Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ragaszkodnak a magyarok...

Miért ragaszkodnak a magyarok az ázsiai eredethez?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint a kereszténység átvétele után a magyarokban szinte teljesen eltűnt az ázsiai vér. És már a középkorban is is fehér európai jellegűek voltak.


Itt van pl egy bécsi kódexben ábrázolt magyar követ:


[URL= [link]


Miért ragaszkodnak az emberek ennyire az ázsiai identitástudathoz, szerintem semmi rossz nincs az európaiságban.

Én személyesen a mai magyarokat az 1000 res évektől számítanám, mert tulajdonképpen azoknak az embereknek vagyunk leszármazottaik, mindössze a nyelvünk maradt a régiből.


Amikor viszont néhány embernek ezt említem akkor, hú hogy "de az Attila vére" meg az "Árpád fiai" meg a "rovásírás" szerű dolgok fogadnak. Egy egyértelműen európai jellegű ember miért akar ázsiai lenni (nincs bajom az ázsiaiakkal), az ázsiai sem utánozza az európai embert.



2017. nov. 11. 20:15
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

8 as: ezek a képek nem lehetnek túl hitelesek, könyvből származó nyomtatott képek.


Egy magyararországi kódex korabeli ábrázolása I. Istvánról


[link]


Nem tűnik keletiesnek.

2017. nov. 11. 23:08
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

A jászok és a kunok nem magyar eredetűek, a maiak még csak nem is jászok és kunok származásilag, hanem főleg délszáv népek leszármazottai. Ez a fajta turanid típusú ember, akikre gondoltok ugyanúgy megtalálhatóak a legtöbb észak és kelet-európai országban, de még nyugatabbra is.


[link]

[link]

2017. nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Ha már évszázadok óta nem mongolidnak néz ki a Magyarországon élők többsége tulajdonképenn már nem is élniek itt magyarok?
2017. nov. 11. 23:14
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

" Én csak nem értem mire lehet büszkének lenni egy nomád hordában, és akkor aki nem néz ki mongolidnak és Magyarországon él az nem is magyar? Akkor mi? "


De magyar,vagyis keverék. Tiszta magyar vérű ember már nincs. Volt itt török,Habsbirg,orosz szerinted az nyom nélkül maradt? A magyarok elég sok néppel keveredtek,és azért más az arcuk,mert más népekkel keveredtek. Nekem pl német,orosz őseim is vannak,persze hogy nincs mongoloid arcom.

2017. nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
13 as: Értem. Voszont akkor ezek szerint a magyarok europizálása már jóval korábban kezdődöt 11 sz körül.
2017. nov. 11. 23:20
 16/24 A kérdező kommentje:
Végtére csak abban szeretnék megbizonyosodni, hogy a keleti vagy nyugati kultúrát tekinthetem e magaménak.
2017. nov. 11. 23:25
 17/24 anonim ***** válasza:
2017. nov. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
65%
A honfoglalás kori sírok alapján az akkori magyarok is nagyobb részt európai génekkel rendelkeztek, főleg a köznép.
2017. nov. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó, hát persze, mivel az ideérkezettek az itteniekkel keveredtek, akik jóval európaibbnak tűntek, nem fél-mongoloidok voltak!


Te meg ide születtél, nem te választottad, ezt dobta a gép, ezt kell szeretned!


Amúgy meg rohadtul nem attól lesz valaki európai, hogy fehérebb a bőre, ez egy oltári nagy baromság!

Cristiano Ronaldo is európai, mégis ha nem lenne híres, a legtöbb ember tuti arabnak nézné! Portugálok, spanyolok, olaszok, gorogok, de ott van kb. az egész Balkán, oroszok sem mind fehérek stb...

2017. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
95%

Bennem nincs se büszkeség, se tagadás eredetünket illetően.

Egyszerűen csak annyi érdekel, mint eredet, történelem hogy honnan származunk.

A horda jelzőt viselkedésük, életmódjuk alapján sok akkori népcsoportra el lehet mondani: barbárok, vikingek, amikor hódítottak, "kalandoztak" és így tovább.

2017. nov. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!