Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a cikk azt írja, hogy "Az...

Ez a cikk azt írja, hogy "Az orvosok minden más szakma képviselőinél hajlamosabbak jobb megélhetésért külföldre költözni az Európai Unióban. " Ez azért elég durva, nem? Vagyis nekem ellentmondásos, lásd alább.

Figyelt kérdés

[link]


Az oké, hogy az orvoslás egyetemes. De azért én úgy gondolnám, hogy aki őszintén az embereken akar segíteni, az vagy elsősorban a környezetében lévőkön akar segíteni, vagy ha mégis egyetemes jótét lélek, akkor meg a legrászorultabbakon és kimegy Afrikába vagy ilyen helyekre. De az, hogy egy orvosnak fontosabb a pénz, minthogy a saját fajtáján segítsen idehaza, vagy a legrászorultabbakon máshol, az azt mutatja, hogy vagy eltorzult a személyiseége a képzés vagy a felnőtté válás során, avgy eleve csak a pénzért akart orvos lenni, nem?



2017. nov. 20. 15:52
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

"Te most rá akarsz szuszakolni egy olyan ideológiát az összes orvosra, ami nem igaz"


Ezt nekem mondod?

Nem az összes orvosra akarok, sőt nem is az orvosok többségére. Hanem a statisztikai felmérés alapján az orvosok között a legnagyobb százalékban igaz más szakmákhoz képest az, hogy a pénz a fontosabb. És ez mindentől függetlenül durva megállapítás, mert a pénz lehet fontos minden szakmában, de ha valahol nagyobb kéne leegyen a fontossága az emberéletnek, akkor az az orvosi szakma. Vagyis elviekben pont az orvos szakmában kéne legyen ez a hatás legkisebb százalékban. Ez pedig szerintem egyértelműen azt jelenti, hogy itt valami nagyon nagy probléma van.

2017. nov. 21. 21:34
 22/28 A kérdező kommentje:

"Ha ott nem találnak, akkor bezony ki fognak menni Amerikába, mert ott tárt karokkal várják őket, mert kaptak ajánlatokat is mind a ketten külön."


Most akkor csodálkozunk, hogy elmennek az emberek vagy nem? Nyilván mindig van jobb hely, az ember mindig többet akar.

2017. nov. 21. 21:40
 23/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem azért mennek ki oda, mert többet akarnának annál, ami járna nekik. Hanem az, hogy irigységből nem kapják meg itthon azt, ami jár.
2017. nov. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ja, az ideológiát erre a "jaj, hát az orvosnak sztem azért kell mennie egyetemre és orvosnak, mert terézanyaszindrmás és a környezetén akar segíteni"-re értettem. Nem a statisztikára... az nem ideológia, hanem tény.
2017. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Az ilyen rasszista prolik bas....k szét az egész világot. Hadd menjen már mindneki oda dolgozni ahova akar es nehogy valaki elmondja hogy kinek a fajtáján kell segiteni. Az eszem megáll az idiotakon.
2017. dec. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

"Hadd menjen már mindneki oda dolgozni ahova akar"


Te vagy idióta, aki nem érti meg amit sokadszorra írok, és rámerőszakolsz olyasmit amit nem mondtam, és még másokat szidsz, sőt, szerinted a világodat tönkretesszük.


Én nem írtam, hogy ne menjen mindenki oda ahova akar. Én egy statisztikai tényre világítottam rá, amiből szerintem levonható egy következtetés, ami ellentétes az orvosokról általánosan kiakakított vélekedéssel, vagy a motivációkról alakotott sztereotípiákkal. Ha valaki nem a közvélekedést gondolja, akkor meg nem mondtam újat. Ha meg igen, akkor érdemes elgondolkodni, ennyi. És nem csak nekünk érdemes, hanem szerintem érdemes az országnak, a gazdasági szereplőknek és az állmanak, oktatásnak is levonni a következtetéseket, ha vannak ilyenek. Értelmes vitát is lehetne folyatatni, ha nem lennének ilyen trollok

2017. dec. 15. 09:44
 27/28 anonim ***** válasza:

Részlet az orvosi esküből (SZTE):

"Társadalmi, politikai,

nemzeti, faji és vallási akadályok

nem állhatják útját hivatásom teljesítésének."


Az orvosok embereket gyógyítanak, nem a "fajtájukat", nem csak a rászorulókat, nem csak a környezetüket. Az, hogy egy orvos kimegy külföldre a jobb megélhetésért már az ő magánügye, ezért nem vonható felelősségre, nem tartozik senkinek magyarázattal, ameddig ott is tisztességesen végzi a munkáját.

2017. dec. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Judit58 válasza:

Tudod az orvos is ember, szeretne jól élni utazni pihenni...szeretne ugy élni mint az aki Ausztriában praktizál pl...

ugyanakkor figyelemre méltó TÉNY hogy nagy a kereslet a magyar orvosokra világszerte, mert nagyon jól képzettek és alturisták. Sokan hazajárnak orvoshoz. eu elgondolkodtató nem?

2018. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!