Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, ha egy rossz...

Miért van az, ha egy rossz embernek gyereke lesz (nő), akkor rögtön átértékelődik az a nő jobbá?

Figyelt kérdés

Mi az oka annak, hogy bizonyos, kevésbé képzetlen (csak érettségi + B kategóriás jogosítvány max.) nők környezetében az emberek hirtelen másképp tekintenek rá, csak, mert éppen lett gyereke, és ebből kifolyólag már támogatást nyer nála sokkal képzettebb és anyagilag jobb körülményekkel rendelkező emberektől? Miért van az hogy hirtelen a segg h_lye p_csák két gyereket szültek, nem is akarnak dolgozni, de kapják a pénzt és a támogatást az emberektől? (Nyilván, szimpátiából kapják a támogatást, nem az eszükért...)


(Kihangsúlyozom: A nők kis töredékénél előfordul, akik túlságosan nem képzettek, rosszul fizető állásuk van, nem nagy ész kombájnok amúgy sem, hogy addig nem voltak nagy számok amíg gyerekük nem lett, aztán hipp és hopp az első gyerköc és utána a második, és mindjárt de jó ember lett egy üres fejű emberből. Kérdésem nem irányul a nőiség és a nők ellen, illetve az anyák és anyaság ellen.)



2017. nov. 17. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Es ez teged miben zavar?

Miert van az hogy ujabban itt a gyakorin mar tamadjak azt aki szulni mer, ne adj Isten tobb gyereket is?

Es miert lenne emberileg tobb valaki csak azert mert tobb diplomaja van? Nem ertem hogy ez a ketto hogy fugg ossze, hogy jon ide az anyasag?

2017. nov. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Az internetnek, meg a fórumoknak hála lassan már az lesz az égő, ha egy nő gyereket mer szülni, csak mert valaki(k) kevesebbnek érzik magukat, hogy nem rajonganak a gyerekekeért, anyaságért, családért...

Kifordult egy világ lesz ez. :(

2017. nov. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Mert sokan úgy állnak hozzá, hogy hát szegény gyerek nem tehet róla, és a gyerek miatt segítenek és támogatják az anyját. Nem lesz a szemükben jobb, csak több... egy gyerekkel. És az pont elég, hogy támogassák.

Ráadásul az anyuka is bármikor előhúzhatja a "most szültem" "pici gyerekem van" "miből tartsam el a kicsit" kártyákat, azokkal pedig a többséget meg lehet zsarolni.

2017. nov. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Miért is képzetlen az akinek “csak” érettségije van+jogsija?

Attól még, hogy nem járt olyan sok évet iskolába, az nem azt jelenti hogy buta.

Egyébként meg hadd döntsék már el a nők hogy akarnak-e szülni vagy sem.

2017. nov. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
23:04-es tudja miről beszélek, köszönöm szépen!
2017. nov. 18. 11:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hallottam.


Egy brazil nő az erkélyen.. Bs

Egy munkafelügyelő.. mf


Bs.. ma én nem megyek xy dolgozni már nem éri meg, mert háromig kell maradni.

Mf.. de akkor kirúgnak.

Bs.. nem érdekel engem, orvoshoz megyek, vagy szabott ír, elég volt, ma én nem megyek, mindjárt hïv, de nem veszem fel a telefont.

Mf.. úrad?

Bs.. dolgozik.

(...)


Aztán a munkafelügyelő azt mondta a nőnek ,, ha nekem pxnxm volna nekem sem kellene dolgozom.,,


Fontos a hangnem, ahogy mondta ezt a nőnek. Nem hallottam ki nőgyülölő,haragos,utáló ,hibáztató hangnemet. Mintha csak azt mondta volna a zöldségesben.. két kiló krumplit kérek szépen.


De nem csak a hangnem. Nézzük meg mégegyszer a mondatot..


,, ha nekem pxnxm volna nekem sem kellene dolgozom.,,


De ha így mondja.. ,,ha nekem IS...,,


Ez komoly sértés lett volna.

2017. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem tapasztaltam még sehol. Jó, az állam ad a gyerekeseknek adókedvezményt, gyes-t, meg még fogalmam sincs, mit, de adjon is. (mondom ezt úgy, hogy nekem soha nem lesz gyerekem, tehát nem fogom élvezni ennek a "hasznát". Bár a "hasznot" nem is a szülőnek kell élvezni, elvégre ez a gyerekre járó támogatás).

Az, hogy barátok, rokonok segítenek, akár pénzzel, akár szívességgel, az is teljesen természetes szerintem. Én is segítettem kisgyerekes barátnőmnek, vigyáztam a gyerekre egy-két napot, ha dolgoztak, vagy ki akartak kapcsolódni, de más épp nem ért rá. De nekem is segítenek, pl. átköltöztettek volt albimból a jelenlegibe. Az már az anyuka szégyene szerintem, ha ezzel az - akár anyagi, akár tettbeli - jószívűséggel visszaél; de ez szintén ugyanúgy vonatkozik minden emberre, minden társadalmi csoportban van olyan, aki megpróbál visszaélni a helyzetével, megpróbálja kihasználni a környezetét.

Az meg, hogy elolvadnak az anya-gyerek párostól, az leginkább a gyereknek szól. Én őszintén nem értem, mi váltja ki ezt az emberből, biztos valamilyen védelmező ösztön, de amint megjelenik egy gyerek bárhol, az emberek nagy része ellágyul. Itt megint csak az anyuka felelőssége, hogy ezt kihasználja-e.

Az meg, hogy a gyerekes nőknek van egy nagyon kis része, aki "gyerekem van" címszóval olyan viselkedést produkál, vagy bánásmódot követel, hogy bármely ember legszívesebben fejenrúgná, úgy vettem észre, hogy független attól, kinek milyen iskolája van, vagy mennyi volt a fizuja, mielőtt anya lett. És az első két válaszolónál is van igazság szerintem, mert én is ki tudok borulni a "de nekem gyerekem van", meg "majd ha neked is lesz, megtudod" mondatot szajkózó rohadtul pofátlan, paraszt nőktől. Emiatt ilyen a közhangulat a fórumokon, de ez nem ellenetek szóló támadás. Szerintem a viselkedni tudó emberek nagy része kiakad a parasztul viselkedő anyukán, akár szülő az illető, akár nem.

2017. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
80%

4-essel egyetértek, hogy jössz te ahhoz, hogy kevesebbnek tekintsd azt akinek "csak érettségije + jogosítványa" van?

Tudod az emberek szemében az is eléggé ellenszenves ha valaki (főleg ha diplomás) nagyképű.

Nekem Hitler jut eszembe rólad és a gondolkodásmódodról...

2017. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!