Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is megszüntetnétek a...

Ti is megszüntetnétek a kötelező olvasmányokat az iskolában? Nos, én igen. Többit lent kifejtem hogy miért.

Figyelt kérdés

előre bocsájtom hogy egyet nem olvastam el azok közűl, amit kötelezőnek neveztek/nek, mert halál unalmasak voltak.


A regények a szórakoztatásra születtek. Ha rákényszerítesz valakit arra, hogy olyat olvasson el, ami őt egyáltalán nem érdekli és távol áll tőle, akkor könnyen válhat az olvasás negatív élménnyé és az illető akár soha többé nem akar többé elolvasni. Eleve az olvasás arra való, hogy információt tudjunk magunkévá tenni általa, olyat, amit valaki leírt, elraktározott. Eltudjuk "menteni" a betükkel a kimondott szavakat/mondatokat és ha kell, elő tudjuk venni őket. Az írás maga egyfajta “tárhely”. Ebből a tárhelyből való információ visszanyerésre pedig maga az olvasás tudása és művelése szolgál. A regények és könyvek erre a képességre alapozva íródtak meg. Valakinek volt egy ötlete, akár egy jó történet és leírta, hogy másokkal megoszthassa azt, mármint azokkal, akiket érdekel. Magyarul szórakoztassa az embereket, vagy közöljön egy általa nagyon fontosnak tartott valamit velük a regényén/versén keresztül. Nem arra van egy mese/könyv, hogy kötelezzünk valakit rá, hogy márpedig ezt el KELL olvasni, ugyanis ezzel csak negatív összekapcsolásokat hozunk létre benne az olvasással kapcsolatban és elzárhatjuk az illetőt, hogy késöbb, akár komolyabb, őt érintő témákról olvasson olyan irodalmat, ami fejlesztően hathat a személyiségére illetve érdekli vagy netán szórakoztatja. Meg kell ismertetni a gyerekekkel az irodalmat, de kötelező jelleggel SOHA nem lenne szabad! Az iskolában lehetnének felolvasások, de soha nem osztályzatra, illetve kötelezően senkinek nem lenne szabad olvasnia, mert az olvasás NEM erre való!


vélemények?


2017. nov. 11. 01:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azon kéne változtat mit adnak fel kötelező olvasmánynak.
2017. nov. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled, bár én nem magát a kötelező olvasmányt szüntetném be, csak változtatnék rajta. Az a baj a jelenlegi kötelező olvasmányokkal, hogy borzasztóan régies a nyelvezetük. Anyukám ismer egy 93 éves nőt, aki mesélte, hogy beleolvasott az egyik kötelező olvasmányba, de inkább le is tette, mert annyira nehezen olvasható a nyelvezete miatt.

Szerintem úgy jobb lenne, hogy - akár néhány kikötéssel - mi magunk választhatnánk ki, hogy mit szeretnénk elolvasni, mert ezzel talán meg is tudnák szerettetni az olvasást. Nem egy olyan történetet hallottam, hogy valaki utált olvasni, de talált egy olyan könyvet ami megtetszett neki, és rájött, hogy márpedig jó olvasni.

2017. nov. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Viszont hiába volt kötelező, én egyet sem olvastam el, tehát nem tudom mi értelme eleve a kötelezőnek, ha a gyerekek 60%-as nem olvassa el csak letölt egy olvasó naplót ( én azt sem csináéltam) és kész....
2017. nov. 11. 12:55
 24/25 anonim ***** válasza:

Ezzel valószínűleg a tanárok is tisztában vannak, de például a tantervet nem ők írják ugye.

Én körülbelül csak annyit tudok elképzelni, hogy akik a tantervet összeállítják, vagy oltári régen voltak diákok, és elfelejtették azt, hogy milyen, na meg hogy min kéne változtatni.


A másik kategória meg a nem tudok jobb szót hirtelen, de begyöpösödött emberkék, akik csak azért is kötik az ebet a karóhoz, hogy márpedig ha eddig így volt, akkor ezután is kelleni fog, lehet még arra is emlékeznek, hogy anno ők sem szerették ezt vagy azt, de azért csak menjen a mai fiatalság is hadd utálja meg nagyrészt.


Ha rajtam múlana körülbelül például a gimnázium / középiskola esetében 20-40 év közötti volt diákokból állítanám össze azt a testületet akik meghatározzák a tantervet. Bennük még sokkal jobban él a dolog, és tudják min volna fontos változtatni, mi az ami hiányzik vagy épp felesleges.

2017. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nekünk nincs kötelező olvasmány. Amit akarunk azt olvasunk ha a tanárnő rabolint, és abbóltartunk kiseloadast
2018. febr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!