miért ilyen ijesztő, hogy megváltozott a korábban határozott véleményem kb. egyik pillanatról a másikra?

Figyelt kérdés

Nagyon utáltam a gyerekeket. Évek óta határozottan állítom, hogy soha nem akarok gyereket, és nem is lesz. Aztán a közvetlen környezetemben elkezdték a párok potyogtatni a babákat... Először azt éreztem, hogy úgy kell nekik. Aztán voltak pillanatok, amikor minimálisan, de megérintett a dolog. Nem tartott sokáig, csak pár kósza gondolat.

Aztán összeházasodtunk a férjemmel (sok év kapcsolat után), és jobban elkezdtük tervezni a közös életet. Megtakarítás, lakásvásárlás stb.

Aztán pár hónap házasság után szinte egyik napról a másikra bekattant a baba téma.

Egy ideje sokat informálódom a pozitív és a negatív oldaláról is a dolognak, de önmagammal sehogy sem tudok megbékélni, amiért ilyen gyökeresen és ilyen hirtelen jött ez a változás.


2017. nov. 7. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hormonok.

Megesik az ilyesmi.

2017. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Ez telesen normális.

A legtöbben fiatalabb életkorban el sem tudják képzelni, hogy gyerekük lesz, nem vágynak rá, a kisgyerekek idegesítik őket.

Aztán majd idővel alakulnak a dolgok és eljutnak addig, hogy már kifejezetten vágynak gyerekre.

Nem változott meg a véleményed, hanem változik az életed. Nyilván egy 30 éves nem úgy él, mint egy 20 éves. Gondolom, te sem gondolod, hogy most felnőttként pl. ugyanúgy kéne gondolkodnod, mint 17 évesen. Ez normális, nem pálfordulás, hanem fejlődés.

2017. nov. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%

Támogatom a nőket abban, hogy építsenek karriert, érjenek el sikereket a munkájukban. De az a véleményem, hogy időt kell szánni egy gyermek felnevelésére is. Mit ér az élet gyermek nélkül? :)

Lehet helyettesíteni kutyákkal, macskákkal (ahogy teszik mostanában), de az nem ugyanaz.


Amikor felnő a kislányod, de még mindig kislányod nevezed, pedig már nem is veletek él... :)

Vagy amikor először meglátod, hogy ő tényleg a te véred, mert ugyanolyan hülye szokásai vannak, mint magadnak :D

Amikor először mondja ki, hogy anyu, apu, amikor először megy óvodába, iskolába, amikor először megy el este otthonról, amikor először jön haza részegen az éjszaka közepén, amikor bekerül az egyetemre, amikor hazahozza bemutatni a választottját, amikor összeházasodik valakivel, akit utálsz vagy gyűlölsz... :D


Eh, ilyen a szülői élet. Egy nagy szenvedés, de megérte.

2017. nov. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

Hát, ezt el sem tudom képzelni.

Én sem akartam soha gyereket, most 34 vagyok, és ugyanúgy kiráz a hideg a kölkektől, mind eddig.

Szerencsére nem igazán van gyerek a közelemben. Ha lenne olyan barátom, aki szülne, azonnal megszakítanám vele a kapcsolatot, mert utána már úgyis csak a szaros pelenkákról lehetne vele beszélni, arra pedig egy másodpercet sem fecsérlek el az életemből. De nem hinném, hogy ilyen történne, évek óta csak childfree barátnőim vannak.

Szerintem a történeted kamu, provokálni akarsz. Ennyire nem lehetnek erősek a hormonok.

2017. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen más az élethelyzeted. Szép világban is élnénk, ha soha senki nem változtatna a kamaszkorában meghozott döntésein. :D


Ha ez megnyugtat, én mindig is sok gyereket akartam. Összejöttünk a férjemmel, elromlottak az életkörülményeink, oda nem akartam szülni. Majd amikor megint minden jó lett, élveztem az életet, kijelentettem, hogy nekem soha nem kell gyerek, jobb nélkülük. Ezután megint bekattantam, hogy azért mégiscsak kéne legalább egy... aztán kiderült, hogy örökletes betegségek vannak a családban, végül úgy határoztunk, hogy nem kockáztatjuk meg. Azért picit mégiscsak sajnálom... :)

2017. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

"Ha lenne olyan barátom, aki szülne, azonnal megszakítanám vele a kapcsolatot, mert utána már úgyis csak a szaros pelenkákról lehetne vele beszélni, arra pedig egy másodpercet sem fecsérlek el az életemből."


Ez nem igaz!

Nekem van gyerekem, de életemben nem szórakoztattam senki a sztorijaival, még olyanokat sem, akiknek szintén van gyerekük, mert engem sem érdekel más története.

A gyermekteleneket meg pláne nem, én sem szeretem, ha untatnak.

Egyetlen, akivel erről beszélgettem az a gyerekorvos, vagy aki konkrétan rákérdezett, de azt is csak röviden.

A többi mondókáddal egyetértek.

2017. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként az is beleszól a dolgokba, hogy stabil helyzetben vagy. Olyankor hirtelen fel szokott erősödni a nők gyerek utáni vágya.
2017. nov. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző, akkor te egy üdítő kivétel vagy. De ugye te is tudod, hogy ez nagyon ritka.
2017. nov. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Szerintem ez kizárólag intelligencia kérdése.

Ha azt mondod, hogy ritka, ... hát az bizony szomorú dolog.:(

2017. nov. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak nehogy aztán bevállalj egy gyereket, és visszaváltozzon a véleményed arra, hogy te nem akarsz gyereket. Mert azt már nem lehet visszacsinálni.
2017. nov. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!