Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem hívnak fel állásinte...

Miért nem hívnak fel állásinterjú után?

Figyelt kérdés
Kettőn is voltam,és mindkét helyen nagyon rendesek voltak,jól elbeszélgettünk,és úgy tűnt szimpatikus vagyok nekik,és mindkét helyen azt mondták,hogy mindenképp hívni fognak,de nem hívtak fel. De miért? Akkor miért nem mondták meg ott,hogy nem ilyen személyt keresnek? Miért igérték,hogy fel fognak hívni?

2017. nov. 19. 13:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy az interjúztatónak is illik olyan határidőt megadnia, amit tartani tud. Szóval ha sok az interjúalany, akkor nem azt kell mondani, hogy másnap visszajelzünk, hiszen ez képtelenség mindenkinek, komolytalannak fogják tartani a céget és amatőrnek a HR-est. Inkább mondják azt, hogy mondjuk 2 héten belül visszajelzünk, és abba belefér a holnap is meg a két héttel későbbi időpont is. De azt is lehet mondani, hogy csak azoknak jeleznek vissza, akik sikerrel továbbjutottak mondjuk második/harmadik körre vagy megkapták az állást, akinek nem szólnak vissza x időn belül azzal pedig nem folytatják a kiválasztási folyamatot.
2017. nov. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#10: nem kell személyenként negyed órákat pepecselni az értesítéssel. Ha nagyon sok a jelentkező, akkor is ki lehet küldeni egy sablon e-mailt a sikeres pályázón kívül mindenkinek, hogy bocs, de találtunk egy elvárásainknak jobban megfelelő jelöltet. Kb. 2 perc megírni, meg 10 másodperc per e-mail cím. Ezer jelentkezőnél meg ne ígérjék, hogy felhívják, ha úgysem tudják teljesíteni. De egy átlagos állásra általában 10 körüli, vagy az alatti a jelentkezők száma, szóval azt sem lehet mondani, hogy akkora extra teher lenne.

De voltam én már olyan állásinterjún, amire több százan jelentkeztek. Volt egy "selejtező", ami alapján a legjobb 10 kivételével mindenkit kiszórtak. Ott helyben eldöntötték, hogy ki az a 10, akit érdemesebb tovább nyaggatni, a többieknek pedig az előre megbeszélt időpontban, az intézmény társalgójában kihirdették, hogy sajnos nem jutottak a második körbe. Úgy gondolom, ez így gerinces. Amelyik munkáltatónál erre nem képesek, ott a HR-es munkakört alkalmatlan ember tölti be.

2017. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


Abban igazad van, hogy a szemébe nem mondhatja feltétlenül, mert akkor még nem tudja, hogy akik utána jönnek interjúra, azok jobbak vagy rosszabbak lesznek. Viszont egy telefon, vagy legalább email igazán nem nagy elvárás abban az esetben, amikor már bebizonyosodott, hogy nincs szükség az illetőre. Szerintem. De én nem vagyok HR-es, az is igaz.

2017. nov. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Mármint bocsi, ezt az előbbi választ Csernának szántam.
2017. nov. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

12-es válaszolóval egyetértek!


Gusztustalan azt mondani hogy jövőheten visszajezünk, aztán sose hívnak többet, eltűnnek mint szürke szamár a ködben.


Meg lehet gerinces ember módjára mondani, hogy csak akkor hívunk ha téged választottunk, ha nem jelzünk , akkor vedd nemleges válasznak.


Ez így lenne tisztességes. Nem hazudozni. + egyik válaszoló jól írta egy átlag munkára nem jelentkeznek 10-nél többet. Néhány sablon elutasító emailt-t megírni maximum 10 perc. Ha erre a HR nem képes akkor azok amatőrök. ( de gondolom cigizni meg kávézni van idejük) 😂😂

2023. ápr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!