Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ragaszkodnak a magyarok...

Miért ragaszkodnak a magyarok az ázsiai eredethez?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint a kereszténység átvétele után a magyarokban szinte teljesen eltűnt az ázsiai vér. És már a középkorban is is fehér európai jellegűek voltak.


Itt van pl egy bécsi kódexben ábrázolt magyar követ:


[URL= [link]


Miért ragaszkodnak az emberek ennyire az ázsiai identitástudathoz, szerintem semmi rossz nincs az európaiságban.

Én személyesen a mai magyarokat az 1000 res évektől számítanám, mert tulajdonképpen azoknak az embereknek vagyunk leszármazottaik, mindössze a nyelvünk maradt a régiből.


Amikor viszont néhány embernek ezt említem akkor, hú hogy "de az Attila vére" meg az "Árpád fiai" meg a "rovásírás" szerű dolgok fogadnak. Egy egyértelműen európai jellegű ember miért akar ázsiai lenni (nincs bajom az ázsiaiakkal), az ázsiai sem utánozza az európai embert.



2017. nov. 11. 20:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
74%
Azert a barbarok, es vikingek nem egy fogalmi kategoria. Teny hogy a magyarok, egy belsoazsia nep, mar tobb ezer eve, nem kelet azsiai, ahogy a kelet europai es az eszakeuropai kozott van kulonbseg, persze az eui es az azsiai kozott is lehet rokonsag, lasd esztek-oroszok. A szkitak idejeben, mikor meg a magyarok torzsszovetsegben voltak mas azsiai nepekkel sem hordaban eltek, mint csordaban a marhak, hanem pl az alfold videken, peldaul tanyaban, vagy hazban, ahogy altalaban ez szokas. Volt Attilla nagykiralyunk, aki nagy birodalmat csinalt, belso-azsiaban, de nem hinnem, hogy a kinaiakat tabadtuk volna, de europat sem. Sajnos mar ebbol az idobol a polgarok nem tudnak sokat, mert europai testvereink elpusztittattak velunk a tortenelmi emlekeket.
2018. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy nem vágják, hogy valahol az összes nép "barbár hordából" lett azzá, ami (az említett vikingek, germánok, sőt: rómaiak, görögök /Spárta!/ stb.). És ugye a világ legnagyobb birodalma az annyira lenézett mongoloknak volt.
2018. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Végtére csak abban szeretnék megbizonyosodni, hogy a keleti vagy nyugati kultúrát tekinthetem e magaménak."


Magyarországra a nyugati (közép-európai) kultúra jellemző, ez tagadhatatlan.

Viselkedésünk, öltözködésünk, étkezési szokásaink nagy része, de még az illik-nem illik etikett-formák is inkább európaiak.

De ha neked jobban esik pálcikával enni lótejet inni vagy kaftánt, kimonót, turbánt, csadort viselni, senki nem gátol meg benne.

De úgysem fogod ezt tenni, ugye?

Ezért értelmetlen a kommented.

2018. szept. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést elég rég írtam ki, azóta megtudtam pár dolgot.


A legújab kutatások kimutatták, hogy az Árpád dinasztiának nem voltak Belső Ázsia génjei.


[link]


Ez megmagyarázza, hogy a középkori források miért nem sárgaként jelenítik meg a Magyarokat. Egyszerűen mivel a Magyar nem belső Ázsia nép, genetikailag a honfoglaló Magyarok kevert Kelet Európai eredetűek voltak.


Továbbá a belső Ázsia népekkel való kapcsolat elméletek és kultúrális hasonlóságok, mind a 19. században kreált poltikia eszközök voltak, vagy a türk népekkel való hosszas kapcsolat eredményei.

2018. dec. 31. 00:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!