Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is megszüntetnétek a...

Ti is megszüntetnétek a kötelező olvasmányokat az iskolában? Nos, én igen. Többit lent kifejtem hogy miért.

Figyelt kérdés

előre bocsájtom hogy egyet nem olvastam el azok közűl, amit kötelezőnek neveztek/nek, mert halál unalmasak voltak.


A regények a szórakoztatásra születtek. Ha rákényszerítesz valakit arra, hogy olyat olvasson el, ami őt egyáltalán nem érdekli és távol áll tőle, akkor könnyen válhat az olvasás negatív élménnyé és az illető akár soha többé nem akar többé elolvasni. Eleve az olvasás arra való, hogy információt tudjunk magunkévá tenni általa, olyat, amit valaki leírt, elraktározott. Eltudjuk "menteni" a betükkel a kimondott szavakat/mondatokat és ha kell, elő tudjuk venni őket. Az írás maga egyfajta “tárhely”. Ebből a tárhelyből való információ visszanyerésre pedig maga az olvasás tudása és művelése szolgál. A regények és könyvek erre a képességre alapozva íródtak meg. Valakinek volt egy ötlete, akár egy jó történet és leírta, hogy másokkal megoszthassa azt, mármint azokkal, akiket érdekel. Magyarul szórakoztassa az embereket, vagy közöljön egy általa nagyon fontosnak tartott valamit velük a regényén/versén keresztül. Nem arra van egy mese/könyv, hogy kötelezzünk valakit rá, hogy márpedig ezt el KELL olvasni, ugyanis ezzel csak negatív összekapcsolásokat hozunk létre benne az olvasással kapcsolatban és elzárhatjuk az illetőt, hogy késöbb, akár komolyabb, őt érintő témákról olvasson olyan irodalmat, ami fejlesztően hathat a személyiségére illetve érdekli vagy netán szórakoztatja. Meg kell ismertetni a gyerekekkel az irodalmat, de kötelező jelleggel SOHA nem lenne szabad! Az iskolában lehetnének felolvasások, de soha nem osztályzatra, illetve kötelezően senkinek nem lenne szabad olvasnia, mert az olvasás NEM erre való!


vélemények?


2017. nov. 11. 01:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%

Nem szuntetnem meg.

Amit a konyvekrol altalaban irsz az nyilvan igaz, marmint hogy szorakoztatasra szulettek, a szorakoztato irodalom feltetlenul...

Csakhogy muvelodesre tudasra is, csak valoszinu nagyon fiatal lehetsz meg, es azok az informaciok, amik ezekben a konyvekben le vannak irva, meg teged kevesse erdekelnek, erintenek meg.

A mai fiatalok nagy resze magatol nem olvas mar, csak interneten blogokat, vagy ha megis akkor meg veletelnul sem klasszikus irodalmat. Viszont tortenelmet tanulni kell, es a korabeli irodalom olvasasa nelkul hogyan ertitek meg a korszellemet? Ha peldaul elolvasod Twist Oliver tortenetet tobb infomaciohoz jutsz a 19. szazadi eletrol gondolkodasmodrol, mintha a tortenelem konyvet olvasod el, amit persze nyilvan nem helyettesit. Persze tudom nem mindenkit erdekel a kultura, de az iskola feladata nem csak az hogy az eletre felkeszitsen, hanem hogy muveltseget es tudast is adjon.

Ezen az alapont akkor kemiat es fizikat is folosleges tanulnunk, hiszen az egvilagon semmi hasznat nem vesszuk az eletben a kovalens kotesrol tanultaknak, sem a doppler effektusnak, hacsak nem keszulunk pl kutato laboransnak vagy fizikusnak...

Nem tudom milyen iskolaba jarsz, de ha a klasszikus irodalmat ennyire unalmasnak latod, es a muvelteseget haszontalannak, akkor kar oda jarnod. Tanulj ki valami szakmat inkabb, a tudas pedig nem kotelezo. A jovoben ugyis csak aze lesz a kutura es a tudas, aki ki megy erte, a tobbseg be fogja erni a szemettel.

2017. nov. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok.
2017. nov. 11. 02:07
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
Akkor meg miert valtanak ki beloled ekkora indulatot a kotelezo olvasmanyok? Hiszen regen tul vagy mar rajta, nem? Olvshatsz amit akarsz.
2017. nov. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Légyszíves ne nevezd tudásnak a kötelező olvasmányokat! A fizikára és matematikára könnyen szükséged lehet, ha akarsz készíteni valamit magadnak, vagy építeni valamit magadnak, vagy megszerelni valamit, vagy akár az életbenmaradásodhoz bizonyos élethelyzetben stb... Arra, hogy a kőszívü ember fiai miken mentek keresztül, márha voltak neki fiai xD mert fogalmam sincs miről szól, arra nem hiszem hogy valaha is szükséged lesz, ha csak nem erre veritek, hogy ti ezt tudjátok, ezzel vágtok fel, egy teljesen felesleges dologra. Elárulok valamit! Valószínüleg az én tudásom bizonyos területeken jóval túlmutat a tiéden, mégsem mondom hogy buta vagy. Ez nem ilyen egyszerü, az embert van ami érdekli és van ami nem. Elérhetővé kell tenni a klasszikus könyveket, de sosem szabad rákényszeríteni valakire. Én rám pl nemtudták és erre büszke is vagyok. Kinyitottam és kb 3 oldal után odavágtam és mentem kerékpározni, ami megjegyzem szerintem sokkal egészségesebb szórakozás volt mint a kőszívü embert olvasgatni otthon, akit biztos lehúzna a enger fenekére a szíve, mert hát kőből van :D egy szívtranszplantáció talán segíthet.
2017. nov. 11. 02:17
 5/25 A kérdező kommentje:
Azért vált ki belőlem érzelmeket, mert szerintem egészségtelen és rossz irányba neveli a gyerekeket. Nem szabad embereket akarunk akik választhatnak, hanem szolgákat?
2017. nov. 11. 02:18
 6/25 A kérdező kommentje:
Azért, hogy könnyítsek is egy kicsit, a Harry Potter szrintem ku*va jó könyv :)
2017. nov. 11. 02:22
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

Te velemenyeket kerdeztel, ugye?

Nos en az enyemet leirtam (1-es valasz) es tartom magam hozza. De az indulatos valaszaidbol leszurve te inkabb veszekedni akarsz.

2017. nov. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
Te inkabb csak 8 eves vagy.
2017. nov. 11. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%
A kötelező olvasmányok az iskolában megszerzett alapműveltség része.
2017. nov. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Akkor én egy műveletlen Budapesti ember vagyok, melleseg még panelproli is. így jó? :) Inkább leszek proli, mint egy "művelt" ember ha a műveltség azt jelenti, hogy szart kell olvasnom. Amúgy eszem ágában sincs veszekedni. szerintem már megszokhattad hogy itt mindenki azt akar aki nem ért veled egyet vagy mást állít.
2017. nov. 11. 02:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!